Kedime Günde Kaç Gram Mama Vermeliyim?

pamuk18pamuk

Kedim 1 yaşında bir İran kedisi. Günde kaç gram mama vermeliyim ? Ayrıca kedim kısır. Siz günde kaç gram mama veriyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

47 CEVAP

Offf kafam karıştı paketin üzerinde 55 gram yazıyo nasıl yani hassas teraziyle mi ölçücem ben bu mamayı ?

BalliBadem

İnanamıyorum okuduklarıma genel bi cevap yazıcam tek tek yazmak imkansız hazır şeylerin hiç biri güvenli değil o yüzden yaş mamayı evde yapmak mantıklı bu kuru mamaları güvenilir yapmaz yaş mama bağırsak bozmaz tabi whiskas ve bazı kedilerde her hazır olan yaş mama bozabiliyor zaten bu hayvanlar etçil nasıl etle beslenmesi zarar verebilirki ben okul vs yüzünden kuru mamayı tabağında tutuyorum okuldan gelincede evde yaptığımız yaş mamadan 1 porsiyon veriyorum eskiden bende haftada 1 veriyordum bunu yaptığımdan beri kesinlikle tüyleri canlandı daha sağlıklı oldu evdeki herkes fark etti bunu imkan olsa full ev yapımı beslerim kuzumu kesinlikle kuru yemeyi reddetmedi kaç aydır yapıyorum kuruyuda yiyor yaşıda diş sağlığını evet kedinize bakmazsanız tabiki bozar yaşlanınca fırçalayanlarda var diş temizleme çubuğu kullananlarda benim gibi kemik verenlerde benim aklıma kemik vermek yattı tabi her kemik olmaz haftada 1 yada 2 vuzlukta sakladığım tavuk but kemiğini kontrol edip veriyorum ve yerken başında bekliyorum kuru mana sadece kolaylık sağlıklı bi besin değil yeterli param ve zamanım olsa dediğim gibi ev yapımı şeylerle beslerdim aksine yaş mama kuru mama yiyen çoğu kedide olan (özellikle kısır erkeklerde) bağırsakta taş oluşumu, fazla karbonhidrat alımı yüzünden (yine kuru mama suçlusu) diyabet obezite kan şekeri gibi birçok hastalığın önüne geçer bende tereddüt etmiştim ama kuzumun mutlu şağlıklı uzun bi ömrü olsun diye bolca araştırdım ve hala araştırma halindeyim