Scottish Kedim Kızgınlığa Girdi

Siriuslaa

Merhaba arkadaşlar
10 aylık scottish dişi kedim var ve iki gündür kızgınlık döneminde. Şimdi çiftleştirsem sağlığı açısından sorun olur diye korkuyorum, bu cinslerde ve dişilerde çiftleşme ne zaman olmalı sizce?
Ha şimdiden söyleyip yok üretip satacaksınız yok o hayvanlar hasta vicdanınız nasıl el veriyor felan gibi bilip bilip klişe laflar söylemeyin. Azıcık araştırıp sonra bunları yazmaktan sakincee vazgeçin

66 CEVAP

@oqrenerde06 böyle onur kırılsın zaten canlar üzerinden yapılan onur, gurur mu olur? Kendisi dalga geçer gibi cevap veriyor bir kere.

Ayrıca dediğiniz ırklardan doğru üretim yapılabilir ama scottish foldda öyle bir model olmuyor malesef hastalıklı gen taşımayan yani fd geni taşımayan kedi kırık kulaklı olmaz zaten.

patipatili

şöyle söyleyeyim size scottish anne (yine aynı şekilde sağlık garantili veterinerden test vs ile) ve ankara kedisi babanın (onda da genetik bir sıkıntı yok) birleşmesinden 2 bebek bacakları birbirine yapışık çıktı ve organları dışarıdaydı. bu bebeklerin de kulakları kırıktı anladığımız kadarıyla. ben tanıdığımın kedisinin böyle bir doğumuna şahit oldum ve cidden yaşadıkları şoku ve üzüntüyü tahmin edemezsiniz. tabii ki de çok dayanamadı o kediler 2 gün sadece. yani ben sizin yerinizde olsam riske atmazdım tabii ki sizin kararınız ama o testler ne kadar da güvenli olsa yine genetik bir şans işi tamamen tesadüf. bunu göze alıyorsanız şimdiden sağlıkla büyüsün yavrular başka diyebileceğimiz bir şey yok

Palyaco

Tekir kedi hayatta bakmam scotish fold kedim var 8 aylık babasiı british shorthair ve çok sağlıklı herkes işine baksın 1 yaşında british shorthair ile ciftlestirin eklemleri daha iyi oluyor bilip bilmeden herkes konusuyor

Oqrenerde06

10 Aylık daha küçük malesef biraz daha bekleyin 12. Ayını geçsin ondan sonra düşünürsünüz. Kilosu falan nasıl şuan

Oqrenerde06

Çiftleşme açısından şuan çok erken anneliğini tam yapamayabilir. 2 3 ay daha beklemelisiniz😊

Siriuslaa

@Oqrenerde06
Çok teşekkürler
Şu an kilosu tahminimce 3 buçuk 4 arasıdır tam net bir şey diyemiyorum kilosunu tarttırmayalı oldu birazcık 😢

ruthiees

scottish kedileri çoğaltmaya devam ederseniz hastalıklı kediler artacaktır hem illa british mi olacak tekir olsa ne olur bakamaz mısın cins kedim var diye millete havasını atmak için mi

Oqrenerde06

Arkadaşlar bir sakin olurmusunuz lütfen . Soru sorduğuna insanları pişman etmeden önce bir düşünün empati kurun istersenız scotish fold sahiplerine düşman gibi davranmayın insanların gururları onurları var rencide ettiğinizin farkın da değilsiniz insanları kötü etkiliyorsunuz siteyi ve sizleri samimi bularak soru sorma durumun da bulunmuş. Linçlemek yol göstermek yerıne yardımcı olmaya çalışın ya da hiç yazmayın insanların canını sıkmaya hakkınız yok . !

Siriuslaa

@oqrenerde06
Seni çokça +++++’lıyorumm
Teşekkürlerrr

Oqrenerde06

@Thekedi yanlışını doğrusunu kendisi ifade etmiş başlıkta zaten bu şekil de gelmeyin ne yapmam gerektiğini biliyorum demiş üzerine yaptığınız yorumlar onur ve gurur kırıcı bence.

Siriuslaa

@bademlikurabik
Bak güzel arkadaşım ben buraya ne zaman bir soru yazsam scottish yazısını görünce bir böyle üstüme gelmeler kendileri çok merhametliymiş gibi duyar kasmalar felan yapılıyor.
Ee bir süre sonra insan diyor ki bir durun kardeşim anladın mı?
Kimse benim vereceğim karara yada kedime karışamaz. O benim kızım ve size konuşmak düşmez. Sorduğum soru çok farklıydı, scottish kedisi olanlarlaydı muhattabım. Ağzı olan konuşsun diye değil!

Oqrenerde06

@mihriiii sokakta fipli olan bir kedi çiftleşmesi ile doğan bir çok kedi var çevrem de malesef ki hasta her tekir kedi fipli demedim fip hastalık geni taşıyan oluyor bazen dedim.

Siriuslaa

@bademlikurabik
Son yazdığımın neresinde gıcıklık ve kibirli bir konuşma hissettin söylesene?

mihriii

Fip corona virüsün mutasyon geçirmesiylr ortaya çıkar.Genlerle nasıl aktarılabilir?Anneden bebeklere geçebilir doğal olarak zaten her hastalık veya parazit gibi.Sokak şartlarında dirençlerini kaybedip fipe yakalanabilirler ama sokakta british,scottish de olsa bu hastalığa yakalanabilir zaten hatta dirençleri daha düşük ve hassas oldukları için daha bile kolay olur.Keşke hepimiz satın alma sahiplen ilkesini benimseseydik de sokakta hasta olmasalardı.

Siriuslaa

@bademlikurabik
İlk cevaba baktınız mı? Yada ikinci cevaba? Direkt yazık diye bir cevaplama yaptılar. Kalbimi, merhametimi, vicdanımı bilmeden konuya dahil oldular.
Hiçbiriniz beni yada kedimi tanımıyorsunuz. Aramızdaki bağı bilmiyorsunuz, ona zarar verebileceğimi düşünüyorsunuz ve bunlar beni ne kadar üzsede burda gülerek cevaplıyorum çünkü umursamamaya çalışıyorum kalbimi bildiğimden ötürü.
İnsanlara verdiğiniz önerilerin, nasıl üslupla konuştuğunuzun, o insanı nasıl etkilediğini bilmiyorsunuz