Scottish Kedim Kızgınlığa Girdi

Siriuslaa

Merhaba arkadaşlar
10 aylık scottish dişi kedim var ve iki gündür kızgınlık döneminde. Şimdi çiftleştirsem sağlığı açısından sorun olur diye korkuyorum, bu cinslerde ve dişilerde çiftleşme ne zaman olmalı sizce?
Ha şimdiden söyleyip yok üretip satacaksınız yok o hayvanlar hasta vicdanınız nasıl el veriyor felan gibi bilip bilip klişe laflar söylemeyin. Azıcık araştırıp sonra bunları yazmaktan sakincee vazgeçin

66 CEVAP

Siriuslaa

@ruthiess
Ne saçmalıyorsun?
Tekir kedi yada british kediyle çiftleşmesinin benim için bir önemi yok sağlıklı yavruları olmasını istediğim ve scottishle çiftleşmemesini bildiğim için british diye belirttim.

mihriii

Allah aşkına siz nerden araştırdınız merak ettim link atarsanız bakalım biz de sağlıklılar mı değiller mi herkes yanlış bir siz haklısınız ya çünkü

Siriuslaa

@mahmet
Allah razı olsun kardeşim skcjlskslf
Özür dilerim scottish kedim olduğu içiiinn

Siriuslaa

@mihriii
Yine mi sen ya dkdkdlflcl

Siriuslaa

Hepiniz çok biliyorsunuz haklısın scottish kediler kötüdür 😂
Dahada konuşmayın bence.
Ben size çiftleştiriyim mi yada çiftleştirmeyim mi diye sormadım.
Ben size yavruları nasıl doğacak hasta mı sağlıklı mı diyede sormadım.
Sorduğum soruya cevap vermek istiyorsanız insan gibi yazarsınız yok konuyu başka yerlere çekip de duyar kasacaksanız sakince soru-cevabımdan çıkın lütfen

Siriuslaa

Hepiniz çok biliyorsunuz haklısın scottish kediler kötüdür 😂
Dahada konuşmayın bence.
Ben size çiftleştiriyim mi yada çiftleştirmeyim mi diye sormadım.
Ben size yavruları nasıl doğacak hasta mı sağlıklı mı diyede sormadım.
Sorduğum soruya cevap vermek istiyorsanız insan gibi yazarsınız yok konuyu başka yerlere çekip de duyar kasacaksanız sakince soru-cevabımdan çıkın lütfen

Siriuslaa

Tamamdır arkadaşlar benim güzel kızım hasta.Bütün scottishler hasta..
Sizi gidi scottish düşmanları

mihriii

yine ben ahahaha scottishlere değil de scottishleri çiftleştirenlerin düşmanıyız diyelim 🥰🥰

Siriuslaa

@mihriii
Bak napalım biliyormusunnn
Sen çeneni kapat ve buradan git

mihriii

tamamdır gidiyorum sen kendini kandırmaya devam et 😌

Thekedi

@oqrenerde06 yol gösteriyoruz zaten yanlış bilgisini düzeltiyoruz. Kabul etmemiş insanlarda kaynak sunmuş anlasın diye. Linçleme yok. Neden linçkeyelim ki doğruyu söylemek, kaynak göstermek Linçleme mi?

mihriii

Tekir kedilerin soyundan gelen fip rahatsızlığı mı????İlk defa duydum.Zaten birçok ülkede yasaklı keşke hepsinde yasaklı olsa da genetiği bozuk hayvanlar üretilmeye devam edilmese.

Kimse linçlemedi doğruyu söyledik. İran kedisinin, chinçila kedisinin, british, siyam diğer bir çok kedinin genetiğiyle scottish fold bir tutulamaz. Saydıklarının genlerine baktarırsın hastalık taşıyanları çiftleştirmezsin ama scottish foldda öyle bir şey olmuyor hastalıklı gen olmasın dediğin zaman scottish fold diye bir kedi olmuyor. Kırık kulak geni sağlıyan hastalıklı geni taşıyıcı olarak bile yavrulara aktarmaman gerek.

Siriuslaa

@mihriii
Sen gitmemiş miydin?

mihriii

gidemedim ya neyse seninle iletişim kurmayacağım sorun etme