Scottish Kedim Kızgınlığa Girdi

Siriuslaa

Merhaba arkadaşlar
10 aylık scottish dişi kedim var ve iki gündür kızgınlık döneminde. Şimdi çiftleştirsem sağlığı açısından sorun olur diye korkuyorum, bu cinslerde ve dişilerde çiftleşme ne zaman olmalı sizce?
Ha şimdiden söyleyip yok üretip satacaksınız yok o hayvanlar hasta vicdanınız nasıl el veriyor felan gibi bilip bilip klişe laflar söylemeyin. Azıcık araştırıp sonra bunları yazmaktan sakincee vazgeçin

66 CEVAP

Siriuslaa

@mihriii
Doğru karar hadiii bakalııım

@oqrenerde06 bak kendisi zaten gıcık ve kibirli bir insan, o kadar kaynak atmamıza rağmen yol göstermeye çalışmamıza rağmen kendi bildiğini okuyor. Söylicemi söyledim anlayıp anlaması ona bağlı. Doğacak yavrulardan birinin ahı tutarsa görecek olan gene o.

@Siriuslaa başından beri yazdıklarınızla öyle bir enerji hissettim. Ya da hep linçlenmekten dolayı bu sefer siz yüksekten girmek istemişsiniz bilemedim. Ama burda kimse sizi en başta linçlememişti büyük ihtimalle herkez uyarmak istedi burası bir bilgi paylaşım sitesi ve herkes hayvalrı seviyor böyle bir hata yapmanızı istemedikleri için yanlış bilginizi düzeltmek istedik. Sizse bence kibirli bir hitapla araştırmalarıda reddeterek bir tavır koydunuz.

Siriuslaa

@bademlikurabik
İlk cevaba baktınız mı? Yada ikinci cevaba? Direkt yazık diye bir cevaplama yaptılar. Kalbimi, merhametimi, vicdanımı bilmeden konuya dahil oldular.
Hiçbiriniz beni yada kedimi tanımıyorsunuz. Aramızdaki bağı bilmiyorsunuz, ona zarar verebileceğimi düşünüyorsunuz ve bunlar beni ne kadar üzsede burda gülerek cevaplıyorum çünkü umursamamaya çalışıyorum kalbimi bildiğimden ötürü.
İnsanlara verdiğiniz önerilerin, nasıl üslupla konuştuğunuzun, o insanı nasıl etkilediğini bilmiyorsunuz

mihriii

çokk sevdim

Siriuslaa

@losive
Anlatsakta anlamıyorlar, o yüzden boşver. :(