Tuxedo (Smokin) Kedi Cinsi Kedi
89 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo bedava!
İsterseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyin.
Ürünleri 15 gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz.
petlebi logo
SİPARİŞ & DESTEK

0850 255 10 01

Tuxedo (Smokin) Kedi

Tuxedo (Smokin) Kedi
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Tuxedo (Smokin) Kedi Açıklaması

Desenleriyle göz kamaştırırlar. Smokin kedileri tarihte birçok ünlünün kedisi olmalarıyla tanırız. Haklarında birçok mit bulunmaktadır. Eski Mısır’da smokin kedilerin ailelere şans getirdiğine inanılmaktadır.


Tarihte önemli sofralarda beslenen smokin kedilerin seçici bir damak zevki yoktur. Smokin kedi sahipleri mama seçimi konusunda zorlanmamaktadırlar. Güzel tüylü bu kedileri tüy sağlığını koruyacak mamalar yemesi daha yararlı olacaktır.


Tuxedo ya da smokin kedi olarak anılmaktadırlar. Tuxedo kedilerin bahsedilen en belirgin özelliği zekalarıdır.


Smokin kediler gözleri açık doğarlar. Yavrulukları kolay geçer. Desenleri sayesinde yaşları büyüse de etki az olur. Vücut yapıları esnektir. Oyun oynamayı severler. Herhangi bir oyuncağa gereksinim duymadan da oynayabilirler. Özel alanları önemlidir. Hep aynı yerlerde uyumayı tercih ederler.


Gözleri yuvarlak ve iridir. Diğer ırklara göre göz kapaları %20 daha fazla açılır. Bu sayede daha iyi ve daha net görürler. Genelde uzun bıyıkları ile dikkat çekerler. Zaman zaman dökülen bıyıklarınızı yer de ya koltuklarınızda görmeniz mümkündür.


Aileye bağlıdırlar. Çok kucak kedisi olmasalar da ruh halinize uygun olarak davranırlar. Kendilerine has bir sevme biçimleri vardır. Çok inatçıdırlar. İstedikleri olana kadar etrafı dağıtmaktan vazgeçmezler.


Siyah üzerine beyaz ya da beyaz üzerine siyah olan desenleri tüylerinin güzelliğini ortaya çıkarır. Tüy sağlığı için tüylerini gün aşırı taramanız gerekmektedir.


Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Tuxedo (Smokin) Kedi Yorumları

SapsikKedi

SapsikKedi 19.01.2019 13:41

Benim Şapşik 1 yaşında dişi Tuxedo (Smokin) kedim var şu an uyuyor bir dükkanın sahibesinden aldım kuma masasına hemen alıştı çok oyuncu ama bazende çok tembel iyi bir kedi


nesyil39

nesyil39 14.01.2019 13:48

bende henüz 1 aylıktı sanırım, inşaatta ağlayan bir smokin kedi buldum. Allahım onu gördüğüm an içimden ne kadar güzel diye şevkat, sevgi, merhamet aktı resmen avuçlarımı açtım yere koydum ince miyaav sesi ile geldi avucuma oturdu gözleri daha mavi gibiydi şuan gri ya nasıl desem minicikti işte içim gitti gözlerim doldu onu şalıma sardım bisiklet sepetime koyup eve sürdüm eşime şalı verdim ve evimizin gerçek sahibi dedim yine mi kedi dedi :D sokakta bulduğum yaralı bir kedi getirmiştim 1 hafta öncesi o da küçüktü onu yaşadığım şehirde bir hayvansevere verdim sağolsun sahiplendi. ben de 12 haftalık hamileydim ve eşimin korkusu bebeğimize zarar gelmesi biliirsiniz parazit korkusu- düşük riski... ve zaten problemli bir gebelik sürecim var. Çok şükür 5. ayım gebeliğimin Oğlum iyi gayet sağlıklı. Bulduğum Kedi de bir dişi Adı Nemesis oldu :D hala bizimle şu an 3-4 Aylık sanırım ondan ayrılmak onu tekrar sokağa göndermek istemiyorum eşim bebek ile tanışması nasıl olur vs endişeli. evet bende ama merhamet göstericeğine onu koruyacağına eminim. eşim koyu beşiktaşlıdır :D siyah beyaz olması onu 3-5 adım önde tutuyor. ayrıca çok sevimli. Bebek ve kediler nasıl anlaşır araştırıp duruyorum.... yani eeesi Nemesiz evin gerçek sahibi olarak kalsın bizi hiiiç terketmesin istiyorum.


ayse1310

ayse1310 02.12.2018 19:04

En zeki kedi cinsi olabilir. Einstein gibi birçok bilim adamlarının kedilari smokinmiş hep, araştırmıştım :) Çok beğeniyorum Smokin kedileri. Yuvarlak yeşil gözlerine bayılıyorum. <br /> Tekirle karıştıranlar oluyor ama bunu da tıpkı sarmaları karıştırdıkları gibi :)


Tikih

Tikih 03.10.2018 08:43

İnanılmaz zeki ve çevik. Fakat mırıldanması ve şefkati %100 benim sesimi her duyduğunda veya beni her gördüğünde mırıldanıyor . Çocuklarla ( bebeklerden korkuyor


denizcapa

denizcapa 02.04.2018 12:08

Ben de 3 tane var. Çok zeki ve çok çevik, resmen akrobat kediler. Sahiplerine çok düşkün, son derece uysal, kavga edemeyen, geveze olmayan, rastladığım en zeki ve en çevik kedi türü. Tuvalet terbiyesi bile vermeden kuma kendiliklerinden başladılar, 3 dişi kız kardeş evimizde doğum yaptı 11 yavruları oldu, hepsine de tuvalet terbiyesini verdiler. Yavruları inanılmaz bir uyum ve dayanışma içerisinde büyüttüler. Hala da 3 kız kardeş büyük uyum içerisinde yaşıyorlar, beraberce dakikalarca oynarlar hele bir pingpong topu ile maç yapışları vardır görülmeye değer.


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Tuxedo (Smokin) Kedi sahiplenmek istiyorsanız, Tuxedo (Smokin) Kedi sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Tuxedo (Smokin) Kedi dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Tikih kullanıcısının #28307 peti
kedilikizzz kullanıcısının #5424 peti
mhtpyldz kullanıcısının #7274 peti
BENU kullanıcısının #5621 peti
goknur kullanıcısının #17811 peti
zulalcakmak kullanıcısının #32416 peti
Bal_lokma kullanıcısının #13111 peti
betulaltundal kullanıcısının #9897 peti
kurban1525 kullanıcısının #20530 peti
mlkbks kullanıcısının #3249 peti
Batmaaan kullanıcısının #23056 peti
mlkbks kullanıcısının #3250 peti