Brazilian Shorthair

Brazilian Shorthair
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Brazilian Shorthair Açıklaması

Pelo Curto Brasileir olarak da bilinirler. Oldukça çevik ve hareketli bir cinstir. Sosyalleşmekten keyif alırlar. Diğer evcil hayvanlarla ve çocuklarla güzel zaman geçirirler. Sevecen ve ailesi ile vakit geçirmekten keyif alan bu cinsi sahiplenen kişilerin onlarla oyun oynamaya ayıracak bol zamanı olması gerekir. Enerjilerini kullanamadıkları zaman kilo alma eğilimi gösterirler.

Brazilian Shorthair Kedisi Nerenin Kedisi?

Brezilya kökenli olan bu cinsin ülkeden çıkan ve resmen kabul gören ilk tür olduğu bilinmektedir. Brezilyalı denizciler tarafından gemilerdeki haşere ve kemirgenleri avlamaları için Britanya’dan getirilen kedilerin bu türün atası olduğu düşünülmektedir. Amerikan Shorthair ve İngiliz Shorthair ile benzerlik göstermeleri de 1500’lü yıllardaki deniz yolculuğuna dayandırılmaktadır.

Brazilian Shorthair Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Ortalama yaşam süreleri 14 - 20 yıldır. Genel olarak sağlıklı bir tür olduklarını söylemek mümkündür. Yüz yapıları British Shorthair cinsinde görülen bazı sağlık sorunlarına yatkın olabilecekleri düşünülse de nadir bir tür oldukları için detaylı araştırma yapılması mümkün olmamıştır.

Brazilian Shorthair Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Tüy dökülmesini sorun eden ama kedi sahiplenmek isteyen kişiler için en doğru seçeneklerden birisi bu cinstir. Çok az tüy dökerler ve genel olarak bakımları kolaydır. Haftada bir kez taranmaları gevşemiş tüylerin toplanması için faydalı olacaktır.

Brazilian Shorthair Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Düzenli bakım her canlının sağlıklı olması açısından önemlidir. Bu cinsin ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlar yaşama ihtimali diğer türlerden biraz daha fazladır. Düzenli diş fırçalama ile pek çok sorun engellenebilir. Kulak temizliği ve tırnak kesimi de düzenli olarak yapılmalıdır.

Brazilian Shorthair Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Bu cins için ortalama hamilelik süresi 58 - 65 gündür. Doğumun ne zaman başlayacağı dişinin hareketlerinden, memelere gelen sütten veya dişinin vücut ısısından kolayca anlaşılabilir. Dişi doğumda tek başına olmak ister. Karanlık ve sıcak bir ortam sağlanırsa doğumu kendisi tamamlayabilir. Ancak ilk yavrunun doğumundan itibaren 30 dakika içerisinde ikinci yavru gelmezse dişiye yardım etmek gerekebilir.

Brazilian Shorthair Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Sağlıklı bir dişinin hamileliğinde ortalama olarak 3 - 5 adet yavru doğurması normaldir. İlk hamilelikte genellikle 2 ya da 3 yavru doğması beklenir. 3 yaş ve sonrasında gerçekleşen hamileliklerde ise 5 - 6 adet yavru doğması mümkündür.

Brazilian Shorthair Nasıl Beslenmeli?

Kaliteli kalori içeren kedi mamaları onlar için sağlıklı ve doğru bir seçimdir. Mama seçiminde yaş faktörüne mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Buna ek olarak fazla kilo, kısırlaştırma ya da hamilelik gibi özel gereksinimlerin ortaya çıktığı durumlarda da mama seçimi yeniden yapılmalıdır. Sitemizde yer alan kedi maması çeşitleri arasından onlar için doğru olanı kolayca bulabilirsiniz. Dilerseniz ürün açıklamalarına, içeriklerine ve kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Brazilian Shorthair Yorumları

Karakteri

Zeki, sevecen, meraklı, oyuncu, uyumlu, oldukça zeki, enerjik, eğlenceli.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir. Temiz bir ortam, yeterli mama ve sevgi yeterlidir. Haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Beyaz, siyah, sarı, kahverengi, krem rengi, gri.


Tüy Şekli

Kısa


Çıkış Yeri

Brezilya


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Brazilian Shorthair sahiplenmek istiyorsanız, Brazilian Shorthair sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Brazilian Shorthair dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Poncilik kullanıcısının #17880 peti
eccakir kullanıcısının #20119 peti
KUBRAOZBEK kullanıcısının #2005 peti
ilaydaderen kullanıcısının #2425 peti
melisbiran kullanıcısının #2775 peti
mzsm kullanıcısının #3620 peti
ciremcakir kullanıcısının #20121 peti
MIRANNDA kullanıcısının #27905 peti
Hira7 kullanıcısının #90800 peti
Ayseenurgokcee kullanıcısının #110144 peti
Esin kullanıcısının #419 peti
Kuva-yiMilliyeci kullanıcısının #2995 peti