Australian Mist

Australian Mist
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Australian Mist Açıklaması

Çocuklarla çok iyi anlaşmaları, diğer evcil hayvanlarla sosyalleşebilmeleri onları kalabalık aileler için ideal seçim haline getirir. Oldukça aktif hayvanlardır ve enerjileri yüksektir. Yavruluk dönemlerinde daha enerjiktirler, yaşları ilerledikçe sakinleşirler. Dış dünya ile çok ilgilenmezler ve evde olmaktan keyif alırlar. Yalnız kalmayı tolere edebilirler. Ancak uzun süreli yalnızlıkları tercih etmezler. Yetişkinleri emekliler ya da aktif yaşamayanlar için daha uygun bir yoldaştır.

Australian Mist Kedisi Nerenin Kedisi?

1976 yılında Avustralya’da yetiştirilmişlerdir. Farklı kısa tüylü kedi türlerinin melezlenmesi ile elde edilmişlerdir. Benekli tüyleri ile karakterizedirler ancak 1998’den sonra farklı tüylere sahip olanları da gözlemlenmiştir. Üreme ve ırk standartları da bu yıl belirlenmiştir.

Australian Mist Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Bilinen yaygın bir kalıtsal sağlık sorunları yoktur. Bu da doğru bakım ve ilgi ile sağlıklı bir yaşam sürmelerinde çok etkilidir. Ortalama yaşam süresi 12 - 15 yıldır ancak bu sürenin uzadığı durumlar da oldukça yaygındır. Kalıtsal sağlık sorunları olmasa da pek çok kedinin yaşayabileceği sağlık sorunları onlar için de geçerlidir. Bu nedenle düzeni veteriner kontrollerinin aksatılmaması önerilir.

Australian Mist Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Kısa tüyleri çok fazla tüy dökülmesine engel olan durumlardan birisidir. Düzenli bakım ile tüy dökülmesi tamamen kontrol altına alınabilir. Haftada birkaç kez taranmaları gevşeyen tüylerin toplanması ve dökülmesini engellemek açısından önemlidir. Mevsim geçişlerinde tüy dökülmesinin artabileceği de unutulmamalıdır.

Australian Mist Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bakımları oldukça kolaydır ve özel gereksinimleri genellikle yoktur. Kulaklarda biriken kirlerin 2 - 3 haftada bir temizlenmesi gerekir. Düzenli kulak ve ağız bakımına ek olarak tırnaklarının kesilmesi temel bakım gereksinimlerinin karşılanması için yeterlidir. Mevsim geçişlerinde her gün taranmaları da tüy ve cilt sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Australian Mist Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Hamilelik için dişinin mutlaka yetişkinliğe erişmesi beklenmelidir. Yetişkin bir dişi için ortalama hamilelik süresi 63 - 65 gün aralığında değişebilir. Doğum başlamadan önce dişinin kendini rahat hissedebileceği bir ortam hazırlanması gerekir.

Australian Mist Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Bu cinsin ortalama yavru sayısı 4 olsa da her doğumda sayı 3 - 6 aralığında değişiklik gösterebilir. Doğum sonrasında yavru sayısına göre annenin beslenme ihtiyacının artacağı unutulmamalıdır. Yavruların besinsiz kalmaması için annenin yüksek kalorili mamalar ile beslenmesi tavsiye edilir.

Australian Mist Nasıl Beslenmeli?

Doğru ve kaliteli mama seçimi genel sağlıkları ve yaşam süreleri açısından büyük önem taşır. Bu nedenle veteriner kontrolüyle seçim yapılması önerilir. Sitemizde yer alan kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparken kısırlaştırma, yaş ve hamilelik gibi unsurları göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz. Ürün içeriklerine, açıklamalarına ve kullanıcı yorumlarına da bakarak en doğru mamayı bulabilirsiniz. Mama seçiminde kedinin su içme alışkanlığına göre susuz kalmaması için yaş mamaların da beslenme planına eklenmesi gerekebilir.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Australian Mist Yorumları

Karakteri

Uyumlu, canayakın, sakin, sahibine bağlı, oyuncu.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir. Temiz bir ortam, yeterli mama ve sevgi yeterlidir. Haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Açık kahverengi, lila, tarçın, şeftali rengi.


Tüy Şekli

Kısa


Çıkış Yeri

Avustralya


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Australian Mist sahiplenmek istiyorsanız, Australian Mist sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Australian Mist dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

bulutt_ kullanıcısının #21922 peti
Tolgademirci kullanıcısının #8302 peti
Tugbammc kullanıcısının #55286 peti
lanabanana kullanıcısının #52960 peti
Irazfirat kullanıcısının #38777 peti
ozkanbreakers kullanıcısının #22418 peti
SuzanAyaz kullanıcısının #47016 peti
elifhandeyilmaz kullanıcısının #14419 peti
etiker kullanıcısının #35751 peti
poncik0102 kullanıcısının #28628 peti
hilalturk81 kullanıcısının #38686 peti
Irazfirat kullanıcısının #38776 peti