Boston Terrier

Boston Terrier
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Boston Terrier Açıklaması

Küçük ırklar arasında sınıflandırılan Boston Terrier dövüştürülmek amacıyla üretilmiş olsa da günümüzde bu özelliklerini tamamen yitirmiş ve hatta sevecenlikleri ile nam salmış cinslerden biri haline gelmiştir. Oldukça kibar ve arkadaş canlısı olan bu ırk orantılı ve sağlam bir vücut yapısına sahiptir. Başları kare şeklinde ve başlarının üst kısmı ise oldukça düzdür. Çekici, büyük ve yuvarlak gözleri onların zeka parıltılarını açığa çıkarır, aynı zamanda çeşitli göz hastalıklarına yakalanma risklerini de arttırır. Kısa tüylüdürler ve genellikle göğüs, boyun ve ağız kısımlarında beyaz tüyler bulunur. Kahverengi, koyu gümüş ve siyah renklerinde olan Boston Terrier cinsi köpekler, enerjik ve neşeli bir dost arayanların hayatını güzelleştirebilirler. İyi eğitildikleri takdirde diğer evcil hayvanlarla ve kedilerle de çok iyi anlaşırlar. Diğer küçük ırk köpeklerle kıyaslandığında çocuklara da oldukça toleranslı davranırlar. Enerjilerini atmak için onlara egzersiz yaptırılması gerekir, bu egzersizler günde birkaç defa kısa ve orta uzunlukta yürüyüşlerle de sınırlı olsa onlar için yeterli olacaktır.

Boston Terrier Kaç Kilo Olmalı?

“Boston Terrier kaç kilo olmalı?” sorusuna farklı yanıtlar verilebilir. Genellikle 7 kg, 7-9 kg ve 9-11 kg aralığında ağırlıklara sahip olabilirler. Yaşları, beslenme alışkanlıkları, kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadıkları ve cinsiyetleri bu cinsteki dostlarımızın kiloları üzerinde önemli değişkenler olarak sıralanabilir.

Boston Terrier Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Bulldog ve beyaz İngiliz Terrier cinslerinin melezleştirilmesi sonucu hayatımıza giren Boston Terrier’in anavatanı Amerika Birleşik Devletleri’dir. ABD’de yetiştirilen ilk sportif olmayan köpeklerden biri olan bu cins şu anda AKC tarafından tanınan Amerika kökenli 10 ırk arasında yer almaktadır. 1800’lü yıllardan bu yana hayatımızda olan ırkın rengi ve beyaz damgalar ile ilgili erken dönemden itibaren çeşitli spekülasyon bulunmaktaydı. Türün standartları 1900’lü yıllarda net bir şekilde belirlenmiştir. 1960’lı yıllara kadar Amerika’nın en popüler ırklarından biri olan Boston Terrier günümüzde dünya genelinde bakılmaktadır.

Boston Terrier Kaç Yavru Doğurur?

Boston Terrier cinsi dişi bir dostunuz varsa her bir doğumda ortalama olarak 3-5 arasında yavrunuz olabilir. Bu sayı genelde maksimum yediye çıkar ve çok nadiren de olsa yediden fazla sayıda yavrunun doğumu gerçekleşebilir. Yavru sayısı dişinin genel sağlık durumunun iyileşmesi halinde artış gösterebilir.

Boston Terrier Çok Tüy Döker mi?

Küçük ırka mensup Boston Terrier oldukça kısa tüylere sahiptir ve sevindirici haber en az tüy döken cinslerden de biridir. Belli aralıklarla taranması gerekir, bu şekilde onu sarmalayan kısa ve güzel tüylerinin sağlığı da daha iyi bir hale gelecektir. Diğer sadık dostlarımızla kıyaslandığında bu cinsteki köpeklerin oldukça az bakım gereksinimi olduğu ifade edilebilir. Kulakları dik ve göreceli olarak büyük olduğu için veterinerler tarafından düzenli olarak kontrol edilmelidir. Onlarla ilgili bilinmesi gereken en önemli detaylardan biri de çok sıcak ya da çok soğuk havalara karşı dirençli olmadıklarıdır.

Boston Terrier Kaç Saat Uyur?

Oldukça atletik, enerjik ve hareketli bir cins olduğu için Boston Terrier en çok uyuyan köpek cinsleri arasında yer almaz. Diğer tüm köpekler gibi standart bir düzende uyku ihtiyacını karşılayabilir. Genel olarak bu cinsin günde 12 -14 saat arasında uyuduğu bilinmektedir. Onu diğer ırklardan ayıran en önemli özelliklerden biri de uyurken horlama seslerinin biraz yüksek olabilmesidir. Doğuştan solunum problemlerine yatkın olmaları ve burunlarının kısa olması onların uyurken horlamalarına neden olmaktadır.

Boston Terrier Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Küçük, sağlam ve kaslı yapıya sahip dostlarımızın eğitim sürecinde çok zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Hem akıllılardır hem de oldukça kolay öğrenebilirler. Ancak liderlik konusunda sorun yaşayabilirsiniz, genlerinde saklı olan baskınlığa boyun eğerseniz küçük dostunuz küçük sürünüzün liderliğine oynayabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca liderlik pozisyonu korunmalı ve sevecen bir tavırla eğitim verilmelidir.

Boston Terrier Nasıl Beslenmeli?

Her ırkın kendine has genetik yatkınlıkları ve avantajları bulunur. Boston Terrier köpekler alerjilere, sağırlığa, kalp sorunlarına, solunum problemlerine ve göz hastalıklarına yakalanabilirler. Bu nedenle beslenme süreçlerinde oldukça dikkatli olunmasında fayda vardır. Onların gelişim dönemlerine ve genel sağlık durumlarına uygun kuru mamalar arasından seçim yapmak için sitemizden tüm köpek mamalarını listeleyebilir, ürün yorumlarını inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Enerjik olsalar da apartman yaşantısına çok çabuk adapte olabilen dostlarınızla uzun ve sağlıklı bir yaşam dileriz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Boston Terrier Yorumları

Diğer Adları

Boston Terrier


Renkleri

Siyah ve dalgalı beyaz eşit bir şekilde dağılmış; göğüs, boyun ve patileri beyaz


Çıkış Yeri

A.B.D


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Arkadaş, mastiff (bull)


Orjinal İşlevi

Arkadaş, fare avı


Günümüzdeki İşlevi

Arkadaş


Ortalama Ömrü

10-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

5-11/5-11 kg


Boy (Erkek/Dişi)

38-43/38-43 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Boston Terrier sahiplenmek istiyorsanız, Boston Terrier sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Boston Terrier dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

vegas kullanıcısının #70 peti
gamzeuyumaz kullanıcısının #3989 peti
Eraykilic kullanıcısının #12727 peti
canmerve kullanıcısının #13350 peti
Beyzaing kullanıcısının #37281 peti
k818494 kullanıcısının #144310 peti
taliasu035 kullanıcısının #75768 peti
Ada132 kullanıcısının #21336 peti
Nur11 kullanıcısının #19651 peti
erhanbackhen kullanıcısının #32244 peti
canmerve kullanıcısının #13349 peti
emre6ntas kullanıcısının #58182 peti