Bloodhound

Bloodhound
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Bloodhound Açıklaması

Yaban domuzu ve geyik avlamaları için yetiştirilen bu dev safkanların inanılmaz bir koku alma duyuları vardır. Arama kurtarma, uyuşturucu takibi, avcılık ve bekçilik gibi pek çok önemli alanda başarılı bir şekilde çalışabilirler. Seluth Hound, Hubert Hound a da Flaman Tazısı olarak da adlandırılırlar. Çok popüler bir ırk olsalar da ilk kez köpek sahibi olacaklar için pek tavsiye edilmezler. Çok zeki olmalarının yanı sıra özgürlüklerine düşkün olmaları onları deneyimsiz kişiler için zorlu bir görev haline getirir. Ortalama yaşam süreleri 7 - 12 yıldır.

Bloodhound Kaç Kilo Olmalı?

Yetişkin erkeklerin ortalama 54 - 65 kg aralığında bir kiloda olması dişilerin ise 49 - 57 kg aralığında olması ideal kabul edilir. Yüksekliklere bakıldığı zaman erkeklerin 64 - 72 cm, dişilerin ise 58 - 66 cm yüksekliğinde olması gerekir.

Bloodhound Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Birinci yüzyıla dayanan geçmişi ile bilinen bu cinsin menşe ülkesi Belçika’dır. Belçika’da bulunan St. Hubert Manastırı’nda yetiştirilmişlerdir. 1066 yılında İngiltere’ye götürülen ve burada soylular tarafından büyük ilgi gören cins, 1900’lü yıllarda resmiyet kazanmış ve standartları belirlenmiştir. Günümüzde hiçbir teknolojinin ya da koku cihazının bu cinsin burnu kadar başarılı olmadığı kabul edilmektedir. Hala arama kurtarma ve iz sürme çalışmalarında polis ve askerler tarafından en çok tercih edilen cins olarak bilinmektedirler.

Bloodhound Kaç Tane Yavru Doğurur?

Sağlıklı bir dişinin doğru zamanda hamile kalması şartı ile 8 - 10 adet yavru doğurması normaldir. Dişinin genel sağlık durumu, boyutları ve çiftleştiği erkek yavru sayısının değişmesinde etkili olan faktörler arasında yer alır.

Bloodhound Çok Tüy Döker mi?

Çok fazla tüy dökmeleri beklenmez. Genel olarak tüyler doğal uzama döngüsünde ve mevsimsel olarak dökülür. Düzenli fırçalama ve taranma gevşeyen tüylerin toplanmasını sağlar ve dökülme seviyesi minimuma indirilebilir. Tüy bakımları için yoğun çaba sarf etmeye gerek yoktur. Düzenli olarak taranmaları yeterlidir.

Bloodhound Kaç Saat Uyur?

Aktif ve enerjisi yüksek bir cins olmaları sebebiyle uyku onlar için ön planda değildir. Yetişkinler için ortalama uyku süresi 10 saattir. Yavruluk ve yaşlılık döneminde bu süre değişir. Yavrular günde 20 saat kadar uyurlar.

Bloodhound Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Eğitimleri kolaydır ve çabuk öğrenmeye yatkındırlar. Erken dönemde sosyalleşmeleri önemlidir. İnatçı olabilirler bu tür bir durumla karşılaşan kişilerin sabırlı olması ve doğru motivasyon tekniğini bulması eğitimin başarılı olması açısından büyük önem taşır.

Bloodhound Nasıl Beslenmeli?

Büyük ırk köpek maması çeşitleri bu cins için doğru seçimdir. Kilo kontrolüne dikkat edilmesi tavsiye edilir. Beslenme ihtiyaçlarını ön planda tutacak bir mama seçimi yapılması gerekir. Köpeğin yaşı, kilosu ve varsa özel beslenme gereksinimlerini karşılayacak köpek maması çeşitleri için sitemizdeki ürünleri inceleyebilir ve kullanıcı yorumlarını da göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Boyutları sebebi ile tek öğün beslenmelerinin mide sorunlarına yol açabileceği unutulmamalı ve günde 2 ya da 3 öğün beslenmeleri sağlanmalıdır.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Bloodhound Yorumları

Diğer Adları

St. Hubert's Hound, Chian St. Hubert, Kan Avcısı, Aziz Hubert'in Av Köpeği


Renkleri

Siyah ve sarımsı kahverengi; kımızımsı ve sarımsı kahverengi; kızıl


Çıkış Yeri

Belçika, İngiltere


Çıkış Tarihi

Orta çağ


Familya

Koku avcısı


Orjinal İşlevi

İz sürme


Günümüzdeki İşlevi

İnsan izi sürme, arama ve kurtarma


Ortalama Ömrü

7-10 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

41-50/36-45 kg


Boy (Erkek/Dişi)

64-69/58-64 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Bloodhound sahiplenmek istiyorsanız, Bloodhound sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Bloodhound dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

k1044233 kullanıcısının #186782 peti
k1044233 kullanıcısının #186785 peti