Cymric

Cymric
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Cymric Açıklaması

Orta boy kediler arasında yer alırlar. Ağırlıkları 4-7 kilogram aralığında değişmektedir. En ayırıcı özellikleri kuyruklarının olmamasıdır. Geniş bir gövde ve kaslı bir sırt yapısına sahiptirler. Arka bacakları ön bacaklarına kıyasla uzundur. Baş yapısı gövdeyle uyumlu olarak büyük ve yuvarlak, gözleri ise iridir. İpeksi, uzun ve sık tüylere sahiptirler. Genellikle çikolata, lavanta renklerinde, desenli tüy yapısı ile görülmektedir. Erginliğe geçişleri yavaştır. Vücut gelişimlerini tamamlamaları yaklaşık 5 yıl sürer.

Karakter özellikleri bakımından bekçi köpeklerine benzetilirler. Tehlike hissettiklerinde adeta bir bekçi köpeği gibi davranıp ailesini ve alanını korumak isterler. İçgüdüsel olarak avcılık yetenekleri gelişmiştir. Fare ve haşere yok edici olarak da bilinirler. Hızlı, atletik bir yapıya sahiptirler. Enerjik yapılarının yanı sıra, sakinliği de severler. Sizinle birlikte hareket etmek, sevdikleri bir aktivitedir. Sevecen bir yapısı vardır. Kucağınızda oturup, ona sevgi göstermenizden mutlu olur. Oyun oynama yetenekleri gelişmiştir. Zeki olarak nitelendirilen bir türdür. Özellikle getir - götür oyunları ve hileli oyunlar ilgisini çeker. Çocuklarla iyi anlaşır ve saatlerce yorulmadan oyun oynayabilir. Çocuklu aileler için uygun bir türdür.

Cymric Nerenin Kedisi?

Shorthair ve Manx kedilerinin karışımı olduğu iddia edilmektedir. Tamamen doğal, genetik mutasyon sonucu oluşmuş olan bu türün geçmişinin çok eskiye dayandığı düşünülmektedir. Menşenin İngiltere olduğu bilinir. 1900'lü yıllarda ilk olarak İngiltere'de, ardından da 1960'lı yıllarda ise Kanada'da görülmüştür. Cat Association ve diğer dernekler tarafından 1994 yılında tamamen ayrı bir tür olarak kabul görmüştür.

Cymric Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Bakımları düzenli yapıldığında 8 ile 14 yıl arasında bir yaşam süresine sahip olurlar.

Cymric Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Uzun ve sık tüylere sahip bu türün tüy dökme eğilimi orta olarak sınıflandırılabilir. Uzun tüylerinin dökülmesini azaltmak için sürekli taranması gerekmektedir.

Cymric Kedisinin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Nadiren yıkanmaya ihtiyaç duyarlar. Düzenli olarak göz kenarlarının ve kulaklarının temiz bir bez yardımıyla silinmesi ve tırnaklarının kesilmesi gerekir. Tırnaklarında fazlasıyla kılcal damar bulunduğundan fazla kanamayı önlemek adına, tırnaklarının bir veteriner hekim kontrolünde kesilmesi önerilir. Diş ve diş eti rahatsızlıklarından korunmak için en az haftada bir gün diş temizliğinin yapılması gerekir. Yapıları sağlıklıdır. Ancak bazı kalıtsal hastalıklara sahip olma olasılıkları fazladır. Kuyruk kemiği problemleri, idrar problemleri ve böbrek hastalıkları yaşayabilecekleri olası rahatsızlıklardandır. Bu sebeple düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılmalı ve değerleri ölçülmelidir.

Cymric Kedisinin Hamilelik Süresi Ne Kadardır?

Gebelik süresi 63-67 gün aralığında değişiklik gösterir.

Cymric Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Sağlıklı bir dişi her doğumda ortalama 3 ya da 4 yavru dünyaya getirebilir.

Cymric Kedisi Nasıl Beslenmeli?

Gelişmiş yapılarına karşın kalıtsal hastalıkları göz önünde bulundurulduğunda kaliteli kuru mamalar beslenmeli için uygun olacaktır. Gelişim dönemlerine uygun yeterli vitamin, besin ve mineral ihtiyaçlarının tespiti için düzenli olarak veteriner kontrolünde beslenme planları yapılmalıdır.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Cymric Yorumları

Karakteri

Zeki, oyuncu, sahibine düşkün, cana yakın, sakin.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Melez kedi renklerinin vücut verdiği çikolata rengi; lavanta rengi; himalaya modeli veya bunların beyazla karışımı hariç herhangi bir renk veya şekil görülebilir.


Tüy Şekli

Uzun


Çıkış Yeri

Kanada


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Cymric sahiplenmek istiyorsanız, Cymric sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Cymric dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Zeynepbrgl kullanıcısının #15084 peti
idilbircan kullanıcısının #321 peti
hamullucigdem kullanıcısının #7961 peti
iremkulahhotmailcom kullanıcısının #13397 peti
vilidan kullanıcısının #70545 peti
Kehribarsebo kullanıcısının #35900 peti
Adolfcuk kullanıcısının #16212 peti
aisenurtopal kullanıcısının #32986 peti
Tugbabaripoglu kullanıcısının #20855 peti
Baileys123 kullanıcısının #79266 peti
Cansuu kullanıcısının #1574 peti
serayaryaa kullanıcısının #15551 peti