Glen of Imaal Terrier

Glen of Imaal Terrier
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Glen of Imaal Terrier Açıklaması

Adını anavatanından alan bu küçük ama aynı oranda güçlü cins, apartman hayatına mükemmel ölçüde adapte olabilir. Orta derecede hassaslığa sahiptir, rutinlerinin belirli ölçüde değişmesi ya da eve ziyaretçi gelmesi onun psikolojisini bozmaz. Ailesiyle arası çok iyidir, sadıktır ve çocuklarla da iyi anlaşır. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı çekimser bir duruşu vardır. Küçük ırka mensup bu sevimli dostumuzun eğitimi de oldukça kolaydır. Erken dönemde havlama alışkanlığının kontrol altına alınması gerekir. Enerjiktir, oyun oynamaya ise bayılır. Heyecanlandığında ve oyun istediğinde havlamak en tipik davranışlarındandır. Tüm diğer Terrier'ler gibi oldukça cesur bir yapısı vardır. Cesareti kontrol altına alınmadığında kendisinden büyük köpeklere de başkaldırabilir. En büyük keyifleri aileleri ile birlikte zaman geçirmek ve onların hayatına dahil olmaktır.

Glen of Imaal Terrier Kaç Kilo Olmalı?

Erkeklerin ağırlıkları 14 – 16, dişilerin ağırlıkları ise 13 – 15 kilogram aralığında değişiklik gösterir. Dişilerin boyları 36, erkeklerin boyları ise 39 santimetreye kadar uzayabilir.

Glen of Imaal Terrier Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi İrlanda’dır. Adını İrlanda’da bulunan bir vadiden alır. 19. yüzyılın ortalarında köpek şovlarının ortaya çıkması ile dünyanın geri kalanı tarafından tanınmaya başlamıştır. Tilki, fare ve haşere avında görevlendirilen bu zeki ve güçlü ırk ilk kez 1870 yılında adını duyurmuştur. Kesin bir bilgi olmasa da 1930’lu yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’ne getirildikleri varsayılmaktadır. AKC tarafından 2004 yılında tanınmıştır.

Glen of Imaal Terrier Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişiler her doğumda 3 – 5 arasında yavruyu dünyaya getirirler. Yılda bir kereden fazla doğum yapmamaları gerekir. Diğer küçük cinslerde olduğu gibi gebelik süreçlerinin veterinerler tarafından takip edilmesi önerilir. Doğal doğum yerine sezaryene başvurulması gereken durumlarla karşılaşılması mümkündür.

Glen of Imaal Terrier Çok Tüy Döker mi?

Oldukça az tüy döktükleri ve bakımlarının çok kolay olduğu bilinmektedir. Haftada 2 – 3 kere taranmaları tüylerinin karışmasının önlenmesi adına yeterli olacaktır. Yalnızca çok kirlendiğinde yıkanmaları gerekir. Gözlerinin önüne gelen tüylerin kesilmesi önemlidir, dönemsel olarak tıraş ettirilebilirler. Tırnaklarının da kısaltılması ihmal edilmemelidir.

Glen of Imaal Terrier Kaç Saat Uyur?

Yüksek enerjileri hiç azalmaz. Günlerini uyumak yerine aileleri ile birlikte zaman geçirerek değerlendirmek isterler. 10 – 12 saatlik bir uyku onlar için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Glen of Imaal Terrier Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Kolay eğitilebilirler ve sahiplerini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Erken dönemde eğitimleri verilirse ve sosyalleştirilirse mükemmel bir arkadaş haline gelebilirler. Eğitim sırasında sert davranışlardan kaçınılmalıdır.

Glen of Imaal Terrier Nasıl Beslenmeli?

Küçük ırklara özel kuru mamalarla gelişim dönemlerine özgü ihtiyaçları karşılanabilir. Öğünleri günde 2 kere olacak şekilde verilmelidir. Enerjileri atılamadığında kilo alabilirler. Bu nedenle mama miktarları yaşlarına, aktivite düzeylerine ve genel sağlık durumlarına göre ayarlanmalıdır.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Glen of Imaal Terrier Yorumları

Diğer Adları

Irish Glen Of Imaal Terrier, İrlandalı Glen Of Imaal Terrier


Renkleri

Buğday rengi, giri-mavi


Çıkış Yeri

İrlanda


Çıkış Tarihi

1933


Familya

Terrier


Orjinal İşlevi

Tilki, fare ve haşere avı


Günümüzdeki İşlevi

İnsana eşlik eden arkadaş köpek


Ortalama Ömrü

13-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

14-16/13-15 kg


Boy (Erkek/Dişi)

33-39/30-36 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Glen of Imaal Terrier sahiplenmek istiyorsanız, Glen of Imaal Terrier sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Glen of Imaal Terrier dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Receepyldz kullanıcısının #69213 peti
Suslu kullanıcısının #13988 peti
iremdmr8 kullanıcısının #5806 peti
Denizcakarr kullanıcısının #23688 peti
nazzi kullanıcısının #1857 peti
ygoksu kullanıcısının #38323 peti
Ceylantunc kullanıcısının #35292 peti
tugbozki kullanıcısının #38273 peti
leoren kullanıcısının #110256 peti
k485475 kullanıcısının #90124 peti
dilaratameris kullanıcısının #90739 peti
k615646 kullanıcısının #109226 peti