Japon Chin

Japon Chin
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Japon Chin Açıklaması

Sevgi dolu, asil ve sevimli Japon Chin cinsi dostlarımız 1000 yıldan fazla süredir insanlarla birlikte yaşamaktadır. Çok enerjik oldukları söylenemez, onlar gün içerisinde genellikle sahiplerinin bulunduğu ortamlarda dinlenmeyi tercih ederler. Egzersiz ihtiyaçları minimal düzeydedir, tek bekledikleri onlarla oyun oynamak için zaman ayrılmasıdır. Oldukça zeki olurlar ve gerekmedikçe havlamayı tercih etmezler. Ailesine karşı sadık olurlar, üstelik yabancılarla araları da oldukça iyidir. Diğer hayvanlara karşı mesafeli tavırlarını korurlar. Yalnız kalmayı sevmezler. Kedilere benzer bir huyları vardır, onlar genellikle yüksek yerlerde olmak isterler. Bu nedenle ev içerisinde zıplama ve tırmanma gibi yaygın davranışlarının olduğunun bilinmesi gerekir. Apartman hayatına muhteşem bir şekilde adapte olabilirler, sağlıkları korunduğunda 10 - 14 yıl yaşayabilirler.

Japon Chin Kaç Kilo Olmalı?

Küçük ırka ait olan bu dostlarımızın ağırlıkları 2 – 3 kilogramla sınırlı kalır. Boyları en fazla 28 santimetreye kadar uzar. Kilo almaya orta derecede eğilimleri vardır.

Japon Chin Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkeleri Japonya’dır. 1000 yıldan fazla zamandır varlıklarını sürdükleri söylenir. Fark edilip tanınırlıklarının artması 1853 yılından sonra gerçekleşmiştir. Amerika’daki ilk sahiplerinden biri başkan Franklin Pierce’tir. 1977 yılına kadar ismi “Japon Spanieli” olarak bilinmekteydi.

Japon Chin Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişiler her bir doğumda 1 ila 5 arasında yavru doğurabilir. Yavru sayısının fazla olması sezaryen olasılığını gündeme getirir. Gebeliklerini veteriner kontrolünde geçirmeleri gereklidir.

Japon Chin Çok Tüy Döker mi?

Uzun tüyleri yarattığı ilk intibadan farklı olarak çok değil, orta derecede dökülür. Her gün birkaç dakika fırçalanmaları onların tüy dökme sorunlarını azaltır ve cilt sağlıklarını iyileştirir. Ayda bir kere banyo yapmaları gerekir. Tırnakları hızlı uzar, kontrol edilmelidir. Dişleri de periyodik aralıklarla fırçalanmalıdır. Göz kenarları enfeksiyon oluşumuna karşı temizlenmeli ve kurutulmalıdır.

Japon Chin Kaç Saat Uyur?

Çok uyurlar. Günde ortalama 16 saatlerini dinlenerek ve uyuyarak geçirirler. Gün içerisinde aktif olmak istemeyen kişiler için bu nedenle oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Japon Chin Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Eğitimlerine yavruluk döneminden itibaren başlanmalıdır. Sahiplerini mutlu etmek yüzyıllar boyunca devam eden alışkanlıklarıdır. Ancak kendilerine güvenirler ve gururlu bir yapıları vardır. Bu nedenle eğitimlerinde pozitif yaklaşımlar sergilenmeli ve kesinlikle onlara sert davranılmamalıdır. Sert bir davranışla karşılaştıklarında kendilerini öğrenmeye kapatabilirler.

Japon Chin Nasıl Beslenmeli?

Sağlıklı olduklarında uzun süre yaşayabilirler. Beslenmeleri sağlıklarının korunmasında kilit bir role sahiptir. Alerjiye yatkın oldukları için ne ile beslendikleri konforları ve yaşam kalitelerini doğrudan etkiler. Üstelik solunum problemlerine yatkın oldukları için kilolarının da dengede tutulması gerekir. Günde 2 öğün olacak şekilde kaliteli küçük ırk köpek mamaları ile beslenmeleri onların sağlığının korunması adına önemli bir faktördür. Siz de onun için en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla almak isterseniz sitemiz üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Japon Chin Yorumları

Diğer Adları

Japanese Spaniel, Japon Spanyel, Japanese Chin


Renkleri

Siyah ve beyaz; kızıl ve beyaz; siyah, sarımsı kahverengi ve beyaz


Çıkış Yeri

Japonya


Çıkış Tarihi

Çok eski zamanlar


Familya

Arkadaş


Orjinal İşlevi

Süs köpeği


Günümüzdeki İşlevi

Arkadaş


Ortalama Ömrü

12-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

2-3/2-3 kg


Boy (Erkek/Dişi)

20-28/20-28 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Japon Chin sahiplenmek istiyorsanız, Japon Chin sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Japon Chin dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

y_mehmet59 kullanıcısının #9468 peti
Caglakaragulmez kullanıcısının #32896 peti
Unicornaleyyy kullanıcısının #40063 peti
Dogukan92 kullanıcısının #55851 peti
k614790 kullanıcısının #109080 peti
k614790 kullanıcısının #109081 peti
k1020288 kullanıcısının #181434 peti