Kedi Kumu Önerisi?

cerenhaylaz

Merhaba 1 yaşındaki oğlum tuvaletini yaparken kumunu sürekli dışarıya atıyor ve çok dağılıyor sanki tutup yere dökmüşsünüz gibi. (Zaten kullandığım kumdan memnun değilim çok koku yapıyor ve camurlasiyor değişmeyi düşünüyorum) Buna bir çare bulamadım acaba kumdan mi diye düşünüyorum dağılmayan ve camurlasmayan bir kum önerisi olan var mı? Ya da kedimin bu davranışına bir yorumu olan?

20 CEVAP

putmeinatrance

Merhaba, bir çok kedi kumu denemiş biri olarak reflex'in kumlarını önerebilirim biraz daha uygun fiyatlı önerebileceğim catmania markası bu ikisinden memnun kalacağınızı düşünüyorum

Palyaco

Tüm kumları kullanmış biri olarak pisy cat aktif karbonlu toz sıfır topraklanma super ötesi koku hapsetmede en iyisi ever clean dan sonra

septikbaykus

Goldlife , vancat , reflex

3 üde güzel. sıralamasınıda çok tozutan dan az tozutana yaptım

Lils

Proline ve lindocat. Lindocat dışarıya dağılıyor paspas şart

orhdoner

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/101689-kedi-kumu-onerisi Merhaba daha önce önerilen kedi kumları burdan da bakabilirsiniz 🙏

GunesAres

Merhaba, ben *********'da satılan Micho marka kalın taneli kumu kullanıyorum. Tozutması hiç yok neredeyse çok az koku yapıyor sadece. Diğer kullandığım bir kaç markaya göre de çok fazla dağılmıyor. Ben şimdilik memnunum.

duman_cat_world

''önceliğim topakların taş gibi sert olması'' diyorsanız vancat veya mırmır aktif karbonlu,

''kumum tozsuz olsun yeter'' diyenler için pumcat,

önerebilirim💁‍♀️

''uygun fiyatlı kum öneriiin'' diyorsanız de lindocat tercih edebilirsiniz.

mükemmel bir kum yok, önceliğiniz hangisi; karar vermelisiniz.

duman_cat_world

ben şu an proline kokusuz (parfümsüz) kullanıyorum ilk başlarda memnundum, şu an hiç memnun değilim, topaklar çok dağılıyor. tozutması da hiç az değil. tek iyi yanı kumun beyaz renkli olması ve uygun fiyatlı olması. beyaz renkli olunca temizlik hissi veriyor bana :)

Gamsem

Proline sanicat vs hepsini kullandım en memnun kaldığım reflex yeşilimsi paket ********da 3-4 kampanyaları oluyor eve dağılma çok çok az minimal oda her bentoitte olur ama koku 0 kesinlikle memnun kalırsınız

Gamsem

T-r-e-n-d-yool

Mehmetneroo

Bizde çok kum denedik şuan vancat aktif karbonlu olanı kullanıyoruz ve çok ta memnunuz ha biraz pahali ama işimizi görüyor

Warriorsans

Benim kedimde eve ilk geldiğinde bentoit kum kullanıyorduk ve bildiğiniz inşaat çalışması yapıyordu kapalı tuvalet falan asla engellemiyordu her yer kum oluyordu. Sağlık sorunlarından dolayı pelet kuma geçtik tozutmadığı için ve peletlerin yapısı çok daha büyük taneli olduğu için bentoitte yaptığı gibi her yeri kum etmiyor. Ayrıca pelet kumun bir çok avantajı da var. Doğal ve sağlıklı, toz 0, çiş kokusu 0 kakasını yapınca direk alıp tuvalete atıyorum bazen evde olmayınca tüm gün bekliyor öyle bir koku problemi de olmuyor sadece kakasını ilk yaparken kokuyor sonra zaten üzerini örttüğü için peletler kokuyu önlüyor, ayrıca pelet kum çok daha uygun fiyatlı ve bentoitten daha uzun süre kullanılıyor yani baya bütçe dostu. Şuan agrobit cat marka pelet kullanıyorum bir sorunumuz yok gayet memnunum ama bitince farklı marka pelet alıp deneme de yapacağım

oykuyildiz

Ever clean güzeldir

citirbebegim

Proline kullanıyorum çok memnunum.