Lise Hayatında Köpek Sahiplenmek

ByMax

Arkadaşlar kuzenim okullar açılınca liseye başlayacak ve yoğun bir okul hayatı olacak bir köpek sahiplenmeyi çok istiyor ama babası karşı yoğunluğundan dolayı o da konuyu bana açtı rüyasına kadar girmiş çıldırmak üzere galiba :) dediğim gibi o konuyu bana açtı bende size açıyorum ne yapmalı sizce

76 CEVAP

mustafaparlak

Tabii ki arada bir kavga oluyor ama her zaman değil. Eğer o kediler dediğiniz gibiyse de gül gibi falan bakamıyorsunuz demek ki.

mustafaparlak

O zaman gelip buraya sormazdı. Kuzeni bize 'bizce' bakıp bakamayacağını sordu. Ben de BENCE bakamayacağını söyledim. Zaten çocuklar kendinden emin olsa da 'çocuk' işte adı üstünde. O hayvanın sorumluluğunu yoğunsa (kendisi öyle demiş dikkat edin!) kaldıramaz. Ben sizinle hiç bir şey tartışmazken ve konuyu kapatmışken siz neden bana saldırganca bir yorum yazıyorsunuz. Asıl sizin derdiniz ne? Milletimizin bu kavga merakı beni öldürecek.. Ha bu arada kediyle köpek bir mi? Bence bunu benim söylemem değil sizin bir tutabilmeniz üstüne de böyle bir yorum yazabilmeniz ilginç ve de komik. :)

Cotontzu_Siri

Ben de çocuğum. Ondan daha küçük, teoga girecek bir çocuğum. Köpeğime de gül gibi bakıyorum, 100'ün altında da notum yok. Bloga yazı yazıyorum, burada size yardım ediyorum, kod yazıyorum, gayet de memnunum halimden. Buraya sorsam siz gelip bana da bakamazsın diyecektiniz. En az sizin kadar iyi baktığıma inanıyorum.

SelinTuksal

barınak ziyareti yaptım daha çnce zaten mustafa bey :) biliyorum oradaki bakıma muhtaç kçpekleri. en kısa zamanda tekrar gideceğim

KedimVar

Benim durumum da ayni Siri gibi. Ben de petlerime gayet iyi baktigimi dusunuyorum. Allah'tan size sormamisim kedilerimi almadan once :))

Kediyle köpek asla bir değil. Tuvaleti dert değil, eğitimi dert değil, gezdirmesi dert değil. Bir hastalık durumunda anne babanın köpeği gezdirmesi lazım. Her gün halıya tuvaletini yapacak, tabiki kendisi temizleyemeyecek annesi temizlemek zorunda kalacak. Yavru bir köpeğin dişleri kaşınacak, gidip ebeveynlerin elini kolunu ısıracak, terliklerini parçalayacak. Daha ne sorunlar çıkacak kim bilir. Razı olmayan bir ebeveynin bunlara sabrı olacağını sanmıyorum.

ByMax

Var fakat dediğim gibi çok yoğun ve babası derslerden bakamazsın diyor

SelinTuksal

  1. sınıf dersleri o kadar yoğun değil

SelinTuksal

lise 1 yani

SelinTuksal

eğer bütün gününü okulda ve evde deli gibi tes çözerek geçirecekse (ki ben buna kesinlikle karşıyım) sorunun cevabı belli

SelinTuksal

hayır. üniversite dönemine 3 ay kala da başkası gezdiriversin canım, 15 yılım için 3 ayım feda olsun. sırf maksimum 5 aylık bi dönem çok önemli diye köpek mi almayacakmış

SelinTuksal

tamam işte, yürüyüşteki oksijen alımı zihni açar.

SelinTuksal

:) bakıp bakamayacağını o kişiyi tanımadan bilemezsiniz, ortada kalırsa derken? ona bu kadar destek çıkıyorum şu an. bi de bırakırsa çooooooooooook kızarım. daha doğrusu sinirlendiğimi anlatan bi yazı yazar bymax e yollarım, o da kuzenine gösterir. her neyse. o köpeği ortatda bırakacak kadar vicdansız olup olmadığını da tanımadan bilemezsiniz

SelinTuksal

burada bymax devreye giriyor. kuzeniniz çok istikrarlı, sevecen bir yapıya sahip mi? sizce bi vicdansızlık yapıp köpeği atmaya kalkabilir mi

SelinTuksal

şu an kuzenine acıdım. ama biliyormusunuz yoğun olması -şu dönemde- okul yüzündense tamamen saçmalık. kuzeni bakabileceğini düşünüyorsa alsın. ailesinden de onay alırsa tabiki de. bir de. benim okulm 9 da başlayıp 17 40 ta bitecek ve cumartesi günü de okulum var. artı ödevler. ama 4 kedim var ve gül gibi bakıyorum onlara da çok şükür. bir hayvan alınınca mutlaka vakit bulunuyor.şimdi düşündüm de, kuzeninin bize sorması ayrı saçma. biz ne bilelim onu. bakıp bakamayacağını sadece kendisi bilebilir.