Lise Hayatında Köpek Sahiplenmek

ByMax

Arkadaşlar kuzenim okullar açılınca liseye başlayacak ve yoğun bir okul hayatı olacak bir köpek sahiplenmeyi çok istiyor ama babası karşı yoğunluğundan dolayı o da konuyu bana açtı rüyasına kadar girmiş çıldırmak üzere galiba :) dediğim gibi o konuyu bana açtı bende size açıyorum ne yapmalı sizce

76 CEVAP

KedimVar

Aksini iddia etmiyor. Onu mustafa bey e soyledigini soyluyor. Neyse Ben sadece forum sahibinden konu biraz dagildigi icin ozur diliyorum. :)

radeha

Olay bu işte! achill_the_pekemix

KedimVar

Demek ki bakilabiliyormus. :)) fakat aile sinin kopegi razi olmamasi sonradan atilacagi anlamina gelmez. Benim annem de kediye razi degildi. Simdi isten gelince benden once onlara kosuyor :))

Çok fazla yavru kediye geçici yuva olup sahiplendirdim. Nerdeyse tüm gün uyuyan, tuvaletini her daim kabına yapan ve bir hayvana anne babası karşı çıkacak değil herhalde :) Şahsen ben hiç tüy sorunu da yaşamadım kedilerimde. Açıkcası masraf dışında çok da bir yükü yok.

KedimVar

Soyle ki kedinin de zorluklari var. ilk once asiri tuy dokuyorlar, onlarin da dis kasima donemleri oluyor. Koltuklari yirtiyorlar, surekli mutfak masasinda, gece surekli kosup uyutmuyorlar. Ayrica Lidya nedeni bilinmeyen bir sebep ten dolayi 2-3 gunde 1 surekli kustu 1 ay boyunca. Annemin yatagindan surekli kusmuk temizledik ve carsaf degistirmek zorunda kaldik. 3 ay boyunca da 8 kediyle yasadik, 7 bebek kedi baktik. Bunlara katlaniyoruz iste. Gerci bunlar onlarin bize verdigi mutluluk yaninda hic kalir. Evet kopek gibi degil belki ama 4 yil once kedi den korkan ve tuyunden tiksinen ustelik bir de alerjisi Olan annem bunlara hic sesini cikarmiyor. Kedidir normal diyor. :))

radeha

Köpeğe göre kedi hiçbir şey..

Cotontzu_Siri

Kediye izin vermeyen annem köpeğimi sokağa atmayı düşünmedi bile. Bu cümleyi tamamen yanlış anladınız.

Arkadaşlar neredeyse 2 yıl geçmiş aradan boş yere yazmayın

zibityus

kendine bakamayan köpeğe de bakamaz. yine de bakıcam diyorsa çok uğraşacak bunu bilmesi gerek. kral köpek ailesine gözatarsa işi kolaylaşır.

SelinTuksal

tam onu açıklayacaktım. ben yokken mecburen yalnız kalıyorlar. baş başa. kavga etmelerini de engelleyecek kimse olmuyor. ayrıca, bende meraklı değili gece yarısı sizinle tartışmaya merak etmeyin.

KedimVar

Benim yorumum saldirganca degil. Hatta kavga cikarma gibi bir niyetim hic yok. Ayrica sirf "cocuk" diye bakamayacagini dusunuyorsaniz bakmak isteyen COCUK cok guzel bakar.

KedimVar

Evet haklisiniz belki bazilari oyle. Fakat butun cocuklar ayni mi sizce? Hepsi sizinkiler gibi mi? 10 yasinda olup kedisine cok guzel bakan da var, 30 yasinda olup bakamayan da. Derdiniz ne anlayamadim dememin sebebi tanimadiginiz bir insana sen bakamazsin bakamazsin diyerek, onyargiyla yaklasmaniz ve umudunu kirmanizdir.

SelinTuksal

bazı konularda öyle değildir ben küöük kedilerimi sahiplendiricem diye aldım ama sahiplendiremedim o kadar çok alıştım ki evden başka bir yerde 1 gece geçirip uyandığımda o edişlerimi ne kadar çok özlediğimi inanın tahmin bile edemezsiniz kedi çok istiyordum bi sabah annem sokaktan bulduğu iki kediyle geldi 11 aydır birlikteyiz bıraktımmı hayır çocukluğunuzda ne yaşadınız da çocuklar hakkında böyle düşünüyorsunuz veya sizin çocuklarınız nasıl hiç bir fikrim yok ama çevrenizdeki 2-3 çocuk yüzünden böyle şeyler söylemeye hakkınız yok

radeha

Bence de köpek bakmak büyük bir sorumluluk ister ve yoğun bir kişi bakamayabilir. Anladığıma göre de bu arkadaşa ailesi pek destek olmayacak bu yüzden sizden daha fazla zorlanabilir. Eğer gerçekten bakabilecekse alsın. Ama kendini çok köpek isteyen biri olarak değil objektif bir şekilde değerlendirmesi lazım. Son olarak TEOG'la üniversite sınavları bir değil ki :)

KedimVar

Bir olmasa bile birine 13 yasindaki biri digerine 18 yasindaki biri giriyor. :)