Lise Hayatında Köpek Sahiplenmek

ByMax

Arkadaşlar kuzenim okullar açılınca liseye başlayacak ve yoğun bir okul hayatı olacak bir köpek sahiplenmeyi çok istiyor ama babası karşı yoğunluğundan dolayı o da konuyu bana açtı rüyasına kadar girmiş çıldırmak üzere galiba :) dediğim gibi o konuyu bana açtı bende size açıyorum ne yapmalı sizce

76 CEVAP

SelinTuksal

dikkat ettiyseniz 4 tane diyorum. ayrıca o yaşa gelice ben de bir labrador, husky veya kangal sahiplenmeyi düşünüyorum ;)) fikrim değişecek gibi değil inanın :))

SelinTuksal

arkadaşlar ben bu konuyu kapatmka istiyorum
ByMax
Kuzeniniz o köpeğe bakıp bakamayacağını ANCAK KENDİ BİLİR .

SelinTuksal

pardon? :D arkadaş mı :D kedilerimin hepsi birbirleriyle kavgalı ikisi bebek kendilerini koruyamıyorlar siz bu kedileri aynı ortamda yaşatmaya çalışmak ne kadar zor biliyor musunuz.

SelinTuksal

tamam, onalr sürekli birbirlerinin kafasına gözüne mi vuruyorlardı.

SelinTuksal

evim büyük Allah tan

mustafaparlak

Kendi içinizde çelişki yaşıyorsunuz. Önce bana bu işin ne kadar zor olduğunu söylüyorsunuz (yazdığınız yorumlara bakın) sonra da rahatça bakabilir diyorsunuz. Sizinle daha fazla tartışmayacağım. Vicdanı falan bırakın yoğunsa, bakın dikkat edin yoğunsa o hayvana gerektiği gibi BAKAMAZ. Zamanımı daha fazla sizinle tartışmak için harcamayacağım. İyi geceler.

KedimVar

Mustafaparlak
Derdiniz nedir anlayamadim. Isteyen kisi gayet guzel bakar. Benim kedi yavrularimdan birini verdigim aile kediyi universite sinavina girecek cocuklari icin istemislerdi. Kedi cocugun stresini gayet guzel azaltmisti ve cocuk bayiliyordu ona. Istedigi bolumu de kazandi. Kedi ona engel olmadi. Sakin bana buraya gelip kediyle kopek ayni mi demeyin. Zaten yavruluk yillarinda zorluk oluyor o da lise 1 e denk geldigi icin sorun olmaz. Belki de siz sorulara kendinizi dusunerek Ben Olsam yapamazdim diyerek cevap veriyorsunuz. Ama herkes ayni degil. Bakabilirim diyorsa bakacaktir. Zaten bizim burada bakabilirsin ya da bakamazsin dememizin onemi yok. Sonucta bizim dediklerimize bakarak alacak hali yok kopegi.

ByMax

Herkese çok teşekkürler cevaplarınız için kuzenim kendinden çok emin fakat ailesi emin değil onu aşması gerekiyor

SelinTuksal

ailesine kendini bir şekilde ispatlaması gerekiyor.

berin__umay

eğer bakamicaksa almasın köpeğe eziyet olur ama çok iyi ilgelinebilcekse neden olmasın?

mustafaparlak

Evet kavga niyetiniz hiç yok ama size hiçbir şey dememiş bir insana gelip "Derdiniz ne anlamadım." diyorsunuz. Evet çok haklısınız. Yalnız şimdi fark ettim de galiba siz de bir çocuksunuz. Burada çocuklara hakaret etmiyorum. Benim de 2 çocuğum var. Çocuklar maymun iştahlıdır, bir şeyi elde edene kadar deli gibi isterler ve elde ettikten sonra arttık umurlarında bile olmaz. Bunu hangi yetişkine sorsanız emin olun çoğu benim dediğime katılacaktır. Yoğun olan bir çocuğun da hakkıyla o köpeğe bakamayacağını düşünüyorum. Derdim bu, anladınız mı?

mustafaparlak

Benim fikrim bunlar ve "BENCE" ( 500 kere belirtmişimdir herhalde) bakamayacağı bir köpeği umudu kırılmasın diye alabilirsin diyemem. Sonuçta o da bir canlı ve eğer terk edilirse o hayvanın yaşayacağı şeyler çocuğun umudunun kırılmasından çok daha feci olacaktır eminim. Fikrimi belirtmeme hakkım yoksa neden fikrimi belirtmem için bir alan açılmış söyler misiniz?

mustafaparlak

Barınak ziyaretleri yapmanızı öneririm. Orada fazlasıyla çok istenen ve bakılacağına dair bir sürü söz verilip de çocuğun baskısıyla alınmış ama sonra terk edilmiş köpekler, kediler göreceksiniz. Belki beni bir nebze daha anlarsınız. Yukarıda fikrimi belirttim. Kim ne derse desin benim düşüncelerim bunlar ve daha fazla tartışmak istemiyorum. İyi günler :)

radeha

Bir şey fark etmiyor ki. 13 yaşındakinin girdiği sınav ortalama çalışan birine göre kolay. 18 yaşındakinin girdiği sınav onun yaşında ve ortalama çalışan birine göre zor. Çünkü üniversite sınavlarına lisenin bütün konuları çıkıyor. Eğer yüksek bir hedefi varsa da ve anormal bir zekaya sahip değilse çalışmak zorunda. Bunu kimse inkar edemez bence.

martha

üniversite sınavı için çalışan , hedefi olan bir bireyim bir köpeğin sorumluluklarını yeterli şekilde yerine getirebileceğini düşünmüyorum