6 Aylık Erkek Van Kedim Var Dişi Bulamıyorum Sizce Kısırlaştırmalıı Mıyım Dişi Mi Araştırıyım?

Sebnemakar

Kısırlaştırmak mı mantıklı dişi bulmak mı?

85 CEVAP

Sebnemakar

Dişi bulamazsam mecbur kısırlaştırıcam :))

Reyaura

6Aylıkken kisirkastiriliyor ama kedi büyüme döneminde o yuzden 1yasidan önce kisirlastirmanizi tavsiye etmiyorum.

akitalove

Ama şunu göz ardi etmemek de gerek albino kedilerde sağırlık cikabiliyor veya sağir doğabiliyor

aek

sağırlıkta genlerinde var van kedilerinin çok asil bir kedidir seve seve yavru alırım :))

Feronia

Son cümle haricinde @dollfacepersian'a katılıyorum. Ben de kısırlaştırmaya karşıyım.

Sebnemakar

Ben kedimi sahiplendiğimde sağır olduğunu bilmiyordum bir aylıktı, büyüdükçe anladım duymadığını tepkisizliğinden. Van kedilerinin sağırlık oranları çok yüksek. Sağır doğucak diye çiftleştirilmeseydi nesli tükenirdi. Van kedi evi sağır kediyle dolu emin olun burda yaşadığım için on kere gittim en az. Evet engel fakat hastalık yada sakatlık değil kesinlikle kınıyorum bu cümleleri. Teşekkür ederim ilgi alakanıza, iyi geceler

Sebnemakar

Polemik yaratmaya çalışmışsınız güldüm sadece. Ben kedimi satın almadım yavrularını da satmam, bunları nerden çıkartıyosunuz? Saçmalamışsınız. Yukarıda da yazdım okumamışsınız. Kısırlaştırma ameliyatı sonrası ölen kediler var bunlara ne demeli? Hayvanın iç organlarını hormonlarını bozmak mı en güzeli? Mecbur kalmadıkça kısırlaştırmak istemiyorum yazdım okusanız anlardınız. Nesli devam ettirmek bana kalmadı ama Allah ın yarattığına böyle bişey yapmak istemiyorum. Kısırlaştırma belediyelerde bedavaya yapılıyor ayrıca bana para vermek istemiyosunuz falan yazmışsınız. Buda saçmalık. İnsanlar gibi tutkusu olmayan demişsiniz duygularını nasıl hiçe sayarsınız? Size ne evet kedimle türünü kurtarıcam Allah Allah. Ne soruyorum ne cevaplamışsınız. İnsanları tanımadan neler yazıyosunuz. Ayıp ayıp!

sekersoytolga

Ben sadece size patlamıyorum,sizin gibi herkese patlıyorum emin olabilirsiniz

sekersoytolga

Mesele babalık değilse,dişi kedi bulamazsam kısırlaştırıcam ne anlama geliyo açıklar mısınız ?? Madem ki mesele babalık değil,Dişi kedi aramakta amaç ne ??

sekersoytolga

Bütün hayvanlar kısırlaştırılsın diye bi cümlem olmadı. Eğer maddi imkanınız çok güzelse,doğan her yavrunun ihtiyaçlarını konu komşuya vermeden giderebileceksiniz,neden olmasın

sekersoytolga

Mesajlarım gayet ortada ve açık. Hiçbir mesajımda hakaret içerikli,argo,ahlaka aykırı cümle kullanmadım :)

Sebnemakar

Şimdi size de cevap vereyim. Uzuun uzun anlatayım. Kedimi Van da bir ilçeden denk geldi arkadaşın tanıdığının. Evleri bahçeliymiş ben görmedim, kir toz çamur içinde. Eşim almaya gitmiş annesi tek gözlüymüş aldığımız adam safkan demiş. İkincisi benim amacım safkan nesli devam ettirmek değil bu nerden çıktı bilmiyorum. Evet anlayanlar var beni nihayet. Ben onun yerine koyuyorum kendimi. Zorla ameliyat olucak üzücü değil mi? Ben illa çiftleştircem yada kısırlaştırcam demedim. İlk kedim ve danışmak istedim ne yapılmalı diye. Hepsi bu.

DogaM

Tamam o zaman hanımefendi istemiyorsanız kısırlaştırmayın. :)) Bu kadar basit. Zaten çoğu kişi kısırlaştırmamak istemeniz hakkında değil, çiftleştirmek istemeniz hakkında yorum yapmış.

ilknrdaisy

Gönül isterdi ki kocaman bahçeli bir evim olsun hepsine yetebileyim kedimin yavruları olsun mutlu mesut yaşayalım kısırlaştırma operasyonuna gerek kalmasın ama şartlar imkansızlıklar vs...

Sebnemakar

@ilknrdaisy çok teşekkür ederim bu eve idrar yapmayı araştırdım buyüzden kısırlaştırsam mı eş mi arasam bilemiyodum. @Friolero aynen beş sayfada tutturdular yavruları satcan yok sokağa düşcekler vs saçmalıkların tartışmaları var :) kısırlaştırmayı düşünüyorum biraz daha büyümesini bekliycem teşekkür ederim sizede :)