Kedim Çok Fazla Tüy Döküyor ?

Mukaddess

Genelde her yerde sorulan kedi sahiplenecek zaman sorulan bir sorudur bu o yüzden kendi deneyimimden bahsetmek istedim. Hatta an once kedisi çok tüy döktüğü için traş ettiren birini gördüm ve hayvanın bakışları beni çok üzdü. Çok tüy döküyor diye şikayet edenler ilk önce çözümü lütfen bu tarz traş vs. Gibi şeylerde aramasın. İlk önce kedinizin beslenme şekli , maması , psikolojisi ile ilgilenin. Çünkü ben bundan 1 sene önce hep market maması alıyordum ve öyle ucuz bir market maması değil en pahalı olanını alıyordum ve kedim dediginiz gibi çok fazla tüy dökümü yaşıyordu ama ben bunu o zamanlar farketmiyordum almaya devam ettim hep ve bir zaman sonra değiştirdim mamasını bilgi ve tecrübe edindikten sonra veterinerden almaya başladım en uygun fiyatlı olanını ve kedim artık çok az tüy döküyor inanın ben hiç şikayet etmedim tüy dökümünden ama şikayet erenler için söylüyorum yediği mamayi ilk önce değiştirin vitamin kullanmıyorsanız vitamin alın size pahalı mama alın demiyorum ama en uygun fiyatlı ama kedinizin tüy durumundan mama nasıl geliyor belli oluyor inanın ilk önce mamaya çok dikkat edin. Sonra başka çözümler arayın. Mamanın bunda çok etkisi var eminim burdaki bir çok kişi biliyordur ama çözüm arayanlar için yazmak istedim. Ve mamadan sorma taramak haftada 1 dahi olsa tarayın inanın çok büyük bir fark oluyor ve kedi stresliysede çok tüy döküyor ona dikkat edin. Ama her şeyden önce mamasını değiştirin tüy dökümünden şikayet edenler...

124 CEVAP

zeynepgurgen

Okuma-yazma bilen ve muhakeme yeteneği olan her birey her mamanın içeriğine bir göz attıktan sonra kalitesi hakkında kanaat getirebilir. :)

Mukaddess

Ben veterinere mama sordum demedim ki? ? Veterinerden mama önerisi almadım ben kendim onu aldım.

Mukaddess

Kime güveneceğimizi de şaşırdık inanın o konularda herkes bir şey diyor o konularda muzdariptir herkes.

eltarcin

Merak ettim, veterinerinizin önerdiği daha pahalı mamalar nelerdir? Umarım yanılmıyorumdur.

Mukaddess

Veterinerlerde işini özenle yapanlarda var para için yapanda. Ayırt edilebiliyor inanın.

eltarcin

Kedi hayatı boyunca yiyor bu mama denilen şeyi. En iyisi kendinizin yapması ama yapamayacaksanız da mama markasının en iyisi olması gerekiyor. Türkiye'de ki en iyi mama Instinct'dir ama en iyi seçim kendinizin yapması olur.

Mukaddess

Peki hasta olduklarında da size getireyim o zaman adresinizi verin de

Mukaddess

Ben benim yaptığım şeyleri ve ne yaptığımdan bahsetmedim küçük bir öneri yazısı yazdım sadece az önce çok tüy döktüğü için kedisini traş ettiren birini görünce yazmak istedim kendi deneyimimi. İnsanlara gerizekalı muamelesi yaparak mi tavsiye vermeye çalışıyorsunuz ?

Feronia

Ben aslında çok kişiye gerizekalı muamelesi yaptım ve yaparım ama size yapmıyorum. Üzerinize alınmanız gerekmiyor. Hatta herkese karşı kullandığım ciddi ve sert üslup yerine böyle bir üslup kullandım çünkü kırılmanızı istemedim. Demek ki yanlış kişiye denk gelmişim, isterseniz gerçek ben olarak size açıklama yapayım. Sizinle bir sorunum yok, RC ile var. Bir kişinin RC kullandığını bilip onu vazgeçiremeyince içime oturuyor, gece rahat uyuyamıyorum. Bunu anlayamazsınız...

eltarcin

Veterinerle güvenmeyin bu yüzden deniyor. Ev yapımı yaş mama yapmanız çok güzel. Daha tam RC'ye geçmeden bırakın, yoksa artık gerçekleri gördüğünüzde RC'yi bıraktırmak çok zor olacak.

Mukaddess

İnsanların ne yapip ettiğini bilmeden yargılamayın. İnsan yaşamadan bilemiyor bazı şeyleri ki başkasından duyduklarimizla bir şekilde dikkat etmeye çalışıyoruz en güvenilir yerler yaşayanlar ilk önce tabi sonra Veterinerler ama bir çok kaynak var ve insanlar gerçekten hangisine inanacak şaşırmış durumda bursa kaç defa soru sordum mesela herkes bir şey söylüyor ama sizin yaşadığınızı yansıtmak direk olarak zor burda sadece yansitabildiginiz kadarıyla soruyoruz ben soru sormadım zaten ilk önce dikkat edilmesi gerekenleri sordum ve mama sorulması garip geldi çünkü ben o düzeyde mama tavsiye edecek biri değilim açıkçası ne yaptığımı yapmadığımı da anlatmadim kirilacak bir şey yok sadece bu tavırlar hiç hoş değil ve alakasız oldu. Gereksiz uzadı yani. RC konusunda da öneriniz için teşekkürler bilmiyordum öğrendim arastiririm da kendim çok önerilen bir mama olduğu için almıştım daha yeni dediğim gibi zaten almam bir daha öyleyse. Kendim evde de yaş mama filan yapıyorum zaten.

zeynepgurgen

Mukaddes Hanım ben sadece kullandığınız mamayı sordum size? Ne var bunda sorun edilecek?

Mukaddess

Benimde anlatmak istediğim bu ama ısrarla aynı şeyleri soruyorlar alaycı şekilde.

Mukaddess

Çok güzel üslubunuz varmis gibi bir de ne var bunda diyorsunuz. Benim anlayabilme kabileyetim var çok şükür filan diye evet hiçbir şey yok tavrınızda.

nyancat

@zeynepgurgen misal bu başlığı açan kişi ben olsaydım ilk cevabınızdaki “lütfen şaşırtın beni” kısmına takılırdım direkt “hangi mamayı kullanıyorsunuz?” Şeklinde sormuş olsaydınız tahminimce başlığın sahibi size kullandığı markayı söylerdi ama o da sizin soruş tarzınıza takıldı muhtemelen bu yüzden söylemek istemedi sonraki cevaplarınızda daha da alaycı bir tavır kullanmışsınız sadece siz değil bir kaç kişi yüklenmişsiniz başlığı açan kişiye ama savunduğunuz şeye sonuna kadar katıldığım için üslubunuzu düzeltirseniz daha çok dikkate alınacağınızı düşünüyorum