Kedim Çok Fazla Tüy Döküyor ?

Mukaddess

Genelde her yerde sorulan kedi sahiplenecek zaman sorulan bir sorudur bu o yüzden kendi deneyimimden bahsetmek istedim. Hatta an once kedisi çok tüy döktüğü için traş ettiren birini gördüm ve hayvanın bakışları beni çok üzdü. Çok tüy döküyor diye şikayet edenler ilk önce çözümü lütfen bu tarz traş vs. Gibi şeylerde aramasın. İlk önce kedinizin beslenme şekli , maması , psikolojisi ile ilgilenin. Çünkü ben bundan 1 sene önce hep market maması alıyordum ve öyle ucuz bir market maması değil en pahalı olanını alıyordum ve kedim dediginiz gibi çok fazla tüy dökümü yaşıyordu ama ben bunu o zamanlar farketmiyordum almaya devam ettim hep ve bir zaman sonra değiştirdim mamasını bilgi ve tecrübe edindikten sonra veterinerden almaya başladım en uygun fiyatlı olanını ve kedim artık çok az tüy döküyor inanın ben hiç şikayet etmedim tüy dökümünden ama şikayet erenler için söylüyorum yediği mamayi ilk önce değiştirin vitamin kullanmıyorsanız vitamin alın size pahalı mama alın demiyorum ama en uygun fiyatlı ama kedinizin tüy durumundan mama nasıl geliyor belli oluyor inanın ilk önce mamaya çok dikkat edin. Sonra başka çözümler arayın. Mamanın bunda çok etkisi var eminim burdaki bir çok kişi biliyordur ama çözüm arayanlar için yazmak istedim. Ve mamadan sorma taramak haftada 1 dahi olsa tarayın inanın çok büyük bir fark oluyor ve kedi stresliysede çok tüy döküyor ona dikkat edin. Ama her şeyden önce mamasını değiştirin tüy dökümünden şikayet edenler...

124 CEVAP

nyancat

Bu sitede bazı kullanıcılar neden bu kadar alaycı bir üslupla cevap yazıyorlar burda amaç tecrübelerimizi paylaşmak bilmeyenleri bilgilendirmek vs. Hangi mama kullandığını sormak normal ama alaycı bir şekilde sormak normal değil bilmiyorsa bilgilendirin evet çok defa karşınıza çıktı rc kullanan proplan vs. Kullananlar siz de defalarca aynı şeyi söylemekten sıkılmış olabilirsiniz ama bu durum alaycı bir üslup kullanma hakkını vermez size.
Neredeyse 3 senedir vejetaryenim (mümkün olduğunca vegan) sadece mama konusunda değil bir çok konuda insanlarla çatışmaktansa öğretici olmanın daha çok yararını gördüm “hangi mamayı kullandığınızı bilmiyorum ama şu marka mamaları kullanmanızı şu sebeplerden dolayı önermem” şeklinde bir yorum yazarsanız, sabırla sakinlikle anlatıldığında gerçekten insanlara daha kolay ulaşıyorsunuz

zeynepgurgen

Sinirlendiğimi nereden çıkardınız? :) Aynı soruyu üç kere sorup cevabı alınca şaşırmamak hayal kırıklığı sadece. Mama tavsiyesi almak için sormadım zaten. Merak diyelim... :)

Feronia

@zeynepgurgen
Yanlış tahmin yapmadım daha ben.
Veterinere mama sorunca alınan cevaplar:
%35 - Royal Canin
%20 - ProPlan
%15 - Hill's
%15 - Advance
%5 - Reflex
%5 - Joker
%5 - N&D

zeynepgurgen

Çok şükür okuduğumu anlayabilecek kabiliyetim var. Size sadece basit bir soru sordum.

zeynepgurgen

Hanımefendi size sadece mamanızın ne olduğu gibi basit bir soru sordum. Bu kadar.

zeynepgurgen

@Feronia Gaza gelmeyeceğim :D :D

@Mukaddess Merakımı bilgisizliğime verin lütfen, olur mu?

zeynepgurgen

@Mukaddess Yok vallahi baltalamadım. Ben bu tarz sorularda kaç doğru tahmin yapabilirim diye kendi skorumu tutuyorum sadece.

@Feronia,@eltarcin Hep siz yapıyorsunuz bana bunu, yapmayın. :D :D

Feronia

Hahaahhahahahahahahahahahahahhahah :DD @zeynepgurgen O soruya bu cevap efsane oldu. Ekran görüntüsü alıp duvarıma asasım var. sjsjsjsjsj Ölüyorum şu an gülmekten...

Feronia

Baltalamayı amaçladığımız çok daha önemli şeyler var (RC gibi) ama baltaladıkça sadece balta kırılıyor. Hayat gülünce güzel ya :DD @Mukaddess

Mukaddess

Aranızda konuşsaydiniz keşke bu yazdıklarınızdan kim ne anlayacak ne öneri alacak merak ediyorum. Hayat gülünce guzel olabilir ama burası o yer değil @feronia

zeynepgurgen

Var. Kendiniz yapın.

zeynepgurgen

Veterinerinizin önerdiği mama nedir? Lütfen şaşırtın beni.

eltarcin

@Feronia,
Evet yaa... Her konuştuğumda ban yiyorum :D Hiç bir işe de yaramıyor.

Mukaddess

Ben buraya mama tavsiyesi vermek için bir yazı yazmadım. Aldığım ama süper filan diye bir şey de yazmadım kendi kullandığım mamayi öneriyorum da demedim. Sadece küçük bir tavsiye mahiyetinde yazı yazdım. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ben siz merak etmeyin.

Feronia

@Mukaddess
Siz bizim uygulamaya çalıştığımız ters psikolojiyi anlamadınız ki daha. Ağlanacak halimize gülüyoruz şu an.