Kedim Çok Fazla Tüy Döküyor ?

Mukaddess

Genelde her yerde sorulan kedi sahiplenecek zaman sorulan bir sorudur bu o yüzden kendi deneyimimden bahsetmek istedim. Hatta an once kedisi çok tüy döktüğü için traş ettiren birini gördüm ve hayvanın bakışları beni çok üzdü. Çok tüy döküyor diye şikayet edenler ilk önce çözümü lütfen bu tarz traş vs. Gibi şeylerde aramasın. İlk önce kedinizin beslenme şekli , maması , psikolojisi ile ilgilenin. Çünkü ben bundan 1 sene önce hep market maması alıyordum ve öyle ucuz bir market maması değil en pahalı olanını alıyordum ve kedim dediginiz gibi çok fazla tüy dökümü yaşıyordu ama ben bunu o zamanlar farketmiyordum almaya devam ettim hep ve bir zaman sonra değiştirdim mamasını bilgi ve tecrübe edindikten sonra veterinerden almaya başladım en uygun fiyatlı olanını ve kedim artık çok az tüy döküyor inanın ben hiç şikayet etmedim tüy dökümünden ama şikayet erenler için söylüyorum yediği mamayi ilk önce değiştirin vitamin kullanmıyorsanız vitamin alın size pahalı mama alın demiyorum ama en uygun fiyatlı ama kedinizin tüy durumundan mama nasıl geliyor belli oluyor inanın ilk önce mamaya çok dikkat edin. Sonra başka çözümler arayın. Mamanın bunda çok etkisi var eminim burdaki bir çok kişi biliyordur ama çözüm arayanlar için yazmak istedim. Ve mamadan sorma taramak haftada 1 dahi olsa tarayın inanın çok büyük bir fark oluyor ve kedi stresliysede çok tüy döküyor ona dikkat edin. Ama her şeyden önce mamasını değiştirin tüy dökümünden şikayet edenler...

124 CEVAP

Mukaddess

Bende sorunun o dediğim kısımda olduğunu düşünüyorum zaten.

SemaNur61

Süt içiyorsa kesin

Kedicicansu

Onların çok tüy döktüğü zamanlar var vete giderseniz onlarda direkmen söyler zaten.

gzmkzn

biz acana kullanıyoruz