Kedim Çok Fazla Tüy Döküyor ?

Mukaddess

Genelde her yerde sorulan kedi sahiplenecek zaman sorulan bir sorudur bu o yüzden kendi deneyimimden bahsetmek istedim. Hatta an once kedisi çok tüy döktüğü için traş ettiren birini gördüm ve hayvanın bakışları beni çok üzdü. Çok tüy döküyor diye şikayet edenler ilk önce çözümü lütfen bu tarz traş vs. Gibi şeylerde aramasın. İlk önce kedinizin beslenme şekli , maması , psikolojisi ile ilgilenin. Çünkü ben bundan 1 sene önce hep market maması alıyordum ve öyle ucuz bir market maması değil en pahalı olanını alıyordum ve kedim dediginiz gibi çok fazla tüy dökümü yaşıyordu ama ben bunu o zamanlar farketmiyordum almaya devam ettim hep ve bir zaman sonra değiştirdim mamasını bilgi ve tecrübe edindikten sonra veterinerden almaya başladım en uygun fiyatlı olanını ve kedim artık çok az tüy döküyor inanın ben hiç şikayet etmedim tüy dökümünden ama şikayet erenler için söylüyorum yediği mamayi ilk önce değiştirin vitamin kullanmıyorsanız vitamin alın size pahalı mama alın demiyorum ama en uygun fiyatlı ama kedinizin tüy durumundan mama nasıl geliyor belli oluyor inanın ilk önce mamaya çok dikkat edin. Sonra başka çözümler arayın. Mamanın bunda çok etkisi var eminim burdaki bir çok kişi biliyordur ama çözüm arayanlar için yazmak istedim. Ve mamadan sorma taramak haftada 1 dahi olsa tarayın inanın çok büyük bir fark oluyor ve kedi stresliysede çok tüy döküyor ona dikkat edin. Ama her şeyden önce mamasını değiştirin tüy dökümünden şikayet edenler...

124 CEVAP

Mukaddess

Eminim öyledir. Ben benim dediğim mamaya koşacaklar diye yazmamış değilim zaten siz ne söylesem anlamayacaksınız anlamaktada israrcisiniz. Yazdıklarinizdan haberiniz yok daha çünkü.. sizede kediciginizle beraber uzun ve sağlıklı ömürler dilerim bende :)

Mukaddess

@feronia Pardon anlamayamadım ben hiçbir şeyi desteklediğimi söylemedim benim kullandığım mamayı kimseyi ilgilendirmez de demedim işiniz olayları carpitmak galiba. Kim destekler hayvan deneylerini filan bilmediğim şeyler olabilir insanım bende arastirarak öğreniyorum siz çok bilgilisiniz galiba her şeyi biliyorsunuz maşallah yaşadıklarımı ne düşündüğünmü filan büyük yetenek Tebrikler. Ne sert üslubunuza kimsenin ihtiyacı var ne alaycı tavrınıza herkes ogrenmeye çalışıyor bir şeyleri iyi yapmaya çalışıyor buraya yazdığım öneri ile alakasız şeyleri yorum yapmanız çok güldüm yok ekran görüntüsü alıp duvarıma yapıştırayim filan çok mantıklı cevaplar evet çok bilgi sahibi oldum sagolun.

Feronia

Ben o başta sizi ilgilendiren bir şey bile söylemedim. Tahmin meslesiyle ilgili bir durumdu (@zeynepgurgen). Neden üzerinize alınıyorsunuz ki?

Mukaddess

@feronia alakasız olduğu için olabilir mi ? İnsanlara bilgi vermek varken insanlar neden sizin kendi aranızdaki şeyi okuyup ne bilgi edinecek bundan ? Yazıyı bende güncel tutarım boş boş mesajlar atıp altına.

Mukaddess

@nyancat savundukları şeyi anlıyorum ama ne yazık ki bu tavırlarla hiç hoş olmuyor. Ve benim anlamadigim konu başlığım ile ilgisi nedir ? Öneri verilebilir elbet ama bu şekilde değil.

nyancat

@mukaddes şöyle ki tavır olarak ben de desteklemiyorum ki bazen hak veriyorum ben de çok sinirleniyorum ama bu durumu yönetmeyi öğrendim ama özünde konunuzla da alakasız değil bence de rc kullanmayı bırakın ve maddi açıdan alabileceğiniz en iyi ve cf olan markayı alın derim

Mukaddess

@eltarcin hâlâ devam etmekte israrcisiniz sanırım. Siz sadece kendi yazdiklarinizi okuyorsunuz galiba ben anlatmak istediğinizi anladigimi defalarca belirttim zaten.. Tüy dökümü hakkında fikriniz ve öneriniz varsa buyrun ama başka konu ile alakasız fikirlerinizi başka başlıklar altında belirtin lütfen.

eltarcin

Anlatmak istediğinizi zaten anladım. Ama olayı fazla büyütüyorsunuz. @zeynepgurgen sadece bir soru sordu ve siz o soruyu büyüttünüz. Evet veya hayır deseydiniz bu konu bu kadar büyümeyecekti. Neyse, konuyu kapatalım. İyi günler.

Mukaddess

Ben mama onerebilecek kadar bilgim yok diye kendi açımdan söyledim onu ne güzel anlamissiniz yine.

Reyyanhan

Benim veteriner im orijen dedi hemen :/

yasement

10 sayfa ne konusuldu acaba.d

Feronia

*10.

Feronia

@zeynepgurgen
Bahsi geçen bireylerin nesli tükenmekte maalesef.

zeynepgurgen

@Feronia Henüz soru silinmedi bak bu da bir gelişme :D

Mukaddess

Her veterinerin iyi olmadığını bende biliyorum. Onuda çok iyi tecrübe ettim sağolsunlar.