En İyi Kedi Maması Hangisi ?

3 yaşında tekir cinsi bir kedim var 3 yıldır whiskas veriyorduk ama kusmaya başladı veterinerimiz mama değişikliği yapmamız gerektiğini söyledi en iyi kedi maması hangisi ?

80 CEVAP

LilaMiaLuna

Bence uygun küçük paketlerinden alıp deneyebilirsiniz

Emirrckr

En iyi mamayı deneye deneye kedinizin damak zevkine ve ona iyi gelip gelmeyeceğine göre bulacaksınız.
Tabiki bu şu değildir;"kedim Whiskas'a bayılıyor demek ki iyi bir mama."
Whiskas içerik olarak oldukça kötü hatta sağlığa da zararı büyük maalesef.
Yine de en azından farkına varıp uygun mama arayışına geçmişsiniz,
Öncelikle tek bir markaya takılmaktan ziyade birkaç markayı denemenizi tavsiye ederim,
Tabiki bu markalar en azından orta segment bütçeniz yetiyorsa da üst segment olsun.
Orta segmentte Bozita,Hill's vs.tercih edebilirsiniz.
Proplan olayına çok girmiyorum ben.
Üst segment olarak ise N&D,Acana,Orijen üçlüsüne bakabilirsiniz.
Mesela biz N&D kullanıyoruz memnunuz.
Tüy sağlığı,kilosu,enerjisi gayet yerinde.
Tabiki hiçbir mama her kedi üzerinde dört dörtlük değil,
Ülkemiz standartlarında en pahalı olan Orijen'in bile yorumlarını açıp baktığınızda kedisine iyi gelmemiş olan illa ki çıkar.
Burda en önemli faktör kedinize iyi gelip gelmeyeceği ve severek yiyip yemeyeceği.
Deneye deneye elbet uygun bir mamayı bulacaksınız.

dilanbulent

İyi bir mama alıyorsanız vitamine ihtiyacınız yok. Saçma sapan tavsiyelere uymayın.

LilaMiaLuna

Ama yeter ya

LilaMiaLuna

Daha kaç tane öneri bekliyorsunuz sorunuza 50 küsür cevap yazılmış, hala tatmin olmuyorsanız filtre bölümüne girin yüzlerce cevap çıkacak önünüze

AhsenAise

Hayatında ilkkez kedi gören biri bile bu kadar soru sormaz Allah aşkına insanlarin sabrını mı deniyosunuz,siz o kediyi sahiplendirin japon balığı besleyin ,hatta yok hicbirsey beslemeyin

N&D kısırlaştırılmış düşük tahıllı kedi maması hangisi dostlar bilen varsa linkini atsın petlebi de bulamadık bu arada hiils kullanan var mı ?

dilanbulent

63 tane cevap var, Hills kaç defa önerilmiş hala Hills kullanan var mı diyorsunuz, ND falan soruyorsunuz. Dalga mı geçiyorsunuz? Daha neyin önerisi verilecek

GzdeAkbuz

Optimeal, Nutri Feline, Brit, Brit Care, Pronature, kittylife, Pro Choice, happy cat,mera , nd, taste of the wild, bozita, wildfull, advance, bu mamalardan deneyebilirsiniz proplan, hills ve rc, bunlardan daha kullanislilar bence bizim veteriner de hills ve virbac satiyor virbac tedavi amaçlı bütün mamaları zaten internette satılmıyor kedinizin bir rahatsızligi yoksa kullanmaya gerek olduğunu sanmiyorum çünkü bağışıklık yuksekten bir mamaymis sürekli kullanamicaksa kediniz baska markaya gectiginde bağışıklığı çöküyor ve hasta oluyormus bu genel bütün domuzklu mamalarda ayni sey oluyormus icerik bakimindan da kullanilan hayvani sevmesemde yani gerekmedikçe almam başka hayvanmi kalmadi o kadar çeşitli mamalar varken neyse bağışıklığa bata iyi geliyormuş

aytunccc123

Bu soru hakkında cook konuşulmuş ama yine güncel hale getirmişsiniz madem yazayım
Nd ve hills sormuşsunuz aynı cevabı az önce bi arkadasada yazdım ben ikisinide kullandım hangisi deseniz nd derim ama işte her mama her kediye iyi gelmiyor diyede bi şey var sizin denemeniz lazım önceden bende telefon ekranindan mama arardım tüm yorumları okurdum her birinde aklım karışirdi çünkü illaki hepsinde bi olumsuz yorum oluyor ve yine keza şahane yorumlarda oluyor
Gidin market mamalarini açın onlarda bile amaan kedim çok seviyor bayılarak yiyor ona çok iyi geliyor gibi yorumlar var
Burda son iş sizde biter deneye deneye kedinize iyi geleni bulacaksiniz ben suana dek 3 tane marka denedim hala acana yi merak ediyorum mesela ama şimdilik tüm kedilerimde ortak karar orijenden memnun kaldığım için ondan devam edecegim
Dediğim gibi nd mı hills mı derseniz nd derim ama bu benim fikrimdir genel bir kanı degildir
İlla hills ovenler hills al diyenlere itafen hills i de denemiştim bi aralar ama benim kedilerime yaramadı kaşıntı yaptı tüy dökümünü arttirdi mesela
X in kedisine iyi geliyorsa sizinde kedinize iyi gelecek diye bi kural yok bu tüm mamalar için gecerlidir

Hanımefendi elli bin tane cevap alıp da görmezden gelmek nedir ya sanki sosyal medya burası etkileşim almaya çalışıyorsunuz dicem millet cevap veriyor on kere aynı soru sorulur mu dalga mı geçiyorsunuz ekmeginize de baya yağ sürüyor arkadaşlar durup durup aktif edip üste çıkarıyorsunuz soruyu iyi niyetinde bir sınırı var ya onlarca mama onlarca içerik var herkes size tek tek bunları anlatamaz biraz araştırma ya akademik davranın bence

blue_hpood

sizin kedinize iyi gelip gelmeyeceğini maalesef deneyerek anlayabilirsiniz. başkasına iyi gelen sizin kedinize iyi gelmeyebilir. proplandan ziyade bozita öneririm. veterinerler inanın çoğu ürünü satmak için öneriyor:) içerik araştırması yapmadan mama kullanmayın.

zeynep0192

n&d

Üst Segment olarak N.D.'yi denedik geçen ay ama sevmedi whiskasta domuz eti olduğu için böbrek rahatsızlığına sebep oluyormuş hatta ölüme bile.
Veteriner La Vital ve Pro Plan önerdi ikisi de üst segmentteymiş.

La Vital ve Royal Canin deneyen oldu mu ?