Kedisine Atılan Topu Geri Getirme Oyunu Nasıl Öğretilir ?

Minnakpatipuki

Kedimle saklambaç kovalamaca oynuyoruz bazen de kedi oltasiyla oynuyoruz ama yeni bir oyun öğretmek istiyorum. Kedisini egitenler yardımcı olabilir mi? :)

84 CEVAP

Minnakpatipuki

@Kedigibiyiz aynen oyle uyuyosa uykusundan uyaniyo ya mamanin sesine yada yogurdun kokusunu aliyo içerideki odadan kosup geliyo. Gerci buz dolabini acinca da ayni seyi yapiyo ama benim ki yavru öğrenir bence ya :D

izmir_pet

Benimki fazla aç :D mama icin havada takla atcak nerdryse az kaldi. Sskilden sekle giriyo napsin yavrucuk gozu doymuyo:)

Minnakpatipuki

Ahah :D Ama anlasmak icin bir dil geliştirmişsiniz ne güzel :) ya hani siz dediniz ya topu atıp tuttuğu zaman da mama verseniz diye top değilde evde bi tane bozuk para büyüklüğünde keçe parçası varmış nerden buldu bilmiyom bi ödevimden kalmaydi sanirim :D o keçe parçasına tapiyo resmen arada biyerlere sakliyo sonra oynamak isteyince ordan çıkarıp oynuyo :D acaba dediginizi kece parcasiyla denesem sonra bunu topa cevirebilirmiyim ki:D

izmir_pet

İlk yadirgar ama sonucta getirme mantigini bilirse bence olur :)

Minnakpatipuki

Demi getir kelimesini öğrenirse belki topunda getirir. Bir süre bunun üzerinde calısıcam :D

kedigibiyiz

Arkadaşların konuyu yeniden canlandırıyorum kusura bakmayın ama zil çalan kedi videolarını izledim bugün gaza gelip ve şoktayım

benim kedim bu oyunu kendisi başlattı. Alüminyum folyodan minicik toplar yapıyodum, koridorda ileri doğru attım ve ağzına alarak geri getirdi. Ben tabi şok

Minnakpatipuki

@İzmir_pet mia bunu yapinca siz onu yemeden nasil duruyorsunuz onu da aciklarmisiniz :D puki bana çak falan yapıp selamlassa agzini yuzunu yerim şapşalin :D

Khajiit

Şunu şöyle bırakayım biraz amatör oldu ama
https://streamable.com/bjnio

izmir_pet

ayy bu nedirrr. Oyss massallahhh:) suan herkes kiskanicakkk:D

Khajiit

Kıskanılacak durum yok aslında :D her kedi yapabilir bunları nasıl öğretileceğini anlattığım bir konu vardı isteyen herkes başarabilir.
Şu an luna hanım ile çemberden atlamayı öğrenme aşamasındayız

Zehrasnmz

Kedilerim öğrenmedi ama ben getiriyorum topu, onlar da ödül olarak kendilerini sevdiriyolar. Dünyadaki en akıllı tatlı ve gıcık kediler benimkiler herhalde

kedigibiyiz

@izmir_pet Mia'nın her hareketini bayılarak okuyorum zeki kedicik :)

Khajiit

İlk başlarda benimki de öyleydi. Pekistirdikçe ilk söylemede oturacaktır. Benimki 1 haftada öğrendi ama sizin anlattığınız gibi " tamam oturayım da sus " dercesine oturuyordu. ilk seferde oturacak seviyeye gelmesi 1.5 aydır süren pratiğin neticesinde olan bir şey. Onlar henüz yavru biz küçükken ders çalış dediklerinde nasıl aklımızın yarısı oyunda kalıyor ise onların da öyle ( güzel örnek oldu :D ) o yüzden sabır göstermek gerekiyor

Minnakpatipuki

@Khajiit simdi denedim de mama vermeden de yapıyor şuan otur deyince oturuyor hatta tam oturuyor tabi üç dört kere söylüyorum yine. Ama mama vereceksem eğer yarim yamalak oturuyor hemen mamayı istiyor ondan galiba :) pratiğe devam edicem öyleyse tek seferde yapana kadar. Yeni komuta ne zaman geçiyorsunuz o komutu tam olarak öğrenince mi?