Kedisine Atılan Topu Geri Getirme Oyunu Nasıl Öğretilir ?

Minnakpatipuki

Kedimle saklambaç kovalamaca oynuyoruz bazen de kedi oltasiyla oynuyoruz ama yeni bir oyun öğretmek istiyorum. Kedisini egitenler yardımcı olabilir mi? :)

84 CEVAP

Minnakpatipuki

@izmir_pet helal valla mia ya :D Bi zorluğu yok aslında ogretmenin her gün 5 dk yeterli oluyor da benimki de hemen ogrense güzel olurdu tabi daha hizli ilerlerdik :)

Minnakpatipuki

@Khajiit Biraz daha pekistireyim o zaman ben. O da çok güzel bir oyun ya ama öğretmesi zordur nasıl öğrettiniz

Minnakpatipuki

@izmir_pet Ben bir gün pukiye vakit ayiramasam yada az ayirsam heryerimi isiriyo insafsız oyuna davet adı altında ama acitiyo baya :D

izmir_pet

tabiki orasi oyle. Birlikte uyuyoruz. Ben onu uyandiriyorum, birlikte uyaniyoruz. Gun icinde surekli benimle. İsim varsa yatip beni seyreder. Bos zamanlarda cok hareketli zaten hep oynuyoruz. Ama diger kedim gormediginden onunla da ilgilenmek gerekiyor. Mia ona saldirmasin hayvancik yesin icsin falan:) egitime zaman ayiramoyorum sade. Ama yoksa 5dk diger odaya gitsem avazi ciktigi kadar degisik sekilde meeoowww meoowww basliyo:)

izmir_pet

benimde ellerim yuzum boynum cizik hep:) hem de isirarak yapiyo. Biraz ilgi gosterme benimkide cildiriyo

Minnakpatipuki

@izmir_pet haklisiniz valla ben birine vakit ayıramıyorum bazen okul staj vize final derken siz 2 tanesine vakit ayırıyorsunuz :) boncuk nasıl oldu alıştı mı eve kumuna :)

Minnakpatipuki

@izmir_pet cok sevindim ya eve alismasina kumuna falanda alismis ne guzel :) çok fena bu miaaa :D cadı ya seni kiskaniyodur büyük ihtimalle :) arkadaşım da yeni bir kedi sahiplendi geçen hafta. Yeni kediyi sevince ilk kedisi tıslıyomuş tüylerini kabartiyomus falan normal galiba başta böyle olması :)

izmir_pet

Basta normal ama bizimkilrr 5aydir birbirini taniyorlar. Hala gelisme yok:) beni kiskanmamasi icin elimden geleni yapiyorum kiskanmiyo artik ogrendi:) ama sadrce benimki ne inssn ne hayvan. Evde ilave canli istemiyo:) huyu geregi boylr. Kimseyede sevdirmiyo benden baska:)

yasminackz

Benim kedim yapıyor onu ama ben hiçbir şey yapmadım bir kere attım oyuncağını baktım devam ediyor oynuyoruz kendisi oynamak istediği zaman oyuncağını getiriyor yorulunca alıp saklıyor

Benim çakıl geri getirmez ama poyraz canı isterse getiriyor eğitimle alakalı birşey değil canı isterse yapar :D

ygiz_mrtt

Ben bu imkansızı başardım. Kediler eğitilemez ama kediler genetik aram içgüdüleri ile avladıklarını(fare,kertenkele vb.) Sahibi ve ya sürüşü(ailesi) ile paylaşmaya meğillidir. Topu attığınız zaman belki 1 belki de 1000. denemeniz de illa ki topu size geri getirecek ve bu fırsatı iyi kullanıp topu elinize alarak ona ödül maması vermeniz gerek. Sonra birdaha atın ve topu size getirsin mama için ve ona tekrar verin. Aynı şekilde elinizde ödül maması ile otur, iki ayak üstüne kalk komutları da verebilirsiniz. Çoğu kişi kediler eğitilemez, başlarına buyruk sanıyor ancak bu misyonlar kedinin menfaatine, lehine yani kazan kazan yöntemi ise illa ki yapacak

mervevehubble

bizimki oynamak istediğinde topunu sakladığı yerden getiriyor. yine oyun oynarken devam etmek istediğinde topunu sürüyor. ama bunu 4. ayında yapmaya başladı daha küçükken yapmıyordu. hergün güncelleme geliyo bizim oğlana :)

izmir_pet

bu arada yemegi azaltin demiyorum. Ana ogununu az verip, kalani ara ara elinizle verin:)

Minnakpatipuki

Cevabınız icin teşekkür ederim bende egitebilecegimi düşünüyorum dediginiz gibi yapanlarda var zaten :) ben videolari goruyorum ama nasil yaptigini yazmamis kimse turk kaynaklarda.
Topu atiyorum direkt üzerine atlıyor topu çekerken kedim yan yatmış ve topa paticikleriyle sarılmış bi vaziyette halıda sürüklenerek geliyo :D buna ödül veriyim mi bilemedim :)

izmir_pet

Gel otur'u benimki de biliyo ama cemberden falan atlatamam mesela:) sizinki uysal massallah benimki cadi:D