Kedisine Atılan Topu Geri Getirme Oyunu Nasıl Öğretilir ?

Minnakpatipuki

Kedimle saklambaç kovalamaca oynuyoruz bazen de kedi oltasiyla oynuyoruz ama yeni bir oyun öğretmek istiyorum. Kedisini egitenler yardımcı olabilir mi? :)

84 CEVAP

Minnakpatipuki

@khjiit başta kalem sesi olmadan öğretmeye çalıştım öğrendi yine de oturuyor. Ama hadi oturdum tamam gönlün olsun der gibi yarim böyle :D simdi kalemi hep kullanıyorum ve dediginiz gibi kalcasina hafif bastiriyorum tam koysun diye :) Bir komutu ne kadar sürede öğretiyorsunuz mesela merak ettim. 2 hafta falan oldu galiba ben başlayalı :(

Khajiit

Oturun anlamını bildiğine emin okduktan sonra yeni komut ogretebilirsiniz ama tabi öncekileri unutmayacak şekilde yani ilk aşamada oturmasi yeterliydi artık oturup selam verecek sonra oturup selam verdikten sonra yatacak gibi ben su an komuttan ziyade çember atlama çalıştiriyorum ama pek çalışmadım öğretmeye bul karayı al parayı oyunu oynatiyorum bardakla
3 bardak 1 mama :D

izmir_pet

kopekler getirir ama kediler topu getirmez. Yapan varsada kacta bir ihtimal:) bence oturun. Minik bi topu atin ona. Hemen size geri aticaktir. Biz oyle oynuyoruz:)

melikealgin

Kedi malesef eğitilmiyo.Bizimki evin patronu benim modunda ne yapsam olmuyo :/

Minnakpatipuki

Otur komutunu öğrettim ismine zaten gelir hep. Benim pisi de çok çok enerjik küçük olduğu icin bide erkek. Günde ne kadar oynarsam oyniyim yetmiyo ona. Uyuduğu zamanlarda ders çalışıyorum. Onun dışında çalıştırmiyo oyun icin koluma saldiriyo resmen. Evdeki halim çok komik uyuyorsa uyanmasın diye parmak ucunda geziyorum evde uyanınca çalıştırmaz diye :D patron o zaten belli bisey de ben ders çalışırken musallat olursa bu şekilde oynayabiliriz diye düşünmüştüm:D çaresizliğe bakarmisiniz :D

Minnakpatipuki

@izmir_pet benimkide tüylü oyuncağını bana getiriyor bazen ben avladım bunu hadi beni öv okşa diye potansiyel var gibi geldiydi öyle olunca :D

Minnakpatipuki

Gönder gelsin puki evde sıkılıyo zaten :D

Minnakpatipuki

Ödül mamasıyla olacak tabi bu egitim yoksaaa otur dicem oturcak mümkün değil. Basta ödül maması yerine bana bakmasını sağlamak bile bir başarıydı :D sonrası geliyor zaten

izmir_pet

mama, su, kum, oyuncak, otur, gel ve hayir' i ogretin yeter :DDD

sevvalguralp

Kağıdı top şekline getirip uzağa atabilirsiniz benim kedim o şekilde oynamayı çok seviyor ve tekrar atmam için geri getiriyor

Minnakpatipuki

Getiriyor mu o kadar kolaymiydi :D denicem hemen

Minnakpatipuki

İzmir_pet gece gece guldum ya :D

izmir_pet

@kedigibiyiz" sizinkinin massallah yakisikliligi yeter. Asillige bakinn:)) insallah zaman gectikce biraz daha alisir:)

izmir_pet

Hemen vermeyin. Poset veya kavanoz biseyden vermeden gosterin vermeyin. Mama mamaa mamaa diyin. Miyavlicak. Mama mama diyim bikac miyavlasin verin. Bi sure ogunu azaltin hatta. Aralarda elinizle az az verin sık sık. Mamayi ogrenir hemen. Benimkiler hep ac:D isminden once mamayi ogreniyolar:D

izmir_pet

kedigibiyiz" sizinki buyumus geldi size yaa belli prensipleri var. Yapacak birsey yok:D