Kedisine Atılan Topu Geri Getirme Oyunu Nasıl Öğretilir ?

Minnakpatipuki

Kedimle saklambaç kovalamaca oynuyoruz bazen de kedi oltasiyla oynuyoruz ama yeni bir oyun öğretmek istiyorum. Kedisini egitenler yardımcı olabilir mi? :)

84 CEVAP

izmir_pet

Benimki 1gunde ogrendi. Bi seferde yani 5-10dk icinde tamamrn ogrendi. Bu arada @kedigibiyiz" cok tesekkur ediyorumm :))

izmir_pet

ne guzel bi oyun fikriymis yaa:)) ben miosuma o kadar zamam ayiramiyorum yaa arada aklima gelirse ogretirsem. Zaten gerekli seyler var o kadar ilerleyemiyoruz:)

izmir_pet

kum mama suyuna annemin odasinda alisti. O onun odasi oldu artik. Yerlerini hemen ogrendi:) ama salonda oturdugumuzdan o da bizimle. Kumuna biz goturuyoruz. Mama suyunu koltukta veriyoruz gun icinde:D yazik yavrum koltuktan asagi inemiyo mia varkrn. Mia gozume bakiyo bi dk gozumu ayirayim diye:D asiri olmasada bosluk buldugu an saldiriyo cadii. O yuzden gezinemiyo yavrucuk:)

kubrabekmez

Benimki topu asla geri getirmez, ama onun yerine kumaz top ve fareden daha çok çıldırdığı lastik tokalarım var, ben öğretmenden kendi kendine getirme oyununu öğrendi ve peşinde deli gibi taklalar atıyor. Ah keşke biraz önüme değil de açtığım avcuma bıraksa getirince.

kubrabekmez

Benimki topu asla geri getirmez, ama onun yerine kumaz top ve fareden daha çok çıldırdığı lastik tokalarım var, ben öğretmenden kendi kendine getirme oyununu öğrendi ve peşinde deli gibi taklalar atıyor. Ah keşke biraz önüme değil de açtığım avcuma bıraksa getirince.

kubrabekmez

Benimki topu asla geri getirmez, ama onun yerine kumaz top ve fareden daha çok çıldırdığı lastik tokalarım var, ben öğretmenden kendi kendine getirme oyununu öğrendi ve peşinde deli gibi taklalar atıyor. Ah keşke biraz önüme değil de açtığım avcuma bıraksa getirince.

cuneytsahin

Benimki bana geldiğinde öyle yapmaya alışıktı sanırım kedimin doğuştan karakteri öyle. Ne oyuncak atarsam ona doğru koşup yakalıyor sonra ağzında getirip önüme atıyor tekrar atayım diye :)

Kevserhaksever

Bende alıştırdım getir götür oynatmaya ve temel komutlara:) hatta artık cani oynamak isteyince yanıma oyuncak getiriyor önceden sadece topla oynardı şuan tasmasini bile getirir atarim geri getirir ve 20dk oynar bu sekilde :)

dilanabanoz

benimki yapıyor bunu ama ben hiçbir şey yapmadım.. top değil de poşetlerle oynamayı seviyor düğüm düğüm yapıp önüne atıyordum yakalayıp yanıma getirmeye başladı sonra oyuna dönüştü.. çocuğun içinde olması lazım galiba :)