6 Aylık Golden İçin Mama Önerisi?

frkncelebi

merhaba yeni bir golden sahiplendim yeni 6 aylık oldu, şuanda royal canin mini junior mamasını kullanıyorum ( buradaki, fakat hem kilosu arttığından(15 kilo civarında şuanda) hemde daha üst düzey bir mama kullanmak istediğim 3 gündür mama araştırıyorum ama herkes farklı bir şey öneriyor.

Veterinerler Virbac mamasını öneriyoruz, fransa ürünü ama reçeteli satıldığından internette satışı yok. Besleyici vitaminli önerilen bir mama diyorlar.

Onun dışında internetten araştırdığım kadarıyla Acana, Orijen, N&D öneriliyor gibi duruyor.

Fakat ben tavuk önerilmediği için kuzu-dana vb. mama arıyorum, tahıllı önerilmiyor tahılsız arıyorum. Bir yandan da besleyici olsun sağlıklı olsun istiyorum, fiyatı önemli değil. Oğlum için ne iyi gelecekse o olsun istiyorum, tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

19 CEVAP

toffy_the_cat

Acana,orijen,nd,petcurean,britcare olmadı golosi

toffy_the_cat

Tavuk kuzu kısmı fark etmez.Bunu köpeğinize göre ayarlamalısınız.Alerjisine ve damak tadına göre seçin.İçinde tahıl koruyucu ve renklendirici olmasın.Gerçek et olsun(tavuk.tavuk eti,somon, somon eti ...)

Bu mamalardan bütçene uygun olanı seçebilirsin.Bütçen ne?

toffy_the_cat

Zaten acanada sadece %6 sakatat var.Orijende yumurta olmasıda kötü değil.Sdece %7 oda :)

BalliBadem

Ben nd öneririm acana orjem da gayet iyi ama kedilerde içerisinde fazla mineral protein olduğu için sorun yaşayan insanlar var köpek mamasında bu tarz bi sorun olut mu bilemiycem ama en iyksi nd gibi duruyor

Ben pronova kullanıyorum içinde mısır oranı düşük bi iyi birşey tuzda yok et oranı yüksek

toffy_the_cat

Acana almaklaüyğ yaptınız umarım köpeğinizi alerjisi falan yoktur

sezer127

Önerilen Köpek Mamaları
buradaki mamalardan birini almanı tavsiye ederim içerikleriyle birlikte detaylı şekilde anlatılmış

toffy_the_cat

Profine de olabilir

frkncelebi

Bende o markalardan düşündüm ama o markalardan nasıl bir mama almalıyım? tavuklu mu, kuzulu mu? tahıllı mı tahılsız mı? içeriğinde olmaması gereken dikkat etmem gereken şeyler gibi?

toffy_the_cat

Bütçen royal canine yeterse orijene de yeter.Orijen linkte kilosu 35 civarı oluyor.İlk olarak orijen yada acana düşün.

frkncelebi

12kg mamaya 350-400 liralık bir bütçe düşündüm, 15-17kiloluğu varsa 500'e kadar çıkabilirim ama çokta sınırlı değil yani gerçekten değecek bir mama ise ayarlarım bütçemi. Zaten tahminimce 15kiloluk bir mama 1 buçuk-2 ay beni idare edecektir. O yüzden ucuz mamaya kaçmamada gerek yok. Acana ve orijen için verdiğiniz linklerdekilere bakmıştım bende tercih olarak. Acana içeriğinde sakatat olması, kuluçka yumurtası olması ve tavuk ağırlıklı olması beni düşündürmüştü. Orijen olanda da yine tam yumurta ciğer kalp vb. içerik yazıyor o düşündürtüyor, bir yandan omega desteği olması da güzel aslında. Kararsız kaldım açıkcası, kullandınız mı bunlardan birini? Virbac hakkında bilginiz var mı bu arada?

frkncelebi

birde orijen için küçük ve orta ırklar için olduğu yazıyor bu sarı mamada, golden büyük ırklara giriyor sorun yaratır mı?

toffy_the_cat

https://www.********.com/orijen/orijen-large-breed-puppy-tahilsiz-yavru-kopek-mamasi-11-4-kg-p-1914336?boutiqueid=314909&merchantid=105069&gclid=CjwKCAjw36DpBRAYEiwAmVVDMB24w4iySetf1OY0NQe8xmzUAtsiiKIt5xUwdAAohgOlGGMw9gBKNxoCI7YQAvD_BwE

Ahh bu büyük ırk.Bu olacaktı.Virbac PetGarajda fazlasıyla anlatıldı fakat ben onlara rapmen gerçek et olan mamaları tercih ediyorum.Virbacın zaten çoğu ciğer vs.Yumurta ciğer sıkıntı yaratmaz.Çok az far.Hatta azı faydalı bile.

toffy_the_cat

Virbacdaki hayvansal proteinin anlamına tam buradan ulaşabilirsiniz.Acana ve orijen daha iyi bence.