Kedime Yatak Yaptım

mercanslmz

Sizce nasıl olmuş

21 CEVAP

mercanslmz

Çok saolun

mercanslmz

Çok saolun

Kevserhaksever

Çok güzel olmuş bende bir ara heveslendim bu tarz şeylere ama benim kedim şopar biraz :)

mercanslmz

ben şimdi normal mama kabı kullanıyorum ama yaklaşık böyle 2 ay önce falan sokakta bir kedi bakıyordum o kediye yapmıştım bir buçuk litre pet şişeyi oval bir şekilde alttan 10 santim kadar kesiyorum oval bir şekilde sonra bir tane daha pet şişenin kapağını gireceği kadar bir yuvarlak kesiyorum o kabağın içine mi onu tanıyorum yani silikona çevirim ki hava girmesini içine ondan sonra o üst taraftan mama döküyorum sonra pet şişenin arka tarafı ile oraya iyice kapatıyorum ki bayatlamasın Mehmet'i ön tarafı açık olduğu için mama yiyebiliyor lar oradan ön tarafında bayatlama oluyor ama hani zaten dışarıda çok fazla kedi olduğu için kolay kolay bayatlamıyor

kendi evimde de yapmıştım öyle bir şey böyle kalın plastikler var o plastiklerden alıp içini böyle kedi dezenfektanları vardı bir ara internette satılık şimdi var mı yok mu bilmiyorum ama onlarla iyice temizlenmiş tam böyle bekle etmiştim bir güzel temizlemiştim sonra onun içine mamasını koymuştum ama sonradan hani birazcık daha zaman geçtikten sonra kedim büyüdükçe ben bunu kedim yaklaşık beş buçuk altı aylıkken yapmıştım ama ondan sonra hani bunun büyüğü ile yapmayı uğraşmamak için Demir lardan aldığım plastikler çok faydalı gibi gelmiyor bana demirlerinden ve büyüklerinden almıştım şimdi onu kullanıyorum 6 ayda bir değiştiriyorum öyle bazen üç ayda bir değiştirdiğimiz zamanlarda oluyor

mercanslmz

Hem pratik hemde daha yumuşak

PsLuna

Mama kabı olarak sokaktakiler için elverişli bi şey yapmışsınız ama evde plastik kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum gebiş ağızlı porselen bi kase ya da tabak daha temiz ve sağlıklı oluyor. Plastik kullananlar ilerde siyah nokta gibi iltihaplı sivilcelere yol açabiliyor tedavisi de uzun sürüyor