Mamamız Bitti Karantinada Çıkamıyoruz

Kuru ve yaş mamamız bitti. Bizi hafta başına kadar idare eder diye düşünmüştük ama öyle olmadı. Kedim mama hariç hiç bir şey yemiyor. Kırmızı et, tavuk eti, süt ürünleri verdim hiç birini yemek istemedi. Tavuk eti kırmızı et ve ton balığım var dolapta yiyeceği bir mama hazırlayabilir miyim yardımcı olur musunuz? ( Yasaktan dolayı dışarı çıkamıyoruz)

16 CEVAP

Minikmuezza

Veterinere gitmek serbest acik bir veteriner bulun varsa oradan alabilirsiniz

Çok küçük bir ilçede yaşıyoruz maalesef sadece büyük ve küçük baş hayvanlarla ilgileniyorlar. Sipariş verdim ama hafta başına ancak ulaşacak. Bir şekilde halledeceğiz artık teşekkür ederim

Siz yine de bi şeyler koyun mama kabına o acıkınca illa ki yer

Boş bırakmıyorum mama kabını sonunda biraz yer inşallah

Cagglaa

Tavuk, patates ve havuç varsa eğer haşlayıp ezerek yaş mama yapabilirsiniz. Benim kedilerim çok seviyor..

Teşekkür ederim hemen deniyorum

Toriri

marketler belirli bir saate kadar açık oluyor o ogün alın idare edin

Tugbammc

150 Gr tavuk göğsü, yarım çay bardağı pirinç, yarım küçük boy patates, varsa 1 küçük havuç hepsini doğrayın üzerine su koyup haşlayıp püre haline getirin içine yarım çay kaşığı şeker, 1/5 çay kaşığı (çok az) tuz koyun. Püre biraz sulu olsun ve ılık olarak verebilirsiniz.

BalliBadem

Anladığım kadarıyla sadece ton balığını yiyor ton balığı ve diğer tavuk/etlerden yarı yarıya püre yapın acıkınca yiyeceği kadar koyun önüne buzdolabında dursun fazla olursa buzluğada atarsınız hem acıkacağı için hemde ton balığını sevdiği için yer ve sebze katmanızı önermem mesela Badem sebze olunca tercih etmiyor

BalliBadem

Yemiyor diye çok zorlamayın nasılsa yer açlıktan ölmeyecek ya gerçi böyle diyorum ama Badem yemediğinde bende zorla ağzına tıkıyorum peşinde geziyorum yesin diye neyse siz benim gibi yapmayın (:

Ya bir git işine Allah aşkına saçmalama bir tek senin hayvanın var bir sen seviyorsun bir sen ilgileniyorsun harikasın hadi

Teşekkür ediyorum:)

Carathras

Şu malum günlerde hayat daha normale dönmedi henüz biraz stoklu alın mamanızı.
Kendi evinize nasıl aç kalmayacak gereklilikleri stokluyorsunuz onu da unutmamalısınız.

Unuttuğumuzu nerden çıkarıyorsunuz kendi yiyeceklerimizi stokladığımızı ne biliyorsunuz yorum yapmak için yorum yapmayın lütfen. Bazı zorunluluklardan dolayı bu şekilde gelişti gerçekten yardımcı olmak isteyen arkadaşlar yazdılar

Maalesef sadece birazcık ton balığı yedi ne yaptıysam yediremedim dediğiniz gibi sebze ve meyve olmadan püre denemesi yapıcam teşekkür ederim ilginiz için