Golosi Nasıl Bir Mama?

Pelin8207

Herkese merhaba ben artan fiyatlardan sonra golosi indoor kedi maması almaya karar verdim önceden nd kullanıyordum sonra gene farmina nın matisse e geçtim ama matisse mamasıda artık 300 tl nin üzerine çıktı 6 ayda bir zam geliyor felicia kısır kedi mamasını inceledim ama türk malı olduğu için ve magnezyum değerleri içerik bölümünde yazmadığı için golosi indoor almaya karar verdim. Maalesef Türk malı mamalara güvenmiyorum mamanın içine ne koydukları belli değil ülkede bununla ilgili bir denetleme yok kedilerimin hepsi kısır ve uygun fiyatlı içerik olarakta idare edebilecek bir mama gibi geldi bana kullananların fikirlerini alabilir miyim?

16 CEVAP

Pelin8207

Yerli mamalar asla güvenilir değil arkadaşlar bizzar biliyorum bonocibo mito yüzünden bir sürü kedim böbrek hastası oldu firmaya mamayı analize yollayacağımı söyledim şiddetle karşı çıktılar ithal mamalardan nd sanabelle gibi olanlar çok iyi özellikle almanya ve İtalya da ciddi denetimler yapılıyor ve büyük cezalar var hapis cezası hemde türkiyede mamalar mezbahalardan gelen artıklarla bozuk tavuk keçi tırnaklarının una dönüştürülmesiyle basıyorlar şekeri tatlandırıyı arımayı bol tuz bol yağ birde bize bile zararlı olan bulyonlardan koyuyorlar insanlar kedim severek yedi diyor kedinin severek yemesi kriter asla olamaz ben golosi ve nd yü karıştırarak vermeye karar verdim yerli malı demek kaliteli demek değildir nasıl bir ülkede yaşadığımızı unutmayın insan gıdaları bile denetlenmiyor her şey rüşvetle dönüyor bu ülkede yerli malı mama asla kedilerime yedirmem çok canım yandı bu yüzden hemen hasta etmiyor zaman geçtikçe böbrek ve karaciğere ciddi zararlar veriyor

Carathras

Türk mamalarına güvenmemek yanlış bir karar...
Daha önce Golosi denedim tavsiye edebilirim fakat Matisse ayarında bir mama yani tahıl var içerisinde özellikle mısır olan bir mama kullanmanı tavsiye etmem.
Ben 5 kedim de aşağıdaki mamaları kullanıyorum,
N&D Balkabaklı Bıldırcınlı Kısır Kedi maması ve Mystic Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi mamalarını karıştırıp veriyorum.
Felicia alerji anlamında tercih edebileceğin bir mama ama içeriğinde mısır var.
Tavsiyem Mystic mamayı denemen şuan 1,5 kg'lık paketleri satılıyor gönül rahatlığı ile deneyebilirsin.

elifemekci

Mystic kullanıyoruz biz de kısırlaştırılmış kedi için somonlu olandan. Tüy sağlığı çok iyi, yemesinde de sorun yok 1 ayı geçti. Fiyatı da uygun ben de isterdim ki alıp ND vereyim ama bütçe yetmiyor maalesef. Mysticte golosiye göre daha fazla et var ama ben de Golosi denemeyi düşünüyorum rotasyon olarak, deneyebilirsiniz onu da

zibityus

fitmin

Mehmetkr

Mysticte çok şikayet var ve içeriği hiç güvenilir değil. YERLİ mama alınca ülkeyi kurtarmıyorsunuz eğer insanlar yerli mamayı tercih etmemizi istiyorlarsa kaliteli yapsınlar ki tercih edelim. Güvenilir olmayan ve bu kadar şikayet olan mamaları sırf yerli diye alınca vatanı kurtarmiyorsunuz yerli olması değil kaliteli olmasına dikkat edin.

Swberyy

Bende golosi kullandım fakat şuan dikkat ettiğimde vitamin eklemelerini bulamadım ve bu konuda yetersiz görüyorum bende mystic düşünüyorum onun eklemeleri yeterli geldi bana

Carathras

Eklemeyi unutmuşum, Golosi de Taurin oranı rakiplere göre daha düşük yanlış hatırlamıyorsam 1000 mg olmalı ama uzun zaman oldu ...

Pelin8207

Çok teşekkür ederim hepininize türk malı mamalar hakkında derin bir araştırma yaptım o sektörde çalışanlardan duyduklarım ve ülkemizde insan sağlığı bile denetlenmezken pet mamaları inanın çok kötü şartlarda yapılıyor asla güvenmiyorum şöyle bir şey aklıma geldi golosi 20 kg alsam nd ile karıştararak versem hem daha ucuza gelir hem nd den de vitamin ve goloside olmayan minaralleri alırlar diye düşündüm kocaman bir kova aldım 20 kg luk golosinşn içine 10 kg luk nd koyup karıştırayım diyorum çünkü evde şu an 18 kedim var engelli ve fipli gençlik hastası bu şekilde yapsam ne dersiniz iki mama karıştırarak veriliebilir mi arkadaşlar?

Mehmetkr

Ama yinede numune isteyip mystic de deneyebilirsin sonuçta her mama her hayvana aynı etkiyi yaratmaz. Memnun kalırsan kullanırsın

mertunal

Bddksgksshcjbssn o tüy dediğiniz şeyler mantar ama siz bilirsiniz. Tüy mamanın içinde uzamaz goody zaten çok kötü bir marka ama onda bile tüy olduğu söylenti yani @Mehmetkr ye katılıyorum böyle saçmalıklara inanmayın

Siyammm

Çok komik gerçekten yerli mama güvenilir değil mito kedime zarar verdi diyosun mito nun içeriğine baksan almazdın zaten. Ucuz bir market maması alıp yerli mama guvenilir degil demek cok saçma.
Mystic iyi bir mama gerekli sertifikaları var.

Mustafanacar

Bonacibo veya Mystic alın.Golosiden daha İyi Ve "YERLİ" mamalar.

Mehmetkr

Keçi tırnaklarının koyulması dışında dediklerinizde katılıyorum. Keçi tirnagi, tavuk gagası ve ayagi yok inek gözü koyun kılı tavuk tüyü koyulmadi falan filan tamamen söylenti kimin buna dair bir kanıtı var. Boş boş uyduruyorlar. Hayvanın sakatatini kullanıyorlar mide ciğer böbrek bağırsak falan ama tırnak toynak hele de tüy ve kıl koyulduguni söylemek çok ironik

Pelin8207

Goody mama nın içinde keçi ve tavuk ayakları bulundu mamayı güneşte bekletince içimden baya bildiğiniz tüyler uzmaya başlıyor

Bgmlucky

İçerik ve fiyat olarak uygun bularak aldığım ve ithaldir iyidir diye düşündüğüm
Golosi mama kedimde aşırı iştaha sebep oldu ve sonrasında kusma, tüy dökümü gözlemledik. İçeriğinde kalitesiz malzemelerin kullanılmasından şüphelendiğim bu mamadan ben hiç memnun kalmadım.