Sorunuz Var Mı

vethekmehmetkoc

Vet. Hekim

Merhaba arkadaşlar iş nedeniyle ara ara yazabiliyorum. bir sorunuz var ise bu başlık altına veya özelden mesaj atabilirsiniz.

72 CEVAP

Kedisevercat

Merhaba yavru Van kırması kediye hangi mama (1 aylık)

kedilikizzz

Merhaba. Kedim camdan düştü sonrasında tedavisini gördü dakat ön sol ayağı yanlış kaynadığı için perşembe günü onu yerine oturttular ve önümüzdeki çarşamba gününe kdr sargılı kalmasını söylediler bu sebeple de yakalık kullanıyoruz ama kedim yakalık varken saatlerce uyumuyor duvara dönük bir şekilde kafası önde bekliyor küsmüş gibi. 1. Bu normal mi ? 2. Onu rahatlatmak için neler yapabilirim ? 3. Çarşamba günü sargı açılır mı yoksa kedim bu işkenceyi çekmeye devam edecek mi ? Yani bir haftada kaynar mı ? Teşekkür ederim. He birde kedim yemek kendisi yemiyor yaş mamayı ağzına şırıngayla veriyorum bu akşamda tabuk patates havuş haşlayıp püre halinde verdim zararı olur mu ?

BALGOZ

kısır ve mayısta 3 yaşına girecek

rabiaari

Merhaba. 3aylık scottish foldum var . kuru mama haricinde yas mama , yogurt, haslanmis yumurta , kasar peyniri . birde kendim hazrladgm tavuk patates havuc yumurta haslayp bi yas mama yapıyorum. Benim merak ettgim 1gun içinde sadexe kuru mamami yemeli?? Ben kuru mama + yukarda saydıklarimdan veriyorum. Yanlismi yapıyorum. Kuru mama harici besinleri haftada 1-2 mi vermem gerek. Tesekkur ederimm şimdiden

kedilikizzz

Mehmet Bey kedime yakalık takıldığından bahsetmiştim ilk takıldığı gece arka patisiyle onu çıkarmaya çalışırken kendi ayak tırnağını kökünden zarar vermiş kırmış kanaması oldu veterinere gittim kan durdurucu yaptılar eve geldik ama sarmadılar ön patisi boydan boya sarılı ve yakalık olması sebebiyle daha fazla strese girmesin diye sarmadılar. Şimdi arada batikon sürüyorum ama gündüz yakalığı takmadığım için onu yalıyor. Mikrop kapma olasılığı var mıdır ? Sürdüğüm zaman yaladığın da bir işe yarar mı ? Olmadı grce yakalığı takarken batikon süreceğim.

rabiaari

Tesekkur ederim. Kuru mamayi yeterli yemiyor gibi bende sıkılmasın diye arada degiisk seyler vermek istiyorum. Hergun yapmiyorum bu karışımı 2haftadabir 2gun veriyorum. Yaptığım sey yas mama yerine verilebilirmi sizce .

charlisema

benim köpeğim 5 aylık ve Migros tan aldğm mamayı pekines ırkı köpeğim az az yiyor yani o da elimizle verirsek ve bu mamayı 2 gündür kullanıyorum yediği andan beri tuvalet isteği fazlalaşıyor dışkısı da sarı gibi ne yapmam gerek

Kedime dun kuzenim muhallebi yefirmis gizlice kedim kosmustur ver diye o da korkup tabagi orda birakmis 2 yemek kasigi kadar felan yemis ve dun aksamdan beri ishal bugun sadece bi kere cikmis tuvalete ama o da ishalmis hemen veterinere gotumeli miyim yoksa 2 gune gecer mi ne tavsiye edersiniz biz cok nasir sadece yumurta sarisi yogurt balik veriyoruz sut turevleri vermiyoruz ilk defa basimiza geldi

kedim: çocik
Çocik ısırmayı çok fazla seviyor.
kedim 8 aylık ve tekir dönem dönem ısırma isteği ya da ısırma davranışı azalıyor.
kedim kısırlaştırılmıştır.

charlisema küçük ırklrada royal canin çok iyidir lezzetlidir ve kesinlikle memnun kalırsın royal canin mini junior alıp denemeniz tavsiye ederim. hem az dışkı hemde yememe problemi ortadan kalkar

ezgialeynaarslan o verdiğiniz yoğurt balık yumurta sarısını kesin. bir veteriner kliniğine gidip hills id konserveden alıp 1-2 gün kullanın geçmezse veterinere gidiniz. hills id konserve ishal durumlarında verilir probiyotik içerir yağ oranı düşüktür sindirilebilirler oranı yüksektir. ishal durumlarında az yağlı besinler verilir siz tam tersini yapmışsınız

Ozlemlh

Merhabalar evde FIB hastası bir kedi vardı bir buçuk ay önce kaybettik 1 hafta önce bebek kediler geldi bize anneleri ölmüş acaba bebeklere virüs bulaşma ihtimali var mı virüs havada veya cansız nesneler üzerinde ne kadar yaşayabiliyor

Hayir memet bey o besinleri sadece ayda bi kere veriyoruz ishal dfiye simdi vermedik sadece dun kuzenim muhallebi vermis sanirim o yuzden ishal

Luckyssss

2 aylık köpeğim için aşıları ile kaç tl masraf cıkabilir

nerde yaşıyorsunuz her ilin fiyatları farklı oluyor