Kedim Su Icmiyor

Rumeysa31

Kedim Hic Su Icmiyor yas mama veya et tavuk disinda bisi yemiyor icmiyor sut vermiyorum yavru kediye su ve kuru mamada yemiyor icmiyor nedeni ne sokaktan gelme belki odur ama nasil alistiririm su icmesine yada arada kuru mama yemesine kuru mamanin markasida pro plan junior ama

7 CEVAP

Eger su icmiyorsa mutlaka zorlada olsa verin islak mama tarzinda maamlar hazirlayin suyun icinde tavuk suyu verin en kotu ihtimal tavuk yerse suyunuda icer

ilknrdaisy

Benim kedim de böbrek hastası olduğu için elimden geldiği kadar fazla şu içime ye çalışıyorum. Örneğin mama kabina çok az su koyuyorum ici ne 5-6 tane kuru mama koyuyorum onu yiyor aynı işlemi tekrarlıyorum surekli

ilknrdaisy

Kuru mama yemiyorsa aynı işlemi yaş mamala uygulauanilirsiniz

kedicigim1054

şırınganın iğnesini çıkartıp.. dozunu fazla kaçırmadan biracık zorla olsada erebilirsiniz

yasement

Yas mama su ihtiyacini karsiladigi icin gerek duymuyordur merak etmeyin. Kuru mama yemeye basladiginda su da icmeye baslayacaktir.

Ninase

Yaş mama da su olsa bile yeterli değil. Yavru kediye sakın süt vermeyin süt zaten ishal yapar. Benim kedilerimde su içmiyor ben şırıngayla içiyorum günde 4-5 kez. Sularını sık sık değiştiriyorum. Böyle böyle içmeye teşvik oluyorlar. Su bünyeleri için çok önemli zorla da olsa şırınga yardımıyla içirmelisiniz

Rumeysa31

Peki saolun