Tuvalet Sonrası Kendini Temizleme Alışkanlığı

Gdeniz

Benim kızım da 3,5aylık. Yemek yedikten sonra ya da normalde sürekli kendini temizliyor ancak asla poposunu temizlemiyor. Tuvalet sonrası da temizlemiyor. Huzursuz oluyorum,resmen psikolojim bozuldu. Islak pamukla siliyorum,ondan sonra temizlemeye başlıyor kendini. Nezamana kadar böyle devam edecek bilmiyorum. Aynı problemi yaşayan varmı acaba,ne yapmalıyım bilmiyorum

6 CEVAP

Mariana

Daha küçük biraz zaman geçsin temizler biraz daha sabır lütfen :)

Ilk baslardan beri surekli siliyor musunuz?eger bu sekilde yapiyorsaniz aliskanligi kazanmasi icin temizlememeniz gerekir cunku siz temizleyince ihtiyac duymuyor

Gdeniz

Evet ilk baştan beri sürekli siliyorum. Ama mecburen temizliyorum,poposu pis olduğundan halılara bulaşıyor,koltuklara sürünüyor. Tuvaletten çıktığında bir süre izliyorum hemen müdahale etmiyorum kendisi temizliycekmi diye ama hiç umrunda değil. Ne zaman ıslak pamuk deyiyor ozaman başlıyor yalanmaya. Bu alışkanlığı kaç aylıkken tam anlamıyla kazanır acaba

eccakir

Benim kızım 2.5 aylık kendini temizliyor hemen tuvalet işi bitince temizlemiyor ama bir müdahale yapmamıza gerek kalmıyor. Annem de sizin gibi ilk aldığımızda kendini temizlemiyor diye huylanıp sildi ama bıraktırdık kendini temizlemeyi öğrenmez diye. Bir kac kerede kontrol ettik tuvaletten sonra tertemizdi. Zaten tuvaletini cok dikkatli yapıyor sizinki de öyledir muhakkak. Bence fazla üstüne gitmeyin çok müdahale edilecek bir durum olmayınca eğer sizin silmenize alışırsa ilerde baş edemeyebilirsiniz.

Anonymus827062

Kediniz küçük değil ancak bazı kediler asiri titiz olmayabiliyor. Anında temizleme gibi bir durumları yoktur bunu kafanizdan atmalisiniz. Çoğu zaman köşesine çekildiği zaman kendini temizlemeye başlar. Kum kullanımında bile kedilerin farklı alışkanlıkları var kimi çok iyi kullanıp orterken kimisi ortmeyi beceremeyebiliyor. Siz ıslak mendil ile sürekli onun arkasını islatmaya devam edin. O bu alışkanlığı muhakkak edinecektir. Bu konuda tembelliği biraz söz konusu...

Gdeniz

Benim aldığımda daha 1buçuk aylık bile değildi. Doğum tarihi yanlış söylendi bize muhtemelen annesiyle fazla kalmadığı için alışkanlığını kazanamadı,bende öğrenmesi için siliyorum mecbur. Zaten tuvalet sonrası genelde pis kalıyor,yani temizlemeye gerek oluyor mutlaka. Bizimle birlikte oturup yanımızda yatıyor gel de temizleme...