İkinci Kedi Sahiplenme, Cinsiyet Sorunu

MERVEONAY

Merhaba,

7 aylık bir tekir kedim var. Erkek. Biz işyerindeyken çok sıkılıyor yalnız olduğu için. Bir arkadaş almak istediğimizi söylediğimizde veterinerimiz dişi bir kedi almamızı önerdi. Kedimi önümüzdeki hafta kısırlaştıracağım. Bu işlemden sonra 9 aylık bir dişi kedi sahipleneceğim. Anlaşabilirler mi sizce? Çok kafamı kurcalıyor bu durum.

4 CEVAP

MERVEONAY

Çok teşekkür ederim cevaplariniz icin dişi kedi kısır değil henüz ama onu da kisirlastirmayi düşünüyoruz biz . Anlasmalarini çok isterim. Dediğiniz gibi bir müddet ayrı odalarda tutacağız zaten yavaş yavaş alissinlar :)

Badems

Sahipleneceğiniz dişi kedi de kısır mı ? Ben aynı cinsten olması gerektiğini düşünüyorum ama belki tecrübeli birileri vardır daha fazla yardım edebilecek.

rnt

Merhaba. Veterineriniz haklı. Hemcinsi yerine kısırlaştırma dahi olsa karşı cinsten bir kedi ile daha iyi anlaşacaktır. Hemen tanıştırmayın ama, önce ayrı ayrı odalarda tutun. Ayrı mama kapları ve su kapları olsun. Birbirlerinin kokularına alışsınlar. Önce sizin yanınızda bir, iki saat zaman geçirsinler gün içerisinde. Sonra yavaş yavaş alışırlar. Ama tek bırakmayın. Kıskançlık bu belli olmaz:)

MERVEONAY

Çok teşekkür ederim cevaplariniz icin dişi kedi kısır değil henüz ama onu da kisirlastirmayi düşünüyoruz biz . Anlasmalarini çok isterim. Dediğiniz gibi bir müddet ayrı odalarda tutacağız zaten yavaş yavaş alissinlar :)