Kedim Geceleri Bi Anda Saldırganlaşıyor.nedeni Ne Olabilir?

aysebayrak

Merhaba,
6 aylık erkek İran kedim var.Normalde bana çok düşkündür geceleri mutlaka yanıma gelir sarılır patilerini yüzüme sürer,arkamı ona dönsem bile mutlaka sarılmak ister sevgi gösterilerinde bulunur.Fakat son 3-4 gecedir yanıma geldiğinde önce sakin sakin sarılıyor sonra bi anda normal miyavlaması dışında kızar gibi sesler çıkarıp saldırmaya çalışıyor.Elimi ayağımı ısırıp dişlerini geçirmeye çalışıyor.Bunu her zamanki yaptığı gibi oyun amaçlı değil de sanki bi anda düşmanıymışım gibi tavır takınıyor.Sakinleştikten sonra eski haline geliyor aradan yarım saat bi saat geçtikten sonra yine aynı hareketler.Kapının önüne de koyamıyorum üzülür diye geceleri beni uykusuz bırakıyor sürekli tedirginim .Maması suyu var kabı temiz her şey eski düzen değişen bişey yok.Çok üzülüyorum neden böyle yapıyor kızgınlık dönemine mi giriyor yoksa pskilojik nedenleri olabilir mi?

7 CEVAP

basak57

Kötü bir kâbus görmüş olabilir önceki geceden

gunes09

Evde kötü koku var mi erkek kediler işaretleme yapar o döneme girdiklerinde alanını belli etmek için.

aysebayrak

Hayır evde herhangi bir koku yok..

pinarcuk

bence kedınız yavas yavas ergenlıge gırıyor bu hareketlerı normal dıye dusunuyorum benım ıran kedımde kızısma donemınde bu sekılde davranıyordu bu benım tecrubem.

meodurmus

6 aylık dönemde denildigi gibi ergenlige giriyor benım kedımde anlattıgınız gibi cok oyuncudur sevecendır benımle bırlıkte uyuyor 6.ayda kerkinmek için ısırmaya basladı kısırlaştırdım bende :D

aysebayrak

Henüz 6 ayını bile tam doldurmadı.Bu kadar erken kısırlaştırmak doğru olur mu acaba?Sonrasında daha büyük sağlık problemleri çıkabiliyomuş sanırım.

Duman14

bence etrafa işemeye başladığı ve dışarı kaçmak istediği zaman kısırlaştırın sizi rahatsız edene kadar bekleyin