Beauceron

Beauceron
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Beauceron Açıklaması

Atletik, kuvvetli ve tam bir görev köpeğidir Beauceron cinsi. Uzun bir gövdesi vardır, baş yapısı da gövdesi gibi uzundur. Cesareti ile dikkat çeker ve koruma içgüdüleri oldukça gelişmiştir. Aile bireylerine karşı sadık ve sevgi doludur. İtaat sorunu yaşamaz ve fazlasıyla zekidir. Yine de eğitimlerinin sabır ve kararlılık gerektirdiği söylenebilir. Heyecanlandıklarında ve oyun istediklerini ifade etmek için havlarlar. En küçük cezalar bile onların kalbinin kırılmasına neden olabilir. Ailelerinden uzak olmayı ya da onlarsız vakit geçirmeyi istemezler. Sahiplerinin hayatına dahil olmayı ve değer görmeyi beklerler. Sosyaldirler, çevrelerinde hem farklı insanların hem de hayvanların olmasını severler. Duygu durumlarına göre havlarken çıkardıkları seslerin değiştiği bilinmektedir. Bekçilik yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Sahiplerini korumak için bir an dahi tereddüt etmedikleri söylenebilir. Kendi alanlarını iyi tanırlar ve o alanı muhteşem bir seviyede sahiplenirler. Isıran bir cins değildir; canları yanmadıkça, bariz bir tehdit öngörmedikçe ya da sahipleri tehlikede olmadıkça bu yolu tercih etmezler. Apartman hayatı için uygun değildirler.

Beauceron Kaç Kilo Olmalı?

Büyük ırk sınıflandırmasında değerlendirilirler, ağırlıkları 38 – 50 kilogram arasında değişir. Erkeklerinin boyları 70, dişilerinin boyları ise 67 santimetreye kadar uzayabilir.

Beauceron Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkeleri Fransa’dır. Haklarında en eski bilgi 1578 yılında yaşadıklarına işaret etmektedir. Ancak tam olarak hangi yüzyılda ortaya çıktıkları bilinmemektedir. Büyükbaş hayvanların korunmasında ve bekçilik görevlerinde kullanılmışlardır. AKC tarafından 2007 yılında tanınmışlardır.

Beauceron Kaç Tane Yavru Doğurur?

Yılda bir kere çiftleştirilmeleri önerilen dişiler, her bir doğumda 6 – 7 yavru dünyaya getirirler. Doğumları büyük çoğunlukla doğal yollarla gerçekleşir.

Beauceron Çok Tüy Döker mi?

Siyah ve gri renkte tüyleri olabilir, ayaklarında kırmızı – kızıl tonlarında lekeler bulunur. Bu nedenle “kırmızı çoraplı” olarak da anılırlar. İlkbahar ve sonbahar döneminde orta derecede, yılın geri kalanında az seviyede tüy dökerler. Haftada bir fırçalanmaları yeterlidir. 3 – 4 ayda bir banyo yapmaları önerilir. Kulakları kontrol edilmeli, gerektiği takdirde temizlenmelidir. Tırnaklarının kısaltılması da ihmal edilmemelidir.

Beauceron Kaç Saat Uyur?

Uykuyla araları çok yoktur. Gün içerisinde 10 – 12 saatlik uyku onların gereksinimini karşılamaya yetecektir.

Beauceron Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Öğrenmeye istekli bu ırkın çok iyi derecede eğitilebilir olduğu bilinmelidir. Ancak eğitimlerine erken dönemde başlanmalıdır. Sosyalleştirilmeleri de eğitimleri gibi önemlidir. 3 yaşına kadar mental olarak olgunlaşmadıkları için yavruluk ve ergenlik döneminde eğitim verilirken sabırlı olunması gerekir. Eğitimlerinde sert davranışlarından kaçınılmalıdır. Komut öğrenilirlerken çok baskı hissetmemeleri gerekir, bu nedenle oyun aralarının verilmesi öğrenme süreçlerinin kolaylaşması açısından önemlidir.

Beauceron Nasıl Beslenmeli?

Kilo almaya müsait bir yapıları olduğu için beslenmeleri sağlıklarının sürdürülebilmesi adına kritiktir. Gelişim dönemlerine uygun içeriklere sahip büyük ırk köpek mamaları ile beslenmeleri önerilir. Günde 2 öğün olacak şekilde yemeklerini yemeleri ve doğaları gereği ihtiyaç duydukları egzersizleri yapmaları gerekir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Beauceron Yorumları

Diğer Adları

Kırmızı çoraplı


Renkleri

Siyah, gri, açık kahverengi ya da kızıl siyah, ayaklarda kırmızı lekeler


Çıkış Yeri

Fransa


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Çoban köpeği


Orjinal İşlevi

Çiftlik köpeği, çoban köpeği, sürü koruma köpeği


Günümüzdeki İşlevi

Koruma, bekçi


Ortalama Ömrü

10-12 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

29-36/27-34 kg


Boy (Erkek/Dişi)

64-71/61-69 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Beauceron sahiplenmek istiyorsanız, Beauceron sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Beauceron dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

rabia423 kullanıcısının #1681 peti
Erkuut kullanıcısının #10484 peti
ferhat47 kullanıcısının #2438 peti
Bgokceoglu kullanıcısının #8180 peti
Al8 kullanıcısının #10980 peti
PubgTRpro kullanıcısının #43725 peti
PubgTRpro kullanıcısının #43726 peti
PubgTRpro kullanıcısının #43728 peti
k487378 kullanıcısının #90446 peti