Billy

Billy
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Billy Açıklaması

Fazlasıyla akıllı, uzun kulaklara ve kaslı bacaklara sahip olan Billy, koku duyusu gelişmiş başarılı bir avcıdır. Kısa ve yumuşak tüyleri bulunur. Avcılık söz konusu olduğunda yetenekleri ile göz dolduran bu cins ailesine karşı da sevgi dolu davranır. Hassas bir ruhu vardır, rutinlerinin bozulması onu psikolojik olarak etkileyebilir. Çok fazla yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısı yaşayabilir. Sosyaldir, her zaman ailesinin yanında zaman geçirmeyi tercih eder. Bölge koruma noktasında çok başarılı ve istekli olduğu söylenemez ama itaat noktasında çok başarılıdır. Yüksek enerjili olur ve apartman yaşamından ziyade geniş bahçeli evler onun için daha uygundur. Çocuklarla, yabancılarla ve diğer köpeklerle arası iyidir, kedilere karşı çekimser bir tavır sergilediği bilinmektedir. Kilo almaya meyilli olduğu söylenebilir, bu nedenle boy ve kilo dengesinin korunması gerekir.

Billy Kaç Kilo Olmalı?

Erkeklerin ağırlığı 25 – 30, dişilerinki ise 23 – 28 kilogram arasında değişir. Dişilerin boyları 62, erkeklerin boyları ise 66 santimetreye kadar uzayabilir.

Billy Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Fransa’dır. Üstün av yetenekleri Orta Çağ’da bu köpeğin avcılar tarafından sıklıkla tercih edilmesine yol açmıştır. Fransız Devrimi sırasında soylarının büyük bir tehlike ile karşılaştığı bilinmektedir. 19. yüzyılda yeniden yetiştirilmelerine ağırlık verilmiştir. Ataları şimdilerde soyları tükenen çeşitli av köpekleridir. Günümüzde avcılar tarafından beslenmeye devam edildikleri bilinmektedir. Standartları ilk olarak 1886 yılında belirlenmiştir.

Billy Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişiler her bir doğumda 4 – 5 yavruyu dünyaya getirirler. Gebelik süreçleri standart olarak 60 – 64 gün aralığında sürer. Yılda birden fazla kez çiftleştirilmeleri halinde hem dişilerin hem de yavruların sağlıkları bozulabilir.

Billy Çok Tüy Döker mi?

Az derecede tüy dökerler ve bakımları diğer birçok cinsle kıyaslandığında oldukça kolaydır. Haftada 1 – 2 kez fırçalanmaları yeterli olacaktır. Uzun kulaklarının temizlik kontrolünün aksatılmaması gerekir. Tırnakları doğal yollarla törpülenmiyorsa kısaltılmalıdır.

Billy Kaç Saat Uyur?

Uykuya çok fazla ihtiyaç duymazlar. Enerjik olurlar ve gün içerisinde ilgilenebilecekleri bir görev bulurlar. Günde 10 – 12 saatlik bir uyku ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olacaktır.

Billy Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Eğitimleri çok zorlayıcı değildir. Erken dönemden itibaren eğitilmeleri ve sosyalleştirilmeleri gerekir. Koku alma duyuları ve avcılık iç güdüleri fazlasıyla gelişmiş olduğu için eğitimlerinin açık arazilerde verilmesi önerilmez. Pozitif yaklaşımla komutlar öğretilmelidir. Eğitimlerine başlanmadan hem fiziksel hem de mental olarak yorulmalarının sağlanması gerekir. Öncelikle gel, git, otur, bekle gibi komutların öğretilmesi önerilir. Aksi halde tasmasız gezintiler imkansızlaşabilir. Diğer hayvanlarla birlikte büyüyecekse eğitimleri sırasında sürüsünün de yanında olması önerilir.

Billy Nasıl Beslenmeli?

Günde iki öğün olacak şekilde kaliteli kuru mamalar ile beslenmeleri önerilir. Özellikle hareket düzeyleri azaldığında hızlı bir şekilde kilo almaya başlayabilirler. Bu nedenle mama miktarları gelişim dönemlerine, aktivite düzeylerine ve genel sağlık durumlarına göre ayarlanmalıdır.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Billy Yorumları

Diğer Adları

Porcelain, Chien de Franche-Comté


Renkleri

Beyaz, grimsi beyaz veya portakal ve limon benekli beyaz renkli. Siyah benekli olanlar gösterilere alınmaz.


Çıkış Yeri

Fransa


Çıkış Tarihi

Orta çağ


Familya

Koku avcısı


Orjinal İşlevi

Koklayarak iz sürer, geyik avcısı


Günümüzdeki İşlevi

Avcı (geyik avcısı)


Ortalama Ömrü

10-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

25-30/23-28 kg


Boy (Erkek/Dişi)

61-66/58-62 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Billy sahiplenmek istiyorsanız, Billy sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Billy dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

pascalcevo kullanıcısının #59226 peti
SAMET66 kullanıcısının #1690 peti
Sinsirella kullanıcısının #8091 peti
sulukofte kullanıcısının #14656 peti
serhatalagozz kullanıcısının #29486 peti
alprngcl0 kullanıcısının #34480 peti
alprngcl0 kullanıcısının #34481 peti
Merve11 kullanıcısının #58427 peti
ismail09 kullanıcısının #63032 peti
k466736 kullanıcısının #86751 peti
k730495 kullanıcısının #130585 peti
k730495 kullanıcısının #130588 peti