Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Cane Corso Italiano

Cane Corso Italiano
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Cane Corso Italiano Açıklaması

Kökenleri İtalya'dır.Ataları eski Romada bir tür olan Canis Pugnax'tır.Cane Corso açık alanlarda, bekçi köpeği ve avlanmak için yetiştiriliyordu. Bunları, İtalya'nın tarihi, geçmişte yapılan resim ve heykelleri kanıtlamaktadır.Güney İtalya'da Puglia, Lucania and Sannio'da ortaya çıkartılan tarihi eserlerde bu köpeklere İtalyanca Cohors adının verildiği ve bunun anlamının İtalyanca bekçi, koruyucu, kral vekili olduğu ortaya çıkmıştır.

Kuvvetli köpeklerir kas yapılarının gelişmiş olduğı dış görünüşlerinden bile belli olur.
Bu köpekler çevik,dayanıklı,kasları ve kemikleri son derece gelişmiş köpeklerdir,iki kürek kemiği arasındaki boşluk belirgin bir şekilde yüksektir.Ağız ve burun çıkıntıları geniş ve uzundur,burun kenarları şişkindir.Baş bölgelerinde göze çarpan başka bir özellikleri ise şişkin kaşlarının arasındaki boşluktur.Boyunları hafif kemerli, oval biçimli, güçlü ve çok kaslı bir yapıdadır,derisi kalın köpeklerdir.Tüyleri parlak ve kısadır ayrıca tüyleri oldukça yoğundur.Ağızve burun bölgelerindeki tüyler çok kısa düz ve yapışıktırlar.Göğüs bölgesinde ve burun kemiğinde küçük beyaz lekeler bulunur.Bu köpek cinsi için düzenli egzersiz şarttır,tüyleri için haftada ir yapılan fırçalama yeter.Çok sadık olan bu tür ev ortamına sessizlerdir,eğitilmeye oldukça müsaitlerdir.
Cane Corso Italiano'lar hiç öyle gözükmeselerde çocuklarla harika arkadaştırlar,sahiplerine karşı sevgi dolu ve uysaldırlar.Yeteri kadar egzersiz yapabilirlerse apartman hayatına uyum sağlyabilirler.Oldukça çalışkan bekçi köpekleridirler,koruma köpeği olarak oldukça başarılıdırlar ve tehlike anında kendilerini öne atmaktan çekinmezler.Kavgacı değillerdir uzun zamandır bekçi köpeği olarak mükemmeleşmiştirler.İlk kez köpek alacaklara tavsiye edilmezler,diğer köpeklere ve yabancılara karşı agresifledir,yavrularken mutlaka sosyalleşmelidirler ve itaat etmeyi öğrenmelidirler eğer bunları öğrenebilirlerse oldukça sakin arkadaş köpekler olacaklardır.
Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Cane Corso Italiano Yorumları

KAYAAAA

KAYAAAA 13.01.2018 21:18

Bu hayvanın profesyonel bir üretici var mı türkiyede öneriniz var mı


ahsen1903

ahsen1903 06.09.2017 22:57

ben hayatımda bu kadar iyi bir köpek bilmiyorum beni o kadar çok koruyor ve sahipleniyor ki .ben bir yere gittiğimde yanıma birisi gelsin hemen ona saldırıyor yanıma kimseyi yaklaştırmıyor .çok sadık hayvanlardır bayılıyorum bu ırka . ve şunuda söylemek istiyorum onlar oyuncak değiller eğer gerçekten onlara bakmaya yeticek durumunuz varsa sahiplenin iki gün eğlenip 3. sokağa atmalık değil onlar<br />


preshari

preshari 19.12.2016 17:51

muhteşem korumacı sadık bir köpektir yalnız iyi beslenmeli zayıf kalmamalı. kas bakımı ve yağlanmaması önemli bu sebeple iyi bir mama ve egzersiz öneririm. ben https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/hills-puppy-healthy-development-large-breed-with-chicken-tavuklu-buyuk-irk-yavru-kopek-mamasi-16kg.html kullanıyorum mama içeriğinden memnunum.


Kamyoncu95

Kamyoncu95 08.04.2015 22:32

Aslında Cane den daha çok Dogo istiyorum ama egitim aldıramiyacagim icin Cane nin özellikleri daha uygun geldi. Bana arkadaş olacak ve beni gercekten koruya bilecek bir cins istiyorum internette Cane Corso videolarinin cogunu izledim ama kopek digerleriyle dalasirken hemen yere yatiyor altta kaliyor boyle guclu bir irk olmasina ragmen kafama takildi..<br /> İstanbulda 5 katlı bir apartmanda yaşıyorum. Diğer kattakileri ikna edebilirsem bir köpek sahiplenmek istiyorum ve bunun da dogo olmasını çok istiyorum ama aklımı kurcalıyan bazı sorunlar var.<br /> 1- Köpeğin profesyonel eğitim masrafını karşılayamayacağım için eğitim aldıramam. <br /> 2-Apartman etrafında 5 arabanın gire bildigi hatta 6 , bir alan var orada bakmayı düşünüyorum köpek için uygun olur mu ve gürültü şikayeti alma olasılığım kaç?<br /> Acaba bana uygun bir cins olabilir mi?


Diğer Adları


Renkleri

Siyah, Kahve, Kızıl Kahve, Mavi Gri, Ten Rengi


Çıkış Yeri

italya


Çıkış Tarihi


Familya

Cane di Macellaio, Sicilian Branchiero, Italian Mastiff, İtalyan Mastif


Orjinal İşlevi

Bekçi, Yaban Avı


Günümüzdeki İşlevi

Bekçi


Ortalama Ömrü

10-11 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

45-50/40-45 kg


Boy (Erkek/Dişi)

64-68/60-64 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Cane Corso Italiano sahiplenmek istiyorsanız, Cane Corso Italiano sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Cane Corso Italiano dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

zeynosece kullanıcısının #3022 peti
ahmetaydinli kullanıcısının #27054 peti
ahmetaydinli kullanıcısının #27187 peti
mge1978 kullanıcısının #1008 peti
natavan2003 kullanıcısının #3570 peti
omerulger kullanıcısının #4029 peti
Deniz kullanıcısının #68 peti
Ozlemkuscu kullanıcısının #22083 peti
mertdlbr kullanıcısının #1344 peti
Mehmet_Turkoglu kullanıcısının #40500 peti
TugceBektas kullanıcısının #24996 peti
Army_margo kullanıcısının #3524 peti