Cao de Castro Laboreiro

Cao de Castro Laboreiro
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Cao de Castro Laboreiro Açıklaması

Dünyadaki en nadir ırklardan biri olarak sınıflandırılan Cao de Castro Laboreiro, çok çalışkan ve sert bir cinstir. Cesaretlerini her fırsatta gösterirler ve ailelerini korumak için var güçleriyle mücadele etmeye hazır olurlar. Oldukça zeki ve korkusuz olduğu bilinen bu cins çok eski zamanlardan bu yana varlığını sürdürür. Doğru bir eğitimle ve başarılı bir liderle mükemmel derecede eğitilebildikleri bilinmektedir. Ailesi ile birlikte kaliteli zaman geçirmek en büyük zevkleridir, her ne kadar sert bir mizaca sahip olsalar da oyun oynamaya hayır diyemezler. Çok hassas bir yapıları vardır, sahiplerinin verdiği en yumuşak cezalar dahi onları etkileyebilir. Bekçilik yetenekleri çok gelişmiştir, temel görevleri gözlemlemek ve alanlarına karşı bir tehdit gördüklerinde caydırıcı özelliklerini devreye sokmaktır. Onların sağlıklı ve mutlu bir gelişim süreci yaşamaları için apartman hayatı uygun özellik taşımaz. Zaman zaman yalnız kalabilirler, yalnız bırakıldıklarında terk edilme kaygısı yaşamadıkları söylenebilir. Kedilerle, köpeklerle ve yabancılarla araları hiç iyi değildir. Erken dönemde sosyalleştirilmeleri bu açıdan oldukça önemlidir.

Cao de Castro Laboreiro Kaç Kilo Olmalı?

Ağırlıkları 20 – 31 kilogram arasında değişebilir. Dişilerin boyları 56, erkeklerin boyları ise 60 santimetreye kadar uzayabilir.

Cao de Castro Laboreiro Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Portekiz’dir. Geçmişlerinin çok eski zamanlara dayandığı söylense de kesin olarak ne zaman ortaya çıktıkları bilinmemektedir. Sürü koruma ve bekçilik görevlerindeki başarıları ile uzun zamandır bölge halkının en büyük yardımcılarından biri olarak görülürler. Saf ırk olmasına rağmen AKC tarafından tanınmamışlardır.

Cao de Castro Laboreiro Kaç Tane Yavru Doğurur?

Büyük ırka mensup bu cinsin dişileri her bir doğumda 5 – 10 arasında yavru dünyaya getirirler. Yavru sayısı dişinin yaşı, kaçıncı doğumu olduğu ve erkekle kaç kere çiftleştiği gibi değişkenler doğrultusunda farklılaşabilir.

Cao de Castro Laboreiro Çok Tüy Döker mi?

Orta derecede tüy dökerler. Bakımları oldukça kolaydır. Haftada 2 – 3 kere tüylerinin fırçalanması dökülmenin kontrol altına alınması ve cilt sağlığının iyileşmesi için idealdir. Tırnaklarının da düzenli olarak kısaltılması gerekir. Kulakları ve göz kenarları kontrol edilmeli, gerekirse temizlenmelidir.

Cao de Castro Laboreiro Kaç Saat Uyur?

Enerjik bir yapıları vardır. Günde 10 – 12 saatlik bir uyku ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir. Miskin ve tembel değildirler.

Cao de Castro Laboreiro Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Yavruluk döneminde eğitimine başlanmalıdır. Duygusal bir yapısı olduğu gerçeği unutulmamalı ve eğitimler sırasında sert tavırlar sergilenmemelidir. Karşısında güçlü bir lider görmezse komutları ciddiye almayabilir. Her bir komutu 20 – 30 tekrarla öğrenebilir.

Cao de Castro Laboreiro Nasıl Beslenmeli?

Genetik olarak kalça ve eklem problemlerine yatkındırlar. Kilo alma potansiyelleri olduğu için beslenmelerinin dikkatli bir şekilde planlanması gerekir. Büyük ırklara özel kuru mamalar ile gelişimsel ihtiyaçları karşılanabilir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Cao de Castro Laboreiro Yorumları

Diğer Adları

Castro Laboreiro Köpeği, Portekiz Sığır Köpeği, Castro Laboreiro Çiftlik Köpeği


Renkleri

Kurt renginin çeşitli tonları.


Çıkış Yeri

Portekiz


Çıkış Tarihi

Çok eski zamanlar


Familya

Çoban Köpeği (sürü koruma)


Orjinal İşlevi

Çoban köpeği (sığır çobanı, koyun çobanı), savunma köpeği


Günümüzdeki İşlevi

Mülk koruma, savunma, çiftlik köpeği


Ortalama Ömrü

10-13 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

30-40/20-30 kg


Boy (Erkek/Dişi)

56-60/52-57 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Cao de Castro Laboreiro sahiplenmek istiyorsanız, Cao de Castro Laboreiro sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Cao de Castro Laboreiro dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

ppearl53 kullanıcısının #4361 peti
elifela kullanıcısının #764 peti