Kısırlaştırılmış Kedi Kızgınlık Dönemine Girer Mi?

godsbullet

Erkek kedim kısırlaştırılmış durumda, sahiplenmeden bi hafta önce ameliyat olmuş. ama kızgınlığa giriyor resmen. bu durum normal mi acaba?

19 CEVAP

iremnart

Kısırlaştırıldıktan bir süre sonra kızgınlık davranışı göstermeleri normal bi durum. çünkü vücudunda hormonları hala duruyor. En geç 1 ay içinde normale dönecektir

iremnart

Kızgınlıkta öğrendiği davranışları tekrarlayabiliyorlar. Hatta bazı kediler kısırlaştırılmış olsa bile dişi gördüklerinde çiftleşmek isteyebiliyorlarmış ama tabi yavru olmuyor

gunes86

Duzeldi mi kediniz benim erkek kedim dun kisirlastirildi hala bagiriyor hatta boguruyor gecer mi sizce

eltarcin

Olabiliyor. Mesela bizim oğluş da giriyor bazen. Dişi kedilerde girebiliyor ama doğum yapmıyor. Yani oluyor ama eskisi gibi çok sık değil.

Mrszaa_

Bizim oğlanlar kısırlaştırılmadan önceki kızgınlık döneminde çiftleşmek için kapı pencere açıcak durumdaydılar kısırlaştırdıktan sonraki kızgınlık dönemlerinde sadece pencerelerin önünden dişi kedi geçerken bir iki miyav atıyolar. Yani bazı alışkanlar yerinde ama eskisi kadar zorlu değil

godsbullet

Ameliyata yeni girmedi ancak, yaklaşık bi 6 aya yakın oluyor?

ilknrdaisy

Benim kerim 13 aylıkken kisirlastirildi. Bundan önce öğrendiği davranışlar vardı kisirlastirildiktan tam 5 ay her yere çiş yapmaya devam etti. Bahsettiğiniz kızgınlık durumu çiş yapmak mı?

Anonymus827062

Evet oluyor. Sonuçta hayvanların hormonlarini değil dogurganligi elinden alınıyor;) kizginliga da girer ciftlesir de ancak yavru olayı olmaz. Sakin Kediler daha sessiz durabilir bu dönemlerde.

Sinemia

Benim dişi kedim de 3 ay önce kısırlaştı ama son 1 ayda 2 kez kızgınlığa girdi 1 hafta sürüyor sürekli sankş bir şey anlatmak ister gibi telaşla miyavlıyor eskisi kadar bağırmıyor ama pencereleri tırmalıyor yerlerde sürtünüyor. Ne yapacağımı şaşırdım.

Peraefes

15 gün önce kısırlaştırma işlemi yapıldı kizima 3 gün veterinerde kaldı eve getirdik 3 4 gün sonra kızgınlık donemine girer gibi bağırmaya filan başladı evde yavru erkek kedi var şu aralar onun etkisinden mi nedendir bilmem ama bildiğin yine girdi o döneme baş bağırıyor veterineri aradım yüzde bir ihtimal hormonları çok güçlü böbrek üstü bezleri ile alakalı olmadı yine getirin dedi ne yapicagimi bilmiyorum tekrardan ameliyat olmasını da istemem ama apartmanda şikayette artıyor gece sürekli bağırdığı için böyle devam ederse sahiplendirmek zorunda kalicam galiba ve bu durum beni kahrediyor

Anonymus552223

O hormonlar bobrek ustu bezlerinden de salgilaniyor bize de veteriner oyle demisti. Ama zamanla azalir o yogunlukta devam etmez cunku bobrek ustu bezlerinden salgilanan az miktarda. Tekrar ameliyat yaptirmayin bence biraz bekleyin. Sonucta ameliyattan once varolan hormonlar da hala vucutta olabilir.

Peraefes

15 gün önce kısırlaştırma işlemi yapıldı kizima 3 gün veterinerde kaldı eve getirdik 3 4 gün sonra kızgınlık donemine girer gibi bağırmaya filan başladı evde yavru erkek kedi var şu aralar onun etkisinden mi nedendir bilmem ama bildiğin yine girdi o döneme baş bağırıyor veterineri aradım yüzde bir ihtimal hormonları çok güçlü böbrek üstü bezleri ile alakalı olmadı yine getirin dedi ne yapicagimi bilmiyorum tekrardan ameliyat olmasını da istemem ama apartmanda şikayette artıyor gece sürekli bağırdığı için böyle devam ederse sahiplendirmek zorunda kalicam galiba ve bu durum beni kahrediyor

Kedim kisirlasali(18.01.2019da kisirlasti) 1 yil olacak. Bu gece (13.10.2019) ilk defa kizginlik belirtisi gosterdigini fark ettim. Dogalarinin bir parcasi oldugunu dusunuyorum ama yine de bende vete basvuracagim.

Ebruhan

Merhaba benim kedimkısırlaştırıldıgı bagırıyor napmamlazım aca

Ebruhan

Merhaba benim kedimkısırlaştırıldıgı bagırıyor napmamlazım acaba