Kedimin Göz Altında Kaşınınca Tüy Yolmuş

Buluut

Bugün kedim yüzünü kaşırken göz altında bir miktar tüy yolmuş veterinerini aradım fotoğraf yolladım sabah, akşam batikon sürmemi eğer orayı kaşımaya devam ederse yara olmaması için boyunluk takmamız gerektiğini söyledi. Başına bu durum gelen var mı çok korktum

3 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Tamam, Baticon sürülebilir ama kaşıntının sebebi için bir görmesi de gerekir bence kedinizi. Yolacak, kendi canını yakacak kadar kaşımış olması hiç normal değil. Sebebi bulunup ona göre tedavi planlanmalı.

Bol patili günler dilerim. :)

gizmssahinn

Yara olmaması için boyunluk takmadan önce yara olmasının sebebini araştırmadıysa eğer veterineriniz başka bir veterinere daha danışın.

Mia_____

Benim kedim de aynısını yaptı geçen ay şimdi tüyler yerine geldi benimki kulaklarını da bazen yapıyor . Mamasını çok fazla verince ya da ek olarak tavuk balık falan çok yiyince yapıyor. Fazla Protein kaşıntı yapiyor bizimkinde bazen stresten de yapıyor evde yalnız kalınca ozellikle. Yani nedenleri muhtemelen bunlardir