Yaş Mama Kararsızlığı?

cansulumos

merhabalar.. 3 aylık british shorthair bir kızım var.. Yaş mama konusunda nedense çok kararsız kaldım.. Eksili artılı yönleri nasıldır? Önerebileceğiniz markalar, şöyle yapman daha iyi olur diyebileceğiniz noktalar nelerdir?

99 CEVAP

Bilgeylmz

Tamam her şeyin en iyisini sen biliyorsun. En bilgilimiz seçiyoruz artık seni. Dünyanın en mantıklı insanısin. Bundan sonra herkes kedisin ciğ et versin arkadaşlar nasıl olsa hocamız öyle söylüyor. Biz hiçbir şey bilmiyoruz. Kedilerimizin atası bundan sonra leopar. Artık kedimizi farelerle beslememiz gerekiyor nasıl olsa fareler bu dünyadaki en sağlıklı besin.

Scot

Vaowwww sakin olun yahu.bu neyin hirsi.herkesin kendi gorusu.derdedermanim sizin fikriniz kaynaklara dayali ve kendinize gore kesin dogru olabilir ve bunu insanlara oneril bilgilendirebilirsiniz ama suan yaptiginiz biraz dayatma.olabilir cig et yedirilebilinir ama herkesin demek istedigi aslinda sizinde anlayip israrla konuyu uzattiginiz sey bizim ev kedilerimiz hassaslar mamaya alismislar tutupta cig et versen ben bu hayvana nolur?mutfakta yedigi en ufak seyle ishal olan bir hayvan bu.herkesinde anlatmak istedigi bu bence

Derdedermanim

Siz kedinize değilde kendinize et alın bol bolda yeyin sağlıklı beslenin iyi günler.

Derdedermanim

birde kaçırmışım kesinlikle pişmiş etin vitamini gidiyor değerleri düşüyor.

Derdedermanim

Neden insan ila hayvanı kıyaslıyorsunuz kedi etçil bir hayvandır doğasında çiğ beslenmek vardır anlamak zormu zaten mide enzimleri çoğu bakteriyi yok eder.Siz kuşu tüğüyle kafası ayağı ile yiyip yutan kedi görmedinizmi?(fare örneğini vermedim tiksinmiyin diye kıymet bilin lütfen)

BARF diyeti tabiki evcil hayvanlarımız için en doğru beslenme şekli tartışmasız. Ama doğru şekilde uygulanması da bir o kadar zor bir diyet. Uygun şartlarda yapılmadığı takdirde ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilmesi olası.. Hayalci derken bunu kastettim aslında. Bu arada nereye gittiğim tartışılır:)

Derdedermanim

Sen Huya git kaçma :)
Hayaldi gerçek oldu millet düne kadar çatıur çatır çiğ köfte yiyordu şimdi herkesi bir parazit korkusu sardı :D

Derdedermanim

Parazitler her yerde suda toprakta yeşilliklerde çayırlarda çimenlerde önemli olan hijyenik yaklaşmak şartlar imkansız değil bartıldığı kadar dediğim gibi az pişmiş olsun sizinki et verinde :) bulursanız...

Castielthecat

Bu arada çok yaş mama verilirse obezite, diş çürümesi gibi sorunlar oluşabileceğini duymuştum bu yüzden çok vermenizi önermem. Ama arada bir verildiğinde içine su da koyduğunuzda su ihtiyacını da çokça karşılıyor ve içerikleri de çok güzel :)

Derdedermanim

Burda konu kedinin verdiği tepki değil kediler alışık olmayınca çiğ et yemiyebilir ;çiğ et buzlukta 3 gün dondurulmuş olarak bekletilir buzdolabında çözdürülmüş oda sıcaklığındaki çiğ eti ufak parçalar halinde yaş mama içerisine karıştırarak verebilirsiniz gün geçtikçe arttırırsınız.Başlangıç olarak tavuk göğsü ile başlanır parçalar gün geçtikçe biraz irileştirilir ki kedi böylece bazı enzimleri salgılar diş sağlığı için de önemli bir nokta bu.

Derdedermanim

Barf ve Cig Diet Istatistikleri burda oranlar barf ve cig diet kulanan ulkeler oranlaridir.

% 80 Avustralya
% 54 Amerika
% 48 Avrupa

Derdedermanim

Kediler ve köpekler hak ettikleri uzun yaşamı ve sağlığa kavuşmaları için, doğanın onların yemesini amaçladığı yemeği yemelidirler; Vahşi atalarının yaptığı gibi ..Bu tür bir diyet bir BARF diyeti olarak bilinir "BARF", Biyolojik Olarak Uygun Ham Gıda için bir kısaltmadır

Bilgeylmz

Ya çiğ et kedilerimize zarar veriyor anlayın artık. Bunlar ev kedisi EV KEDİSİ!! SOKAK, ORMAN, KEDISI DEĞIL! Çiğ et yemesini istiyorsan git vaşak besle o zaman? Yaratılışlarında çig et yemesi uygun olabilir ama bunlar narin canlılar. En küçuk bir şeyde ölebiliyorlar. Benim eski kedim parazit yüzünden öldü. Annesi hep sokaklarda geziniyordu. Aç olmadıgı halde fare yakalıyordu ve benim kedimi emziriyordu. Annesi parazitli olduğu icin benim yavruma da geçmiş ve 3 aylıkken öldü. Ev kedisi dediğin temiz olacak? Kedim için daha sağlıklı besinler varken ben ona neden cığ et vereyim? Sen çiğ et yesen kıl kurdu olmaz mı? Her şekilde paraziti bulunduruyor. Ev kedilerine cığ et verilmez. Ev kedileri ile vaşak cinsi kedinin çok farkı var. Ev kedisi ile sokak kedisinin çok farkı var. Bir kere sokak kedileri ne bulursa onu yer ve dayanıklı oldugu için ölmez. Ama ev kedilerimizi doğuştan ev kedisi olarak yetiştiriyoruz.

Bu arada güzel ülkemde etin kilosu olmuş 60-70tl. Asgari ücretle çalışan bir vatandaşın günlük kazancı 1 kilo et almaya yetmezken, biz kalkmış evcil hayvanlarımız için çiğ et diyetini tartışıyoruz:)