Yaş Mama Kararsızlığı?

cansulumos

merhabalar.. 3 aylık british shorthair bir kızım var.. Yaş mama konusunda nedense çok kararsız kaldım.. Eksili artılı yönleri nasıldır? Önerebileceğiniz markalar, şöyle yapman daha iyi olur diyebileceğiniz noktalar nelerdir?

99 CEVAP

Derdedermanim

şuan evdeki kedinize direk et veremezsiniz zaten öyle patdananak olucak iş değil ama zaten konu oraya gelmeden anlaşma olmadıki kaldıki ben defalarca barf ile beslemiyorum diyorum nasıl bir dayatma yapabilirimki?!:D

Derdedermanim

Sadece neden birileri çiğ et olmaz dedi diye biz çiğ et olmaz lafının papağan gibi tektrarlıyorda araşltırma yoluna gitmiyoruz yada en azından tabiki çiğ et ile beslenmeli diyemiyoruz anlamıyorum? Et organik şartları uygun değişl para yeter yetmez bu ayrı konu zaten.

Scot

İllada et verilicekse haslanip verilsin yani.onca veterinerler bosa girtlak patlatmiyor cig et vermeyin.vericekseniz haslayip verin.hic et vermeyin denilmiyor

Derdedermanim

Veterinerler boşa gırtlak patlatmaz haklısınız boşa değil tabi menfaat var işin içinde c

Derdedermanim

Etlerin doğal olup olmaması hijyen kurallarına uyulup uyulmaması önce insanı bağlar hayvanlar doğada bizden daha hijyen içinde değiller çünkü doğal besleniyorlar bağışıklıkları güçlü oluor tabi biz mamalarla bağışıklıklarını bozuyoruz bu ima değil gerçek.

Gimcatin çok güzel konserveleri var deneyebilirsiniz tavsiye ederim

Scot

İsin icinde menfaati var diyorsunuz ama ben hic bir zaman veterinerimden mama almadim.benden ne kari var.arastirip baktim simdi bir cok yorumda hayvanin diskilarinda hep kurt varmis cig et yedirildigi icin

Derdedermanim

.Bu konuda dayatma yapmadan, araştıran, soruşturan, yeni alternatifler arayan herkese de saygı duyuyorum.
teşekkürler
Ama şu an mevcut olan etlerin ne kadar sağlıklı olduğu da bir başka konu asıl konu kedi çiğ et ilemi beslenmeli en iyi beslenme şekli nedir?

Scot

Kedi alistigi ve ona zarar vermeyen seyle beslebmeli.bi mama bile degistirince alisana kadar yok ishal olur yok kusar.ben riske atmak istemem hayvanimi sahsen.herkeste bu sekilde beslemis cig ete biri baslayip yan etkisi olmadi kedim muthis saglikli diyen olursa o zaman dusunulebilinir belki.fikirlerinize saygi duymak lazim ama sizde bizim goruslerimize bu denli tepki vermemelisiniz bence

Derdedermanim

Benim fikrim 1.
şartlarına uygun şekilde çiğ et ile besleme en sağlıklı olan en doğru olanıdır.
Bunun dışında 2. eti biraz haşlayıp vermek bir alt besleme tercihi.
Yaş mama ise 3. sırada gelir kuru mamaya göre tabiki daha sağlıklı ama yinede ne kadar doğal tartışılır.
4. sırada tahılsız kuru mama gelir
5.tahıllı mamalar gelir tahıl oranı arttıkça kıymeti besleyiciliği düşer zararı artar.
dileyen 1. olsun dileyen sonuncu yeterki derdiniz dostunuza faydalı olmak zarar vermemek olsun.

Derdedermanim

Derdedemanim ideali tartışmanın bir işlevi yok.Çiğ etle beslenmeli dayatmanıza katılmıyorum.Ben sağlıklı besleme taraftarıyım.Günümüz şartlarında çiğ etle beslemenin sağlıklı olduğuna emin değilim, çünkü etlere güvenmiyorum.Ayrıca dediğim gibi evcilleşmeden önce doğada çiğ et yerlerdi, tezinin şimdiki barf beslemeyle çok da ilgisi yok.Avladığı an avını tüketmek başka, ne zaman kesildiğini ne kadar beklediğini bilmediğimiz bir etle beslenmek başka...Neyse bu konu zaten fazlasıyla uzamış bir de ben uzatmak istemiyorum.Siz aklınızı kullanarak en doğrusu için çabalamaya devam edin, başarılar.
Diyorum ki madan sözünüğzde samimi iseniz yani av hayvanıyla alakası yok diyorsanız kedinize av hayvanı verin ozaman :D(siz dediniz ben karşı olduğumu ifade ettim zaten)

Derdedermanim

tez üretip anti tez üretimini minimize ederek, alternatiflere karşı çıkarak eldeki düşünce ve uygulamaları olmazsa olmaz şeklinde benimsetmektir.en etkili ve verimli dayatma yöntemi korkutmaktır.çünkü korku anında ruhsal ve fiziksel tepkiler kısıtlanır,mantık süreci sekteye uğratılır,kişi taassupa yatkınlaşır.

eğer dayatma bireyin özgürlüğünü kısıtlayıcı ve onu bir şeyi yapmaya/yapmamaya itmek ise hayattaki her kural, prensip, ilke, yasa dayatmadır. hatta yaşamaya mecbur bıraktığı için dayatma hayatın ta kendisidir.
bu tanıumlamaya bakın dayatmayın yapan kim düşünün lütfen!

busrapapagan_

Royal caninin konservesi de güzel

ElifYormazz

eğer yavruysa royal canin kitten jelly öneriyorum

Derdedermanim

ideali yakalamak ideali bilmeyi gerektirir siz direk temiz et veremem diyorsunuz ama ben bıldırcın alıp kesip eti soğumadan kedime verebilirim diye düşünüyorum mesela ?!kim dedi et için kasaba mahkum olduğumuzu önümüz kurban bayramı değilmi mesela yani imkansızı ütopyayı yaratan sizsiniz önce aşılmaz bir hayali bir dağdan bahsediyorsunuz sonra olmayan o dağdan korkuyorsunuz.