Yaş Mama Kararsızlığı?

cansulumos

merhabalar.. 3 aylık british shorthair bir kızım var.. Yaş mama konusunda nedense çok kararsız kaldım.. Eksili artılı yönleri nasıldır? Önerebileceğiniz markalar, şöyle yapman daha iyi olur diyebileceğiniz noktalar nelerdir?

99 CEVAP

Derdedermanim

Kediler etçil olarak yaratıldı hem etçillerdi hala etçiller ve hep etçil olarak kalıcaklar otçul yada tohumcul değiller otçullara örnek inek tohumcula örnek kuş ; iyi günler esen kalın .

Scot

Bence sen esen kal.sana esen esmiş gerci

Derdedermanim

scot bildiğin yolu yürü senin boğazına yapışan yok esen esmiş falan uslubunu çirkinleştirme beni tahrik etme ağır konuşurum dileyen dilediği iyi besler senin kedinin ataları yoktu direk sizin evde peyda oldu o günden beri pişmiş yiyor scotish kediler ilk bir çöiflikte raslandı çiflikte et (fare) yemiyordu özel menmü çıkıyordu doğru yani yavaş yavaş sağdan.

Derdedermanim

Veterinerlerin mama şirketleriyle anlaşması var senin veterinerinin yoksa ben ne yapıyim ayrıca bu konuda cahillik ve taassup yaygın. İlla bir şey söyliceksen şahsıma dönük ya telefon no veriyim yada özelden yaz sataşma.

Derdedermanim

Sen iç parazit aşısı yaptırma sakın çünkü mama ile besliyorsun zaten hiç parazit olmuyor veterinerinede sor bakalım nedewn çiğ et vermdiğimiz hgalde parazit iğnesi yapıyorsun boşuna diye cavabını iyi dinle belki onun ağzından duyunca bir ışık yanar !?

KediliBaba

vatandaşı çıldırtmışlar resmen .

melek3355

Whiskas Pouch Yavru Kedi Maması iyi bir mama büyük kediler içinde var

Ben 3 aylık kedim için nutri feline sığır etli kullanıyorum (tavuklu, sığır etli, patateslisini de çok sevdik) . Çok seviyor henüz konserveyi görür görmez çıldırıyor deneyebilirsiniz. Ton balıklı ve ciğerlisini de denedik pek beğenmedi daha sıvı bir kıvamı olduğu için sanırım.

Yaş mamanın yararlarına gelirsek. Gün içinde kuru mama ile beslediğimiz için kedinin su ihtiyacını karşılamak amacı ile verilebilir. Ayrıca kedinizin kilo almasını da istiyorsanız çok etkili olacaktır denendi onaylandı.

Zararları. Dişlerin arasında artık bıraktığı için diş çürümesi, ağız kokusuna neden olabiliyor. Ama haftada 1-2 kere verirseniz yaş mamayı çok sıkıntı olmaz. Ayrıca kediniz 3 aylık olduğu için henüz süt dişleri duruyordur bu nedenle dişleri için de bir sıkıntı şimdilik yaratmaz. (Veterinerime yeni sordum soru da üstüne gelince öğrendiklerimi aktardım). Umarım yararlı olmuştur

lknur

Scesher ve animonda öneririm