Kedim Komada Gibi

Melikedidem

Kedim iç parazit aşısından bir gün sonra yavaş yaval hastalanmaya başladı. Önce yalpalayarak yürüme daha sonra su içerken, tuvaletinş yaparken dengesini sağlayamama ve sabaha karşı hiç bir şekilde hareket edemeyecek duruma geldi ara ara nöbet gibi titriyorsu. İshalden başka bir semptom eşlik etmedi belirtilere. Sabahında hemen veterinere götürdük alerj olmuş olabileceğini söyledi iğne yaptı sonra serum gün içinde aynı şekilde daha baygın bir haldeydi yeme içme yok kalkamıyordu bile, akşam tekrar serum verildi sonrasında titreme nöbetleri geçti ancak durum aynı. Gözler yarı baygın, sadece nefes alıyor. İğne yapılırken hemen reaksiyon gösteriyor bilinç yerinde çoğu zaman. Cumartesi akşamı böyle kötüleşti. Bugün başka bir veterinere götürdük yine iğne ve serum. Artık damarları patlıyor. Yarın deri altından izotonik yapılacak ve vitamin iğneleri olacak. Bunun nedeni ne olabilir. Var mu bunu yaşayan. Kedimin acı çekmesine dayanamıyorum. Teşhis konulamıyor.

101 CEVAP

eylemcaliskan

Yapmayın lütfen ne uyutması? Bir çaresi bulunur elbet hemen pes etmeyin böyle ne olur

Cldkgkcs

Eğer ordaki vet.ler bu şekildeyse vetmate uygulamasını indirerek vet.e direk soru sorabilirsiniz. Bendr burdan öğrenmiştim. İki soru bedava hakkınız oluyor başta

astrokedii

zeytin yagi icirmeyi denediniz mi.

durdanednmez

Uyutmak dediğiniz şey öldürmektir, eceliyle ölsün yapmayın. Toksikasyon olasılığını veterinerin bilmesi gerekiyordu :( Andozol şurup daha hafiftir, bebeklere asla enjektörle yapılan ilaçları tavsiye etmiyorum. Çoğu ölümle sonuçlanıyor. 0,5 zaten 5 kiloluk kedi için bir doz yaşaması imkansız. İç parazit tedavisi hayvanlarda çok önemli maalesef veterinerler toksikasyonu hep göz ardı ediyorlar. Çok üzgünüm :(

melikealgin

Ne olursa olsun uyutmayın.Onun yaşama ihtimali yüzde 1 bile olsa elinden almayın

kurban1525

Vücudu çok dirençsiz kalmıştır. Aminosol vitamin alıp besleyin derim. Şırıngayla... Çok kötü bir durum gerçekten. İnşallah iyileşir Allah size bağışlar bu minik yavruyu.

izmir_pet

ya cok gecmis olsun. Benim kedimde ic dis parazittrn sonra boguluyo gibi oldu kustu bi kez. Veteriner hrmen gozrtim altina aldi. Duzelince grrek kalmadi. Sizin git gide kotulesmis yaa nasil uzuldimm cok gecmis olsunnn. Benim veterinerim bu asiya yani ilaca bazi kedilerin alerjisi olabilecrgini soyledi. Bu durumda hrmen tedaviye alinmasi grrekiyormus. Daha teshis etmeden bisey bilmeden o kadar ilac serum saglikli kediyide oldurur allah korusun. Gercekten yakin ile biyeri gidebilirseniz cok iyi olur yaa. Lutfen uyutmayi dusunmeyin yinede belli olmaz belki yasicak yavrucuk,kii insallah umarim iyilesir yavrum yaa:((

kurban1525

Uyutmayı düşünmeyin. Sonra ömür boyu 'acaba yaşar mıydı' gibi bir soruyla acısını çekmek zorunda kalırsınız. Asla uyutmayı düşünmeyin.

SenanurKsl

Yavrunuzun durumu nasıl acaba şuan umarım bi gelişme vardır :((

Cldkgkcs

Sizi ne kadar iyi anlıyorum desem de anlayamam ama şu fotoğraf içime oturdu.. Bu karara varmanızı da hiç yargılamıyorum imtihanınız çok büyük lütfen sabredin..Kimse birinin kedisini sahibinden iyi düşünemez hele sahibi sizin gibi biriyse bunu o bebrğiniz de biliyor ve belki o yüzden direniyor böyle.. Bakın bazı şeylere engel olamıyoruz hayatta yaşayacağınız bir son var zaten benim de dualarım kalbim sizinle... Umarım erzuruma da bi an önce gidebilir güven veren bir vet.den duyarsınız ne yapılması gerekiyorsa.. Allaha emanet olun güzel kalbinizi ferah tutmaya çalışın nolur elinizden geleni yapıyorsunuz..

minnoskoss_123

Bütün dualarım, dileklerim kalbim sizinle.. Okurken sanki bana oluyormuşçasına endişelendim, üzüldüm. Uyutma fikirden ben de pek hoşlanmadım. Umutlu olun, güçlü kalın. Ne kadar sabrederseniz o kadar iyi sonuç elde edersiniz. Sizin için ben de dua edeceğim. Yavrucuğunuzun iyileşmesini diliyorum. Geç gördüm sorunuzu. Okudum içim acıdı. İstanbul’da da fazlasıyla iyi hastane ve veteriner var sizin için veterinerlere soracağım. Diğer sitelere de sorarım. Lütfen inançlı olun. Yavrucuğunuzun iyileşeceğine gönülden inanıyorum.....

Gul36

Bir an önce sağlığına kavuşup size döner inşallah kediniz. Güçlü kalın.

bskkrky

Melike hanım şuan kediniz ne durumda

bskkrky

nakil yapıldı mı sizde mi hala İnanın çok dua ediyorum, yaşadım ama şuan çok iyiyiz çok şükür, rabbim sabır ve şifa versin. Unutmayın ki o ne isterse o olur. Ve dua hayatı değiştirir. Metanetli olmak çok zor olsada buna çalışın. Allah şifa versin

Melikedidem

Ben pazar günü diye anlamışım pazartesiymiş. Yarın havaalanından haber gelecek eğer bir sıkıntı olmazsan sabiha gökçene uçacak kızım ve hemen kliniğe götürülecek. Onun dışında bir gelişme yok. Ben sık sık beslemeye çalışıyorum. O kadar ilginç bir durum ki anlatamam. Kaç gün oldu, direndi kızım ama kafasını boynunu hiç tutamıyor dilini oynatamıyor, zerre kadar ses yok. :( altını temizlemek için kaldırdığımda bacakları titriyor, hafif bi kasılıyor birde yüzüne üfleyince gözlerini hafif oynatıp kulağına dokununca kulağını oynatıyor. Ama hiç bakmıyor sanki görmüyor gibi. Bir de su içirirken çenesine akınca kafasını sallıyor. Bunları yapıp başka hiç bir hayati belirti göstermemesi çok enteresan..