Kedim Komada Gibi

Melikedidem

Kedim iç parazit aşısından bir gün sonra yavaş yaval hastalanmaya başladı. Önce yalpalayarak yürüme daha sonra su içerken, tuvaletinş yaparken dengesini sağlayamama ve sabaha karşı hiç bir şekilde hareket edemeyecek duruma geldi ara ara nöbet gibi titriyorsu. İshalden başka bir semptom eşlik etmedi belirtilere. Sabahında hemen veterinere götürdük alerj olmuş olabileceğini söyledi iğne yaptı sonra serum gün içinde aynı şekilde daha baygın bir haldeydi yeme içme yok kalkamıyordu bile, akşam tekrar serum verildi sonrasında titreme nöbetleri geçti ancak durum aynı. Gözler yarı baygın, sadece nefes alıyor. İğne yapılırken hemen reaksiyon gösteriyor bilinç yerinde çoğu zaman. Cumartesi akşamı böyle kötüleşti. Bugün başka bir veterinere götürdük yine iğne ve serum. Artık damarları patlıyor. Yarın deri altından izotonik yapılacak ve vitamin iğneleri olacak. Bunun nedeni ne olabilir. Var mu bunu yaşayan. Kedimin acı çekmesine dayanamıyorum. Teşhis konulamıyor.

101 CEVAP

minnoskoss_123

Bir saniye her şey bitmiş, bütün çareler tükenmiş ve bade melek olmuş olamaz değil mi!? Yoksa cevabınızı ben mi yanlış anladım Melike hanım?

Melikedidem

Benim yüzümden daha fazla acı çektimi diye düşünüyorum. Umarım kimsenin başına böyle bir durum gelmez.

izmir_pet

hala bi umut varken allahin verdigi cani siz alamazdiniz. Suclu hissetmeyin. Elinizden gelenin fazlasini yaptiniz siz. Demekki boyle olmasi gerekiyormus olmus. Keske bizden hic ayrilmasalar

doren07

Başınız sağolsun. O acıyı bilirim bizim gibi petlerini kaybedenler çok çok iyi bilir.. Geçen yıl tavşanımı kaybettim bende işimden dolayı onu birazda olsa aksattım sevgisiz bıraktım diyerekten hep kendimi suçladım başa geldikten sonra çare olmuyor hiçbir şey artık. çok aradım onu kapıyı açtığımda üzerime atlamasını benden önce uyanıp yanımda kalkmamı beklemesini.. Zamanla acılar geçiyor lakin geriye sadece onunla yaşadığın güzel ve özel anılar kalıyor..

Minnakpatipuki

Başınız sağolsun çok çok üzüldüm gerçekten. Siz elinizden geleni yaptınız uyutmayi secmemenizden dolayı kesinlikle pişman olmayın çünkü o bir ihtimaldi ve siz bilemezdiniz iyileşip iyilesemeyecegini. Sizin yerinizde olsam bende sizin gibi bir yol izlerdim. Siz en uygun olanı, yapılması gerekeni yaptınız :(

srplzngl

Nolur uyutmadığınız için pişman olmayın. Elinizden geleni yaptığınız için vicdanınız da içiniz de rahat etsin, lütfen.

gizemesersoy

lütfen bu şekilde düşünmeyin. kısacık ömrünü sevgi dolu bir evde geçirdiği için çok şanslıydı o, sokaklarda neler yaşayan kediler var. o en iyi şekilde bakıldı sevgi gördü, kısa ama mutlu bir ömrü oldu.

Küçüğüm melek oldu.ona son anlarına kadar çok iyi baktınız ve yapabileceğiniz herşeyi yaptınız. O sizi bekleyecek ve küçük varlığı ona yaptığınız iyilikler için şahitlik yapacak. Siz iyi birisiniz ve dünyanın hayvanları seven sizin gibi güzel kalpli insanlara ihtiyacı var. Başınız sağolsun.

Melikedidem

Ona sardığım polar resmen o kokuyor

izmir_pet

Sozun bi an malesef ne desek aciniz dinmicek. Ama elinizden geleni yaptiginizi dusunun. Siz onun en buyuk sansi oldunuz. Siz olmayabilirdiniz de. O zaman napardi. Brnimde acim cok yeni o kadar iyi anliyorum ki. Keske yaninizda olabilseydim. Keske yardimimiz dokunsa. Lutfen guzel dusunmeye calisin. Bi sure akliniza cok getirmemeye calisin. Akliniza geldikce harap olcaksiniz

Ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Ben umut dolu düşüncelerle başlığa girerken miniğin aramızdan ayrıldığını duymak beni çok çok üzdü. Sizin acınızı da hissedebiliyorum. Acısı geçmeyecek belki ama alışacaksınız zamanla, lütfen elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı ve miniğin de elinden gelenin en iyisini yapıp sonuna kadar direndiğini aklınızdan çıkarmayın. Başınız sağ olsun.

TarcinAyse

çok çok üzüldüm başınız sağolsun:(( ama bütün acıları dindi yavrucağın. öteki dünyada bir araya gelirsiniz inşallah yeniden.

Melikedidem

Didem hanım keşke kasılsa bi refleks gösterse. Kulak ucuna dokununca kulağını oynatmak dışında 2 gündür ne sesi var ne sedadı :( birde iğne yapılırken bacaklarını çekiyor onun dışında gözleri kaymış yarı kapalı, dil ucu dışarıda, hiç bir uzvunda bi kıpırdama yok :((

Melikedidem

Ahh Cldkgkcs :(( sürekli yanındayım, gece uyuyamıyorum. Bazen kucağıma alıyorum ( çok zor ama, her bir yeri ayrı bir yana kayıyor ) öpüyorum, konuşuyorum onunla. Minnacık bir tepki versin diyr yalvarıyorum :((

Cldkgkcs

Umudunuzu kaybetmeyin... Yazdınız mı uygulamaya, cevap alabildiniz mi ?