Kedim Komada Gibi

Melikedidem

Kedim iç parazit aşısından bir gün sonra yavaş yaval hastalanmaya başladı. Önce yalpalayarak yürüme daha sonra su içerken, tuvaletinş yaparken dengesini sağlayamama ve sabaha karşı hiç bir şekilde hareket edemeyecek duruma geldi ara ara nöbet gibi titriyorsu. İshalden başka bir semptom eşlik etmedi belirtilere. Sabahında hemen veterinere götürdük alerj olmuş olabileceğini söyledi iğne yaptı sonra serum gün içinde aynı şekilde daha baygın bir haldeydi yeme içme yok kalkamıyordu bile, akşam tekrar serum verildi sonrasında titreme nöbetleri geçti ancak durum aynı. Gözler yarı baygın, sadece nefes alıyor. İğne yapılırken hemen reaksiyon gösteriyor bilinç yerinde çoğu zaman. Cumartesi akşamı böyle kötüleşti. Bugün başka bir veterinere götürdük yine iğne ve serum. Artık damarları patlıyor. Yarın deri altından izotonik yapılacak ve vitamin iğneleri olacak. Bunun nedeni ne olabilir. Var mu bunu yaşayan. Kedimin acı çekmesine dayanamıyorum. Teşhis konulamıyor.

101 CEVAP

izmir_pet

lutfen suan arkadasi elestirmek yerine moral verelim. Arkadas dedigim isim bilmiyorum diye diyorum yanlis anlasilmasin. Suan yeterince yipranmis durumda. Ne yapcagini sasirmis. Elinden gelenin fazlasini yapiyor. Aci cekmesine dayanamadigi icin herseyi dsuunuyo napsin. Gidip de uyutmadi zaten aklindan gecti

Melikedidem

Evet uygulamayı indirim sordum @izmirpet. Oda görmeden çok bir şey söyleyemeyeceğini ama var olan bir hastalığının aşıyla ortaya çıktığını söyledi. Kaç gün oldu yazalı emin değilim ama serum verip bir iki gün bekleyin hiç bir düzelme olmazsa uyutmayı düşünebilirsiniz demişti

Bgisan

Hep takip ettim konuyu inanın çok üzüldüm. Siz elinizden gelenin en iyisini yaptınız. Çok iyi bi anne oldunuz. Melek oldu acısı dindi lütfen öyle düşünün.

minnoskoss_123

Ben şuan veterinere soracağım başka bir uygulamadan.

minnoskoss_123

Umarım hala iyidir?

Melikedidem

Maalesef öyle :(( daha fazla dayanamadı kızımm

izmir_pet

yaaa basiniz sagolsunn. Boyle resimlerini kaldirmayin birakin kalsin. O hala sizinle yasamaya devam edicek gonlunuzde yeri gitmicek hicbi zaman. Bende bi seneyi gecti kedimi kaybettim. Ama hala gozumun onunden gitmiyo. Her gece yattigimda gozlerim doluyo hala unutamiyorum. Unutmak da istemeyiz zatrn. Yeri asla dolmuyo. Onun yeri hep kaliyo. Ama resimlerini silmeyin. Bikac gun oncede balkondaki kedimi kaybettim. Tabiki sizinki cok daha farkli. Evdeki farkli oluyo. Acinizi o kadar iyi anliyorum ki. Nolur guclu olmaya calisin. Ne dicegimi bilmiyorum..

minnoskoss_123

Başınız sağolsun. Ama unutmayın o hala sizin yanınızda. Ama siz fark etmiyorsunuz. Geçmiş olsun. Ağlamak ne yeter ki? Herkes ağlayacak belki de:(

gamzeuzunlar

başınız sağolsun. çok üzüldüm çoook. içim paramparça oldu. allah sabır versin...

Elifmuzeyyen

Belli ki durumdan çok etkilendiniz haliyle çok çok normal ancak uyutma fikrine kadar nasil gitti durum hayretle okudum. Benim sokakta bulup sahiplenmesine vesile olduğum bir kedi var kuzenimin arkadaşı sahiplendi. Parazit vardi ayni sizin kediniz gibi diskisindan beyaz kurtcuklar gorunce bana sordu dedim ki parazit bu git veterinere tek basina yapilacak bir sey değil parazit asisindan sonra yine ayni sizin kediniz gibi uyusukluk titreme degisik irkilme davranışları yeme icmede azalmalar oldu yine bana mesaj atti durumdan bahsetti ölecek sanki çok değişik halsiz yorgun vs belirtilerden bahsetti. Ilac ağır gelmişti açık ve net yani bunu anlamak için uzman olmaya gerek yoktu tabi. Gozlemlemesini söyledim tekrarlayici veya artan bir davranış olursa yeniden veterinere gitmesini söyledim. Bir iki gün sonra düzeldi ilac ağır geldigi için bu şekilde reaksiyon göstermişti tıpkı grip asisi olduktan sonra insanlarin ağır grip geçirmesi gibi bir durum. Sizin kedinizinki de buna çok benziyor ama süre olarak uzun sürmesi noktasinda bu durumdan ayrılıyor sanki. Ama parazit asisindan sonra olduysa bu durum asiyla baglantili olduğu da açık yani. Yanlış bir doz yapıldığıni dusunuyorum ben açıkçası buyukbas veterinerleri de yakindan biliyorum yani ayni durumdayim sizi de anliyorum sizin gittiginiz yerlerin yarisi bile yok burada. O çaresizlik duygusunu da bilirim.. Ama uyutmak yani verilmemesi gereken bir karar ki verileeck olsa dahi ben asla katılmıyorum bu fikri ama verilecek olsa dahi henuz çok çok erken geri donussus caresiz bir hastalik değil kedinizinki hatta hastalik bile olmayabilir asiya bagli gecici bir reaksiyon olabilir bu nedenle o düşünceleri uzaklastirmalisiniz kendinizden

minnoskoss_123

Bir gelişme var mı badeden? Nakil işi ne oldu? Cevaplarınızı bekliyoruz...