Kedim Komada Gibi

Melikedidem

Kedim iç parazit aşısından bir gün sonra yavaş yaval hastalanmaya başladı. Önce yalpalayarak yürüme daha sonra su içerken, tuvaletinş yaparken dengesini sağlayamama ve sabaha karşı hiç bir şekilde hareket edemeyecek duruma geldi ara ara nöbet gibi titriyorsu. İshalden başka bir semptom eşlik etmedi belirtilere. Sabahında hemen veterinere götürdük alerj olmuş olabileceğini söyledi iğne yaptı sonra serum gün içinde aynı şekilde daha baygın bir haldeydi yeme içme yok kalkamıyordu bile, akşam tekrar serum verildi sonrasında titreme nöbetleri geçti ancak durum aynı. Gözler yarı baygın, sadece nefes alıyor. İğne yapılırken hemen reaksiyon gösteriyor bilinç yerinde çoğu zaman. Cumartesi akşamı böyle kötüleşti. Bugün başka bir veterinere götürdük yine iğne ve serum. Artık damarları patlıyor. Yarın deri altından izotonik yapılacak ve vitamin iğneleri olacak. Bunun nedeni ne olabilir. Var mu bunu yaşayan. Kedimin acı çekmesine dayanamıyorum. Teşhis konulamıyor.

101 CEVAP

Melikedidem

Netten bir kaç kliniğin numarasını alıp aradım, hepsi aynı şeyi söylüyor. Görmeden bir şey söyleyemezlermiş. Kusma veya ağzından köpük gelmediği için zehirlenme olamaz diyorlar :((

elifalkan

su içirmeye birşeyler yedirmeye çalışın bence.zeytinyağı parazit döküyorsa veterinerler bağırsak hasar görmesin diye öneriyorlar...yorum yapan arkadaşlara katılıyorum zehirlenmiş gibi titreme kasılma da nörolojik hasarı olsa gerek intoksikasyonun parazit ilaçları subcutan deri altı yapılıyor belki bilmiyorum damar yapısına denk gelmişse yavrunun kanına karışmıştır.hemen pes etmeyin ben bir ay iyi etmek için minik kızımı çok uğraştım pes etmek için erken başta dediğim gibi kendi haline bırakmayın enjektörle biraz su mama destek vermeye çalışın evde, çok geçmiş olsun umarım iyileşir en kısa sürede.kişisel görüşlerimi paylaştım tabi ki işin uzmanlarının tavsiyeleri öncelikli

Melikedidem

Dün cevap yazan bir arkadaşın tavsiyesiyle uygulamayı indirdim, veteriner görmeden bir şey söylemenin zor olduğunu ancak büyük ihtimalle aktifleşmemiş başka bir hastalığının aşıyla tetiklenmiş olabileceğini söyledi. İlk iki gün ne kadar dokunursanız dokunun asla tepki vermiyordu, sadece serum ve iğne yapılırken bacaklarını hareket ettiriyordu. Önceki gün bu tepki bile çok çok azalmıştı ama aynı günün gecesi, saat 2 buçuk 3 gibi seslendiğimde gözlerini açıp kapadı. Gözleri hep yarım duruyordu. Şimdi karnını okşayınca hafifçe kuyruğunu kaldırıyor, göz açıp kapıyor ara ara ama boynunu kafası hiç bir şekilde tutamıyor :( . Dün şırıngayla beslemek için kafasını tutmaya çalıştığımda birden fırlayıp, vücudunun yarısını kaldırıp geri düştü. Beslediğim için kakada yapıyor azar azar. Ama neden hiç kafasını tutamıyor. Minicik bir ses çıkarmıyor. Beyinle ilgili bir sorun bu sanırım. Offf be yapacağımı gerçekten bilmiyorum :((

Melikedidem

@Kurban1525 her gün vitamin iğnesi yapılıyor mutlaka

Melikedidem

Maalesef bir gelişme yok :(( zorla şırıngayla beslemeye devam ediyorum. Dün seruma ara verdik. Çok aşırı zayıfldığı için deriside damarlarıda mahvoldu :(( benim tepki veriyor diye sevindiğim şeyler artık kediye dokununca, irkilme gibi otomatik bir reflekse dönüştü. Erzurumla telefonda görüşeceğim bugün. 100 , 150 liralık yol parası önemli değil. İlgilensinler, bana bir umut versinler yeter. Kedimi gören yada uzaktan resmini gören hiç vir veteriner umut vermiyor:((

Melikedidem

Elifmüzeyyen, sahiplendiğim şey benim için bir hayvan olmadı hiç. Evladım, yavrum gözüyle baktım. Eşim hep, “o kadar üzerine düştün ki, başına bir şey geleceği belliydi “ deyip duruyor. Uyutmayı düşünmek öyle hop diye alınabilecek bir karar değil. Tam bir hafta oldu bugün. Benim kedim hasta gibi değil zaten, mesele orda. Benim kedime kim bakarsa baksın ölü zanneder. Ancak yaklaşınca hafif inip kalkan karnı görünce nefes aldığını anlıyorsunuz. Kemikleri çıktı, tüyleri yumak yumak dökülüyor, gözler hep yarı açık ve baygın, içinde 3. Bir göz kapağı oluşmuş. Felç dediler ama iğne yaperken tepki veriyor. Bazen gözleri sulanıyor acaba ağlıyor mu diye içim parçalanıyor. Uykusuzluk, baş ağrısı ve üzüntüden gebermek üzereyim. Elektrik süpürgesinden çok korkuyordu, günlerdir belki sesini algılar korkar, daha kötü olur diye günlerdir evi süpürmüyorum. Her gece yalvarıyorum, sabaha biraz daha iyi olsun diye. Dışarı çıkıpta eve dönüyoruz ya hani, anahtarı daha kapıya sokarken içerden sesi gelirdi... kapıyı açıyorum kimse yok :(( içimde nasıl bir ateş yanıyor bir bilseniz. Son 3 gündür dokununca refleks göstermesini bana tepki veriyor diye adlandırmıştım ama sanıyorum sinirsel bir şey. Uyarılmasıyla alakalı ama o bile benim için bir umut oldu. Uyutmayankarar vermek o kadar zor ki. Ama onu her gün böyle görmek daha mı kolay, bi süre sonra sadece bunu düşünüyorsunuz! Resim açıklamasını girin

Erzurum Veterinerlik Fakültesiyle görüştünüz mü? Kedinizin tepkileri nasıl, bir değişim var mı?

Melikedidem

Birde buradaki veterinerimiz bir bilgi paylaştı hemen onuda paylaşayım, ne mama veriyorsunuz dedi, ben kızımj ilk sahiplenmeye karar verdiğimde hemen petlebiden proplan mama sipariş etmiştim daha sonra daha çabuk mama temin edebilmek için migrostan whiskas almıştım. En son mamasını aşıdan iki gün önce almıştım. Muş’ta son bir haftada whiskas yiyen 5 kedide daha synı belirtileri gösteren rahatsızlıklar başlamış. Nasıl bir ilgisi olabilir bilmiyorum ama tesadüf denemeyecek bir sayı 6 kedide aynı belirtilerin olması. Ve ben yaş mama ilk defa whiskas verdim.

Elifmuzeyyen

Bizim de böyle kedilerimiz oldu bu şekilde belki hatta daha kötü durumda olanları da vardı kurtaramadiklarimiz da çok oldu ama insan umut etmekten vazgeçmiyor bunu söylüyorum sadece kim ne kadar seviyor diye yaristirma mevzusu değil durum. Iyi bir hekimle kendine gelir inşallah geçmiş olsun

Elifmuzeyyen

Whiskasi vermeyin diyecektim zaten hekim soylemis tuz orani cok yuksekmis ondan dolayi bobreklerde mi bir sorun olustu acaba

Elifmuzeyyen

Aklima geldi paylaşmak istedim durumunuz uygun ise ekonomik açıdan pet nakil ile başka bir yere gonderimini saglasaniz veya ozel arabaniz falan var ise birlikte gitseniz böyle bir imkaniniz var mi

Saskinmaya

Can onlar

ayse1310

Aşı taşıyıcısı olduğu başka bir virüsü tetiklemiş olabilir. Ve bu tetiklemeden kaynaklı ateşi falan varsa halsizlik ondandır. Ateşine bakıldı mı?

Ya bir de ulaşım mı çıktı şimdi, gerçekten aksilikler hep üst üste biniyor.. Umarım sorunsuzca halledersiniz ulaşımı, gelişmeleri bekliyoruz..

minnoskoss_123

Gelişmeleri umutla bekliyoruz. Bütün dualarım sizinle:((