Kedim Komada Gibi

Melikedidem

Kedim iç parazit aşısından bir gün sonra yavaş yaval hastalanmaya başladı. Önce yalpalayarak yürüme daha sonra su içerken, tuvaletinş yaparken dengesini sağlayamama ve sabaha karşı hiç bir şekilde hareket edemeyecek duruma geldi ara ara nöbet gibi titriyorsu. İshalden başka bir semptom eşlik etmedi belirtilere. Sabahında hemen veterinere götürdük alerj olmuş olabileceğini söyledi iğne yaptı sonra serum gün içinde aynı şekilde daha baygın bir haldeydi yeme içme yok kalkamıyordu bile, akşam tekrar serum verildi sonrasında titreme nöbetleri geçti ancak durum aynı. Gözler yarı baygın, sadece nefes alıyor. İğne yapılırken hemen reaksiyon gösteriyor bilinç yerinde çoğu zaman. Cumartesi akşamı böyle kötüleşti. Bugün başka bir veterinere götürdük yine iğne ve serum. Artık damarları patlıyor. Yarın deri altından izotonik yapılacak ve vitamin iğneleri olacak. Bunun nedeni ne olabilir. Var mu bunu yaşayan. Kedimin acı çekmesine dayanamıyorum. Teşhis konulamıyor.

101 CEVAP

Melikedidem

Dünden beri göz kırpıyor, karnına elleyince kuyruğunu kaldırıyor hafif hafif.tek gelişme bu. Artık deri altı yapamıyoruz, günlerdir derisi delik deşik oldu. Bir deri bir kemik zaten. Şırıngayla sık sık beslemeye çalışıyorum. Bu nasıl bir şey anlamıyorum. Felç desen felç değil, komada desem ara ara kendine geliyor :( çok çaresizim

Öncelikle bütün dua ve iyi dileklerim sizinle. Oradaki veterinerlerin genelde büyükbaş hayvanlarla ilgilendikleri için yetersiz olduklarını söylemişsiniz sanırım. Sizi korkutmak istemem ama yanlış veteriner müdahalesi daha kötü sonuçlar doğurabilir. Yakınlardaki başka bir şehre nakil ihtimali yok mu? Erzurum en azından. Oranın veterinerlik fakültesine baktım şimdi ve gördüğüme göre kedi ve köpeklerden anlıyorlar. Fakülteler güvenilir olur genelde zaten. Bir de kedinizin diş etine parmağınızla bastırın. Beyazlaşan diş eti parmağınızı çektikten sonra 1-2 saniye içinde kendi pembe rengine dönmüyorsa şokta (veya benzeri bir durumda) demektir.

gizemesersoy

Gelişme var mı? Vetmate uygulamasından yazabilirsiniz nolur sakın unutmayın bir şekilde veterinere götürün lütfen..

kurban1525

Diş etine bastırdınız mı? Arkadaşların dediği gibi size en yakın ile götürseniz tedavi için? Maksimum 50-100 lira tutar yol masrafı. Kedinizin iyileşmesi için götürmeniz, gerçek bir veterinere götürmeniz çok çok iyi olacaktır. Ve bir daha asla bu iğneyi yapan veterinere gitmeyin uğramayın bile. Kan tahlilinden nasıl bir şey anlaşılmıyor onu da çözemedim zaten. Hayvanın anatomisi insandan daha basitken nasıl oluyor da sebebi bilinmeyen bir hastalık bizim yavrularımıza musallat olabiliyor?

SenanurKsl

Çok sevindim ya iyiki böyle insanlar var inşallah burdan güzel haberlerini alırız yavrunuzun

Saskinmaya

Can onlar

Melikedidem

Bir değişiklik yok. Bugün ki serumlardan sonra minicik bir düzelme bekliyordum ama yok :((

Anonymus813797

İnşallah iyileşir kuzum ya. Dualarımız seninle Bade...

Melikedidem

Ayse1319 ateşi hiç olmadı. Ayrıca halsizlik değil ki bu. Kızım ölü gibi. Bitkisel hayatta olur ya insan aynen öyle. Bugün nefes alışıda sanki yavaşladı. Elimden hiç bir şey gelmiyor. Beslemekte iyice zorlaştı çünkü artık çok güç yutkunuyor. Şimdi de havaalanıyla uğraşıyoruz, bu şekildeki hayvanın uçmasına sanırım izin verilmiyormuş. Hala haber bekliyoruz bakalım

ayse1310

İnşallah en kısa zamanda iyileşir çok üzüldüm...

Nurkavas

Uyutmak mı ? Cocugunuz olsaydı böyle bır karar alabılcekmıydınız ?

minnoskoss_123

Umutlarınız tükenmesin lütfen. İyileşecek biliyoruz.

minnoskoss_123

Bir imza kampanyası başlatabiliriz. Bu sitede felan. Arabayla gitmek daha iyi olur. Onu uyut ayın gerçekten. Artık bu yorumları da aşın. İyileşecek biliyoruz.

izmir_pet

Vetmate uygulamasindan veterinere anlatip sordunuz mi acaba? Tabiki soruyla hersey cozulcek demiyorum ama belki bi fikir verebilirmi? Belki iyo gelecek bisey varsa. Belki yedirilebilecek bisey belki ilac ismi verir mi? Tam teshis edebilirmi anlatarak? Sprmadiysaniz oradan sorun bi isterseniz

izmir_pet

hani keske elimizrden bisey gelse yaa o kadar uzuluyoruz ki hepimiz