Kedim Komada Gibi

Melikedidem

Kedim iç parazit aşısından bir gün sonra yavaş yaval hastalanmaya başladı. Önce yalpalayarak yürüme daha sonra su içerken, tuvaletinş yaparken dengesini sağlayamama ve sabaha karşı hiç bir şekilde hareket edemeyecek duruma geldi ara ara nöbet gibi titriyorsu. İshalden başka bir semptom eşlik etmedi belirtilere. Sabahında hemen veterinere götürdük alerj olmuş olabileceğini söyledi iğne yaptı sonra serum gün içinde aynı şekilde daha baygın bir haldeydi yeme içme yok kalkamıyordu bile, akşam tekrar serum verildi sonrasında titreme nöbetleri geçti ancak durum aynı. Gözler yarı baygın, sadece nefes alıyor. İğne yapılırken hemen reaksiyon gösteriyor bilinç yerinde çoğu zaman. Cumartesi akşamı böyle kötüleşti. Bugün başka bir veterinere götürdük yine iğne ve serum. Artık damarları patlıyor. Yarın deri altından izotonik yapılacak ve vitamin iğneleri olacak. Bunun nedeni ne olabilir. Var mu bunu yaşayan. Kedimin acı çekmesine dayanamıyorum. Teşhis konulamıyor.

101 CEVAP

kurban1525

Benim anlamadığım Durdane hanımın fark ettiği bu durumu kediyi kanlı canlı gören bir veteriner nasıl fark edemez? Göz göre göre 3 kuruş para için tehlikeye atıyorlar minicik canlarımızı. Kedinize bir şey olursa şikayetçi olun.

Ben imkanlar dolayısıyla Erzurum'u önermiştim ama İstanbul'a nakil sağlanabilmesi çok çok çok daha iyi olmuş. Gerçekten çok sevindim, umutlu olduğunuzu kedinize de son gücünüzle hissettirin ve dayanmasını sağlayın. Bütün kalbimle iyileşmesini diliyorum...

kurban1525

Ben yaşamadım. Konuyu güncel tutun, belki bu saatte yazan olmaz ama illa ki biri yardımcı olacaktır. Sorunun bulunamaması çaresizliğin içine katılınca çok büyük ızdırap oluyor, biliyorum... Umuyorum iyileşir kediniz umuyorum. Ayrıca yaşadığınız yeri de yazarsanız belki başka bir veteriner önerisi de alabilirsiniz. Tahlil vs yapılmadan serum dayamak da çok çok yanlış diye düşünüyorum

durdanedonmez

Sanırım parazit toksikasyonu yaşıyor. Kediniz kaç kilo ve ne kadar ilaç zerk edildi?

Cldkgkcs

Tüylerim diken diken oldu bizim bu kadar canımızı yakarken ve bi eğitimimiz olmadan yürüttüğümüz mantıklı fikirleri neden hekimler halledemiyor diye düşümeden edemiyorum saygısızlık etmek istemiyorum ama sanki bi teşhis koymıyım ben bi vitamin bi serum takıyım parasını alıyım sonra gelirse yine bakarım yaa kafasında biri geliyo gözümün önüne... Umarım ben abartıyorumdur inşallah derdinize deva birine denkgelirsiniz çok geçmiş olsun

Melikedidem

Yok denemedim. Böyle bir durumda zeytinyağı ne işe yarar? Var mı bildiğiniz bir faydası? Benimle paylaşın lütfen. Dün gece çaresizce dua edip, Allahtan bana bir yol göstermesini bir işaret vermesini istedim. Kedimi kontrole geldim . Bacaklarını tuttuğumda bacaklarını çekti. İnanamadım, hayal görüyorum sandım. Kollarını bacaklarını oynatmayı denedim ve kollarınıda çekti. İstediğim işaret gelmiş gibiydi. Asla uyutmayacağım. Sabah yine serumunu oldu. Şırıngayla mamasını verdim hepsini yavaş yavaşta olsa yuttu ve su verirken ağzından akan su çenesinş ıslatınca kafasını salladı ve benim içimde umudum deli gibi yeşerdi. Elimden geleni yapacağım. Son ana kadar onunla ilgileneceğim. İnşallah atlatacak. Artık umutluyum

Melikedidem

Yazdım zaten Elifmüzeyyen, pazar günü istanbula gidiyor kızım. Orada tam kapsamlı her şeyine bakılacak en azından teşhis konulur ona göre tedavisi yapılır. Gelişmeleri paylaşacağım

kedigibiyiz

durdanedonmez hanımefendiye katılıyorum. Bu titreme durumları parazit zehirlenmelerinde çokça oluyor. Bence mutlaka ne ölçüde verildiğini öğrenin ve diğer veteriner hekimlere de bildirin. Çok tedavi görmüş yavrunuz canı gitmiştir tabi. Yorgundur. Umarım en kısa zamanda iyileşir kediniz çok çok üzüldüm

Sanırım kedinizde parazit vardı. Tedavi başlangıcında parazitler çok akıllı ve savaşıyor dışkı ile çıkarken de kedinizin bağırsaklarına zehirli bir toksin bırakıyorlar. Bu parazitin tedaviyle savaşı gibi bir şey. Ben ilk kedimi parazit yüzünden kaybettim. Umarım yavrunuz parazitlerinden ve onların toksinlerinden kurtulur. En son sinir sistemini etkiyor. Çünkü parazitler beyne kadar gidebiliyor. Kasılmaları ve ani refleksleri olabilir korkmayın Yeterinde su içtiğinden emin olun. Dua edin. Benimde dualarım sizinle.

Melikedidem

Bir kaç gündür damar bulunamadığından deri altından alıyordu serumu. Şu an çok şükür damar bulundu tekrar serum takıldı. İnşallah toparlanır. Pazar günü İstanbula nakil edilecek bir hayvansever tarafından. Baya kapsamlı bir kliniğe alınacakmış. Çok heyecanlıyım. Dua edin kızım bade’ye. Gelişmeleri yazacağım

kurban1525

Gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Keşke daha erken bulunsaydı bu imkan ama kader işte..

Melikedidem

Muş merkezdeyim arkadaşlar. Buradaki veterinerlerin hepsi büyükbaş hayvanlarla ilgileniyor. Aşıyı yapan arkadaşım 0,1 veya 0,5 yaptığını söyledi tam anımsayamadım. Bir damla bir şeydi. Aşıdan sonraki 2. Kakasında bir uzun ince solucan gibi parazit vardı. Ne bir kusma ne bir ateş hiç bir şey olmadı ikinci günün akşam üzerine kadar. Önce ishal ve denge kaybı sonra saat saat artan halsizlik. Cumartesi gecesi veterinerin yanında artık baygın gibiydi. Zehirlenmeye karşı bir iğne yapıp serum taktı. Dün sabah Tatvan hayvan hastahanesine gittik hastanede daha önce gönüllü çalışan bir hekim bizi kliniğine yönlendirdi. Baktı ve daha önce başka bir hastalığu olmuş olabileceğini aşının bunu tetiklediğini söyledi. Yine iğne ve serum. Vücut ısısı iyi dedi hepsi bu. Aldım geldim evdeyiz şimdi. Deri altından serum verildi akşam bir daha verilecek . Uyutmayı düşünüyorum. Onu böyle görmeye dayanamıyorum

eylemcaliskan

Keşke istanbulda yaşasaydınız, önerecek birçok veteriner bulurduk. Müsaadenizle yarın kendi veterinerime konuyu anlatayım, en azından bir fikrimiz olur ve siz de veterinerinizle bu durumu paylaşırsınız, belki ona göre tedavi uygular. Çok üzüldüm ama lütfen umudunuzu kaybetmeyin, iyileşecektir inşallah

Saskinmaya

Sağlıklı olduğu günlere bir an önce dönmesi dilekleeimiz

kurban1525

Offff. Ben bile bekleyemiyorum pazartesiyi. Allah sabır versin :(